Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Jakie plany burmistrza Jacka Lelka wesprze Prezydent Andrzej Duda?

Opublikowano: Listopad 6, 2017 o 9:07 am   /   przez   /   komentarze (11)

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką i córką Kingą odwiedził prywatnie Stary Sącz, miasteczko z którego wywodzą się jego przodkowie, i którego Honorowym Obywatelem jest od roku. Na Nowym Cmentarzu złożył kwiaty na grobie swoich dziadków: Kunegundy i Alojzego Dudów. Także zapalił znicz na mogile ks. pułkownika Tadeusza Dłubacza, który przed laty był kapelanem prezydenta RP.

Na Nowym Cmentarzu, tuż przy wejściu, znajduje się cmentarz wojenny z okresu pierwszej wojny światowej. Pochowano tutaj żołnierzy poległych w czasie walk w 1914. Jest tutaj 17 grobów pojedynczych i 8 zbiorowych, w których leży 57 żołnierzy armii rosyjskiej i austro-węgierskiej.Nieco dalej znajduje się miejsce spoczynku bojowników polskich, poległych w walce z hitleryzmem.

 -W Starym Sączu jest cmentarz z I wojny światowej. Nie leży na nim żaden starosądeczanin. Nie leży na nim żaden polski żołnierz, ale to miejsce zawsze było zadbane i otoczone szacunkiem. To świadczy o wielkiej klasie, o wielkiej kulturze i zawsze pozwala mówić z dumą o Starym Sączu –mówił w ubiegłym roku Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent spotkał się także z burmistrzem Jackiem Lelkiem i zastępcą Kazimierzem Gizickim. Chociaż zamienili kilka słów, to włodarze nie chcą zdradzić czego dotyczyła rozmowa.

Mogę tylko zdradzić, że chodzi o pewne plany, które pan prezydent wesprze -ucina krótko burmistrz Jacek Lelek i mówi, że więcej nic nie zdradzi.

To bardzo strategiczne sprawy dla Starego Sącza -dodaje zastępca burmistrza Kazimierz Gizcki i także ucina rozmowę –nic więcej powiedzieć nie mogę.

W piątek Prezydent Andrzej Duda odwiedził także siostry Klaryski a wieczór wykorzystał na krótki jogging, bo w sportowym ubiorze biegał urokliwymi uliczkami centrum Starego Sącza. Towarzyszyli mu oficerowie BOR, pieszo i samochodem. (ZOBACZ ZDJĘCIA z nocnego joggingu)

Nieoficjalna wizyta Pary Prezydenckiej zakończyła się w sobotę 4 Listopada. O godzinie 16:00 Para Prezydencka wyjechała do Warszawy.

To już trzecia wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Starym Sączu odkąd został Prezydentem (druga nieoficjalna).

 

 

Komentarze (11)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Listopad 6, 2017 o 12:01 pm prezes wszystkich prezesów

  Nie ekscytujcie się. Moim zdaniem chodzi po prostu o poparcie kandydatury Jacka Lelka na burmistrza w przyszłorocznych wyborach.

  Odpowiedź
  • Listopad 6, 2017 o 3:20 pm llll

   Bardzo mądre słowa

   Odpowiedź
  • Listopad 6, 2017 o 5:24 pm janek z popowic

   a nie coś więcej ileż można tu być?

   Odpowiedź
 • Listopad 6, 2017 o 12:59 pm Maria

  Czyżby w przyszłym roku miała być oficjalna wizyta w naszym mieście. Pan Lelek nie musi starać się o poparcie, bo następną kadencje ma zagwarantowaną.

  Odpowiedź
  • Listopad 6, 2017 o 2:19 pm Anonim

   a ja wiem – LOTNISKO

   Odpowiedź
   • Listopad 6, 2017 o 5:30 pm Anonim

    A gdzie to lotnisko ma być ,kto tak powiedział i kiedy jestem bardzociekawy

    Odpowiedź
 • Listopad 7, 2017 o 9:10 am Anonim

  Pomnik

  Odpowiedź
 • Listopad 7, 2017 o 10:10 am Anonim

  Burmistrzowie nabrali wody w usta, bo nic nie załatwiali.. chodziło tylko o zdjęcia. Zresztą dla mnie to dziwnie wygląda takie spotkanie przed bramą cmentarza.. a przecież Prezydent jak wiemy był trochę dłużej.. można się było spotkać w trochę bardziej odpowiednich okolicznościach… nie chciał ani jeden ani drugi burmistrz pobiegać?

  Odpowiedź
  • Listopad 8, 2017 o 9:41 am Fan Stefana

   To się nazywa lobbing u kogo trzeba moi drodzy komentatorzy, zdjęcia to sprawa trzeciorzędna:)

   Odpowiedź
 • Listopad 7, 2017 o 9:14 pm PRB

  Wszystko na pokaz.

  Odpowiedź
 • Listopad 8, 2017 o 9:57 am Z PiS

  A CO Z BIEDĄ ?

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a