Spacerownik, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Pola Nadziei w Starym Sączu. Rekord pobity!

Opublikowano: Kwiecień 15, 2018 o 9:45 pm   /   przez   /   komentarze (0)

6796,60 zł – to kwota jaką udało się zebrać podczas akcji charytatywnej Pola Nadziei w Starym Sączu, czyli o tysiąc złotych więcej niż w roku ubiegłym. Dziękujemy wszystkim starosądeczanom, którzy otworzyli swoje serca na cierpienie osób przebywających w hospicjum. Warto pamiętać, że „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.

Pola Nadziei to ogólnopolska akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Program został stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Jego celem jest edukacja i uwrażliwienie współczesnego człowieka na los osób nieuleczalnie chorych.

W tegoroczną edycję Pól Nadziei  włączyli się uczniowie ze Szkolnych Klubów Wolontariatu  działających  w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej- Curie, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. J. Tischnera, w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Słowackiego w Starym Sączu. Po raz pierwszy  w tym roku do akcji dołączyli harcerze ZHP 5 NDH SOKOŁY ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. J. Tischnera. Cieszymy się, że przybywa młodych ludzi,  otwierających  swoje serca na potrzeby chorych seniorów. Dziękujemy również  księżom proboszczom z Parafii św. Elżbiety i Miłosierdzia Bożego za umożliwienie przeprowadzenia  zbiórki pod kościołami  i zachęcanie parafian, aby wspierali Sądeckie Hospicjum.

W dniu 15 kwietnia 2018 r. wolontariusze i harcerze kwestowali przy starosądeckich kościołach. Młodzież w ramach podziękowania wręczała darczyńcom żonkile i „żonkilowe kartki”, na których  znajdowały się prace plastyczne wykonane przez dzieci. Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych  Sądeckie Hospicjum  z Nowego Sącza.

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a