Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Piotr Fałowski nagrodzony za bohaterski czyn

Opublikowano: Luty 21, 2018 o 5:04 pm   /   przez   /   komentarze (1)
Nie zastanawiał się nawet chwili, by ratować kobietę, która rzuciła się do rzeki skacząc z mostu heleńskiego w Nowym Sączu. Ryzykując własne zdrowie i życie, wskoczył do lodowatej wody Dunajca, wyciągnął 52-latkę na brzeg i podjął reanimację. Ten bohaterski czyn wzbudził podziw wśród mieszkańców i zasłużył na uznanie władz regionu. W imieniu samorządu województwa, Leszek Zegzda przekazał Piotrowi Fałowskiemu czek w wysokości 5 tys. zł za jego bohaterską postawę.

Kieruję wyrazy największego uznania w stronę Pana Piotra. Postawa, którą się wykazał to wielkie bohaterstwo, na które nie każdego z nas byłoby stać. Nie wahał się, nie zastanawiał się nad tym, że ryzykuje własne życie – odważnie wskoczył do rzeki i zrobił wszystko co w swojej mocy, by uratować życie drugiego człowieka

– mówił Leszek Zegzda z zarządu województwa, nagradzając symbolicznym czekiem bohaterskie zachowanie mężczyzny.

Mieszkaniec Małej Wsi Piotr Fałowski na początku stycznia przejeżdżał przez most heleński w Nowym Sączu. Zauważył na nim stojącą kobietę, której zachowanie wzbudziło jego niepokój. Zdecydował się zatrzymać samochód i chciał do niej pobiec. Niestety 52-latka zdążyła już wskoczyć do Dunajca.

Natychmiast poprosił przechodniów o wezwanie pomocy, a sam pobiegł wzdłuż mostu, zbiegł po schodach i wskoczył do wody. Płynął za kobietą, ale z powodu chłodu wrócił na brzeg i biegł wzdłuż rzeki. Gdy wyprzedził płynącą z nurtem kobietę wskoczył raz jeszcze do lodowatej wody i wyciągnął ją na brzeg. Natychmiast podjął reanimację. Niestety kobiety nie udało się uratować.

– Chociaż nigdy kursów ratownictwa nie robiłem, wiedzę o pierwszej pomocy mam, więc działałem bez zastanowienia. Wydaje mi się, że każdy na moim miejscu tak by się zachował – relacjonował podczas wydarzenia Piotr Fałowski.

Pracujący w Norwegii mężczyzna dopiero teraz mógł spotkać się z Leszkiem Zegzdą z zarządu województwa, który w imieniu samorządu wyraził uznanie za bohaterską akcję oraz przekazał na jego ręce symboliczny czek.

UMWM

Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Luty 21, 2018 o 10:53 pm KNS-ka

    Dobry człowiek 🙂

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a