Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Plac zabaw jak rozebrana kobieta i domy starców czyli gorąca Sesja Rady Miasta

Opublikowano: Sierpień 31, 2015 o 6:13 pm   /   przez   /   komentarze (32)

Gorąco było dzisiaj na posiedzeniu Rady Miejskiej w Starym Sączu. I to nie tylko za sprawą temperatur panujących za oknem.

Po długiej wakacyjnej przerwie radni ochoczo wrócili do swoich obowiązków i zasypali burmistrza interpelacjami. Julia Dziedzic złożyła ślubowanie i została oficjalnie nową radną Osiedla Słonecznego. O Jej zwycięstwie zadecydował los, gdyż w wyborach uzyskała taką samą liczbę głosów jak kontrkandydatka. (czytaj więcej)

 

Były podziękowania i zażalenia. Jedni dziękowali dyrektorowi MZGK Ryszardowi Niejadlikowi za koszenie trawy zaś inni zarzucali, że pracownicy robią to niedbale.

 

Pracownicy przycinają żywopłoty, jednak robią to niedbale – alarmowała przewodnicząca osiedla Tysiąclecia Anetta MajdaJuż nawet nie grabią i sprzątają, bo jak to określił jeden z pana pracowników „wkrótce będzie zwolniony” więc nie będzie się przykładał. Mieszkam na tym osiedlu i doskonale wiem jak to wygląda. 

Problem nieużytków i zaniedbanych gruntów przeszkadza także rademu Barcic, Kazimierzowi Baranowi, który zwrócił się do burmistrza o rozwiązanie problemu. Według radnego Mirosława Garbacza problem nie tkwi w mieszkańcach, którzy tej ziemi nie uprawiają a państwa który zmusza ludzi do pracy poza granicami Polski.

 

Młodzi wyjeżdżają, więc panie burmistrzu proszę się poważnie zastanowić nad budową domu starców w Starym Sączu. Wróćmy do tego pomysłu sprzed latgrzmiał Mirosław Garbacz.

Ale to nie jedyne bolączki starosądeckich radnych. Jedni chcieli chodników, inni dróg a jeszcze inni oświetlenia i ławeczek. Nie brakowało tematów przycinania gałęzi i uprzątnięcia uliczek wszak jutro dzieci idą do szkoły. Musi być pięknie i bezpiecznie.

Bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa dla radego Kazimierza Barana, który alarmował, że nowy plac zabaw w Barcicach już wymaga naprawy.

Koniecznie trzeba tam wysłać nadzór budowlany. Nie wiem czemu wykonawca zostawił ten plac zabaw taki rozgrzebany i niedokończony. Jest jak rozebrana kobieta -grzmiał Kazimierz Baran, ku uciesze pozostałych radnych  –brak śrubek w huśtawkach i ławeczkach, to zagraża bezpieczeństwu. Specjalnie zrobiłem takie poruszenie, byście się państwo obudzili i działali.

 

Pełna nadziei radna Osiedla Lipie Marianna Trzebuniak dziękowała burmistrzowi, że po 28 latach mieszkańcy doczekali się remontu ulicy Miodowej. Niestety już od roku doczekać się nie może kratek kanalizacyjnych ale wierzy, że się uda.

 

Przewodniczący i Radny Łazów Biegonickich apelowali, by nie pominąć ich w budżecie na przyszły rok bo czują się zapomnieni. Z kolei radny Osiedla Śródmieście-Sławomir Szczepaniak chce dodatkowych atrakcji dla mieszkańców Podmajerza. Betonowe szachy, piłkarzyki i stół do ping-ponga ma być uzupełnieniem oferty Orlika.

 

Przewodniczący Osiedla Marcin Szmigiel apelował o usunięcie z Moszczeniczanki kamieni i innych zanieczyszczeń ( od mostu na ul Piłsudskiego do bloku 5) Prosił także o ponowne rozpatrzenie decyzji w sprawie wycięcia 2 drzew a dokładnie lip między blokiem 2 i 4 bo spółdzielnia chce tam drogę przeciwpożarową i parking. Decyzja z gminy niestety była niekorzystna i trzeba ją zmienić! Jak wiadomo..parkingi to towar deficytowy!

 

Gorące posiedzenie trwało do późnych godzin popołudniowych a próśb nie było końca. Czy zostaną choć częściowo zrealizowane? Poczekamy…zobaczymy!

Do tematu z pewnością wrócimy.

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze (32)

 • Sierpień 31, 2015 o 6:41 pm wiki

  no to sie będzie działo ….!

 • Sierpień 31, 2015 o 8:31 pm Antypis

  Metafora r. Barana godna literackiej Nagrody Nobla.

 • Sierpień 31, 2015 o 8:49 pm artur

  A gdzie nasz radny wypatrzyl ze śrubek brakuje. Plac jest zrobiony w takim zakresie jakim był zlecony. Na ogrodzenie trzeba poczekać. Napewno by się sprzedało ubrać ta kobietę. Apeluje jeszcze o jakieś boisko do siatki. Wystarczą dwa słupki i siatka.

