Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Pociąg retro będzie jeździł. Linia Nowy Sącz-Chabówka do remontu!

Opublikowano: 21 stycznia, 2016 o 3:40 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla miłośników kolei i nie tylko. Najpiękniejsza trasa kolejowa w Polsce czyli Chabówka – Nowy Sącz nie będzie zamknięta.  Polskie Linie Kolejowe znalazły w swoim budżecie nieco ponad milion złotych na doraźne naprawy, które pozwolą zachować ruch na tej trasie.

Bardzo nas cieszy, że nasze apele do PKP PLK S.A., które wspólnie kierowaliśmy ze Skansenem Taboru Kolejowego w Chabówce, wspaniałymi, lokalnymi patriotami, prowadzone równolegle z działaniami innych organizacji społecznych, bardzo zaangażowanych w tę sprawę mediów lokalnych, samorządowców i mieszkańców doprowadziły do uwzględnienia naszych postulatów przy podejmowaniu decyzji co do dalszego losu tej trasy -informuje Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei –Bardzo dziękujemy Wszystkim, Parlamentarzystom, Radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego, którzy podjęli działania i lobbowali za uratowaniem tej unikalnej trasy. Dla nas to sukces nas wszystkich, także PKP PLK S.A.! Tak więc odjazd! Semafor podany!

Senator PiS Stanisław Kogut poinformował, że po rozmowach, zarząd spółki znalazł pieniądze na najpilniejsze prace, które ruszą jak tylko pozwoli pogoda. Pełna modernizacja trasy planowana jest przy okazji budowy nowej linii przez Podłęże do Krakowa.

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"