Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Piotr Krzywdziński, lider Ciupagi nominowany do Osobowości Roku 2018

Opublikowano: Styczeń 26, 2019 o 2:45 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Trwa tegoroczna edycja akcji, w której głosami mieszkańców naszego regionu zostaną przyznane prestiżowe tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2018. W tym roku akcja jest prowadzona wspólnie przez „Gazetę Krakowską” i „Dziennik Polski”. Kandydatów do wyróżnień nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktorów naczelnych, która wzięła pod uwagę także propozycje nominacji zgłoszone przez naszych Czytelników. Wśród nominowanych jest Piotr Krzywdziński, lider zespołu CIUPAGA z Łącka. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu będzie trwać do piątku, 8 lutego 2019 r., do godz. 21. 

Jak czytamy w uzasadnieniu:

Piotr Krzywdziński, Lider zespołu Ciupaga, pow. nowosądecki

Nominacja za liczne sukcesy zespołu oraz promowanie góralskiego folkloru.

Piotr Krzywdziński to lider zespołu Ciupaga. Wraz z przyjaciółmi z kapeli koncertuje i rozsławia muzykę folkową w każdym rejonie Polski. Swoją miłością do kultury i tradycji góralskiej dzieli się z najmłodszymi ucząc gry na skrzypcach w Szkółce Muzykowania Ludowego w Łącku.

Jego podopieczni wystąpili razem z zespołem na jednym z koncertów charytatywnych. Lider zespołu działa lokalnie, prowadzi zajęcia w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu. Ciupaga angażuje się w pomoc potrzebującym poprzez branie udziału w różnych wydarzeniach i akcjach charytatywnych.

Zespół w żywiołowy sposób przekazuje radosną muzykę góralską, która w regionie nowosądeckim cieszy się ogromną popularnością.

ZAGŁOSUJ —> TUTAJ

Laureaci w każdej kategorii, w każdym mieście i powiecie, zdobędą tytuły i statuetki Osobowości Roku 2018 w swoim mieście lub powiecie, a także zaproszenie na uroczystą galę. Dodatkowo wezmą oni udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły Osobowości Małopolski 2018. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowają zdobyte głosy.

Głosowanie w finale rozpocznie się we wtorek, 12 lutego i potrwa do piątku, 22 lutego, do godz. 21. Zwycięzcy wielkiego finału otrzymają:

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a