 • Sierpień 31, 2015 o 9:23 pm Anonim

  Brawo panie Baran! Niech sie radni do roboty wezma a nie tylko przyklaskuja wkadzy

 • Sierpień 31, 2015 o 9:23 pm Anonim

  Dobrze napisane.TAK TRZYMAC

 • Sierpień 31, 2015 o 9:24 pm Anonim

  Pragnę przypomnieć Szanownej Pani Radnej Mariannie Trzebuniak ,że miejsce parkingowe oznaczone specjalnym znakiem / pierwsze po lewej i prawej stronie od Urzędu/ nie służy do parkowania Szanownym Radnym a osobą niepełnosprawnym posiadającym specjalny aktualny identyfikator. Takowego nie zauważyłem za szybą samochodu Pani Radnej.
  Mam nadzieję ,że jako zastępca Przewodniczącej Komisji Zdrowia wie Pani o tym dobrze.
  Podobna sytuacja z drugim samochodem.

 • Sierpień 31, 2015 o 9:28 pm anonim

  Plac w barcicach to totalna porażka !!!

 • Sierpień 31, 2015 o 9:30 pm anonim

  Plac zabaw w Barcicach to totalna porażka !!!!!

 • Sierpień 31, 2015 o 9:50 pm SADECZAK

  widać RADNI strasznie przemęczani upałami.

  ” ich kreatywność nie zna granic…..”

  wstyd zajmować się takimi pierdołami,
  jak widać nic konkretnego nie mają do powiedzenia, powielają swoje bzdurne pomysły

  BYLE Z SESJI DO SESJI.

  NASTĘPNE WYBORY OTWORZĄ IM OCZY.

  DZIAŁAJCIE TAK DALEJ – WSZYSTKO NA WASZA NIEKORZYŚĆ

 • Sierpień 31, 2015 o 10:07 pm Osiedlony

  Zakład komunalny na czele z panem dyr. Niejadlikiem to wielką porażka .Dobrze że jest tam pracownik Wandas to chyba by lepiej zarządzał przynajmniej facet ma pojęcie

 • Sierpień 31, 2015 o 10:17 pm Z pod lasu

  A rów między Starym Sączem a Mostkami był zgłoszony przez panie radne ?Bo nie jest w ogóle pobierany kończy się tylko na jednorazowym koszeniu w roku.Proszę się tym zainteresować Panie

 • Sierpień 31, 2015 o 10:50 pm franek

  A ja się pytam jaka jest powierzchnia gminy Stary Sącz?
  Ilu mieszkańców zamieszkuje gminę Stary Sącz?

  Weście się za konkretną robotę, Siedzicie w tym blokowisku na Słonecznym i się Wam wszystko należy. Każdy kawałek trawnika zafajdany śmieciami lub psimi gównami żule szczają gdzie popadnie chleją wszędzie i nikogo się nie boją.

 • Wrzesień 1, 2015 o 7:37 am TOmaszek

  Racja Wandas powinien zarządzać komunalką – to jest gość, – wykorzystajcie jego potnecjał

 • Wrzesień 1, 2015 o 7:42 am młodzi dla miasta

  80 % radnych chyba zapomniała o swojej misji,
  siedzą,
  nic nie robią, zajmują się pierdołami ( utrzymanie zieleni, brakujące śrubki, kratki sciekowe)
  ale najważniejsze by jakaś kasa wpadła

 • Wrzesień 1, 2015 o 9:12 am janko

  Co z tego że na ulicy Sobieskiego jest układany chodnik jak tynk rozpadających się budynków osypuje się na piękne granitowe płyty.

 • Wrzesień 1, 2015 o 9:18 am Bonus

  To jeszcze dołącze kilka uwag , o ktorch nie ktorzy Panowie zapomnieli . Mianowicie rozchodzi sie o ograniczenie predkosci na drogach lokalnych w Gaboniu , a dokładniej za nowym mostem przydał by się znak do 40 ponieważ natęzęnie ruchu jest dosyc spore , pieszych przybywa , a chodnika brak , o spokojnym wieczornych spacerze z rodziną po Gaboniu nalezy juz zapomnieć . Druga sprawa wyjazd z drogi od Państwa Florków w Gaboniu do drogi głownej przy starym moscie (skrzyzowanie drogi Łazy Brzynskie -Gaboń -Gaboń Opalana …. na miejscu zlikwidowanego przystanku potrzebne lustro , sam znak ustap pierszenswta nie wystarczy , przydałby sie czytelny STOP , wiklina zarasta , widocznośc ograniczona , nie czekajmy na tragedie jak można jej zapobiec….Wreszcie super fajne skrzyzowanie Gołkowice Dolne-Gaboń-Skrudzina , koło nowego koscioła , powiedzcie mi w koncu jak jadąc z Skrudziny , chcąc skrecic w lewo na Gaboń można prawidłowo , dostosowując się do znakow drogowych zrobić ten manewr zgodnie z przepisami ?? nie da się , kochani macie tam szkołe , przedszkola , ruch nadzwyczaj natężony calymi dniami , znalazły sie ogromne pieniądze na „w lewo skręt ” na dolinie (dotychczas mało potrzebny , widocznie w planach przewidziana duza inwestycja na byłym gruncie koscioła ) to może znajdzie się pare groszy aby zrobić skrzyzowanie z prawdziwego zdarzenia koło szkoły w Gołkowicach , tez musimy czekać az wydarzy sie tam tragedia ? życie ludzkie mniej wazne od prywatnych inwestycji ? moze warto zainwestować w ten kawałek drogi , rozwiązań tam jest kilka wystarczy wsiąść w samochod i w godzinach szczytu pojezdzic po tym skrzyzowaniu z kazdej strony i bezpieczne alternatywy tego przejazdu pojawią sie w kazdym zdrowym umysle ….moze rondo ? No do dzieła panowie do dzieła , to inwestycje w bezpieczeńswto , i ludzkie zycie wiec warto zając sie tym piorytetowo … nie jestem z ani jednej parafi wyzej wymienionych ale podejscie ów radnych z tych miejscowości pozostawia wiele do zyczenia … spojrzcie pod nogi a nie patrzcie w niebo !

