Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Pomagamy Tomkowi Brzeskiemu. Koncert i aukcja w Miasteczku Galicyjskim

Opublikowano: Marzec 21, 2018 o 8:19 am   /   przez   /   komentarze (1)

Charytatywne Stowarzyszenie „Krzysiek Pomaga Pomagać”, włączyło się w akcję pomocy dla Tomasza Brzeskiego – sportowca z Nowego Sącza, który w ubiegłym roku uległ ciężkiemu wypadkowi. Nowosądeczanie już kilka razy udowodnili, że chcą pomóc mu w powrocie do zdrowia, organizując koncerty czy zawody sportowe, podczas których zbierali pieniądze na ten cel. 

Stowarzyszenie „Krzysiek Pomaga Pomagać” przy współpracy z Urzędem Miasta Nowego Sącza i Muzeum Okręgowym, przygotowuje koncert z aukcją charytatywną, który odbędzie się 14 kwietnia w Miasteczku Galicyjskim.

W koncercie wystąpią: Ricardo Styła, Waldemar Gołębski oraz Bohater. Na licytację zostanie wystawionych 27 przedmiotów: dzieła sztuki, książki o tematyce górskiej i sprzęt sportowy. Koncert i aukcję poprowadzą Mateusz Janicki i Karol Stojowski.

Katalog aukcyjny zostanie zaprezentowany pod koniec marca na stronie www.krzysiekpomaga.org. Będzie można licytować elektronicznie do dnia poprzedzającego koncert, a dalszy ciąg licytacji odbędzie się już podczas imprezy w Miasteczku Galicyjskim. Pod koniec marca zostanie również uruchomiona elektroniczna rezerwacja wejściówek na koncert.
TOMASZ BRZESKI – sądecki biegacz górski, triathlonista, narciarz i kolarz, uległ wypadkowi 1 kwietnia 2017 roku w czasie zawodów w Skialpinizmie w Zakopanem. Podczas zjazdu z dużą prędkością wpadł na skałę, a uderzenie było tak silne, że Tomaszowi pękł kask. Sportowiec doznał groźnych dla życia urazów głowy z obrzękiem mózgu. Długo był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej.
Dziś, dzięki intensywnej rehabilitacji Tomasz Brzeski może już chodzić. Przeszedł też skomplikowaną operację rekonstrukcji czaszki. Jednak powrót do samodzielności będzie wymagał wiele pracy oraz pieniędzy na specjalistyczną rehabilitację.
STOWARZYSZENIE „KRZYSIEK POMAGA POMAGAĆ” –  nazwa stowarzyszenia pochodzi od dramatycznej historii jednego z jego założycieli – Krzysztofa Graczyka, który w wieku 15 lat doznał udaru mózgu. Wówczas szczęśliwie pomogło mu wielu ludzi i dzięki temu Krzysztof mógł stopniowo wracać do zdrowia, a potem nawet do aktywności społecznej. Tak narodziła się idea pomocy osobom w podobnie trudnej sytuacji, później zaś powstało stowarzyszenie. Od 2012 roku pomoc otrzymało osiem osób, Tomasz Brzeski jest dziewiąty.

W ramach pomocy dla Tomasza Brzeskiego, Stowarzyszenie „Krzysiek Pomaga Pomagać” zorganizowało w tym roku zawody narciarskie w Suchem koło Poronina, z których uzyskano 10 tysięcy zł oraz koncert wraz z aukcją w Krakowie, z których dochód wyniósł około 20 tysięcy zł

Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Marzec 21, 2018 o 9:34 am Bolo

    Oby dla każdego potrzebującego znalazła się taka pomoc

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a