 • Wrzesień 1, 2015 o 10:19 am Starosądeczanin

  Myślcie o miejscach pracy ? – dla Was najważniejsze kamienice , granity – KAMIENNE MIASTO

 • Wrzesień 1, 2015 o 10:50 am franek

  teraz toś pojechał;p

 • Wrzesień 1, 2015 o 11:22 am JOW

  Kto reprezentuje poszczególne miejscowości w radzie tj. Kto jest radnym z waszych miejscowości.

 • Wrzesień 1, 2015 o 11:44 am Bonus

  znajdziecie googlując kto radnym i skad , ja wole bez nazwisk …

 • Wrzesień 1, 2015 o 11:50 am jeden z nas

  Dla swoich znajomków jakąś posadkę się zorganizują a reszta na zmywak do Londynu albo Dublina.By żyło się lepiej platformersom.Nie żyje nam przewodnia siła PO.

 • Wrzesień 1, 2015 o 11:56 am Ewa

  Myślę, że o to chodzi, by móc zasygnalizować problem.

 • Wrzesień 1, 2015 o 12:06 pm Bonus

  sygnał jest , kwestia czy ktoś wyciagnie wnioski zanim dojdzie do tragedi ….

 • Wrzesień 1, 2015 o 12:20 pm franek

  A ja się pytam ile takich miejsc w gminie jest gdzie nie ma chodnika a ludzie chodzą poboczami i tylko czekać jak dojdzie do tragedii, odpowiem sam sobie;p WIELE

  Skąd nabrać piniondze na te wszystkie chodniki?

  Koło szkół zrobić progi zwalniające na złość piratom;]
  Co do luster to wyrzucanie pieniędzy w błoto bo przecież młodzi muszą się na czymś wyszaleć.

 • Wrzesień 1, 2015 o 6:07 pm UK

  W Londynie nie jest tak zle, wyjazd tam wcale nie oznacza pracy na zmywaku… Pracujac w Saczu zarabialam, majac prace ‚po znajomosci’ 1300 pln, teraz w biurze jednej z firm zarabiam 1800 funtow miesiecznie. Ruszcie sie z wioski i zobaczcie troche swiata 🙂 pozdrawiam wszystkich, ktorzy mieli odwage i determinacje zeby ruszyc sie z tej sadeckiej mizerii i niekoniecznie trafili na zmywak 🙂

 • Wrzesień 1, 2015 o 7:17 pm franek

  zal.pl

 • Wrzesień 1, 2015 o 9:36 pm edward

  Kiedy pan Szepaniak zajmie się droga spacerową koło kapliczki św.Kingi {nie mówiąc o podjazdach dla osób niepełnosprawnych}gdzie wszystko się sypie ,

 • Wrzesień 1, 2015 o 9:45 pm edward

  panie Szcepaniak czy orlik skończy jak droga spacerowa pod kapliczke św Kingi czyli zostanie rozsypana a pan nic nie zoibi

 • Wrzesień 1, 2015 o 10:05 pm wiesław

  a moze to kolejne lotnisko w starym saczu -ludzie wy zarabiacie wiecej niż najniższa krajowa

 • Wrzesień 2, 2015 o 7:11 pm one

  wszystko to piękne, zgrabne a ludzie pracy nie mają, ile miejsc pracy w Starym Sączu państwo radni

 • Wrzesień 7, 2015 o 9:33 pm xxxxxxxxxx

  Proszę zwrócić uwagę jak wygląda plac zabaw w Popowicach?dzieci mają tylko piasek i nic więcej,chodników brak,szkoła jak wygląda ,dzieci przeniosły się do świetlicy i jakie mają warunki-beznadzieja.W Starym Sączu cały czas wymieniają kostki ,granity,donice z kwiatami.

 • Wrzesień 7, 2015 o 10:34 pm Też pisowiec

  W Popowicach mają nowy budynek oświatowy i jeszcze narzekają a w Starym Sączu w pierwszej klasie uczą się w starym budynku i bez placu zabaw dla najmłodszych.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a