Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Pomoc dla niepełnosprawnych

Opublikowano: 2 maja, 2019 o 7:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

Ponad 800 tysięcy złotych trafi niebawem do trzech stowarzyszeń z Nowego Sącza i Biecza z kasy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Te bardzo dobre wiadomości i umowy do podpisania przywiozła dzisiaj radna wojewódzka i jednocześnie dyrektor małopolskiego oddziału PFRON Marta Mordarska.

Podpisanie umów odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo „Nadzieja”. W spotkaniu wziął udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka.

Zawsze wspieramy osoby niepełnosprawne i stowarzyszenia, które się nimi opiekują – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Będziemy tak robić nadal, w miarę posiadanych środków. Cieszę się, że jest coraz więcej osób i organizacji, których celem jest niesienie pomocy osobom potrzebującym.

Dofinansowanie otrzymały:

– Nowosądeckie Stowarzyszenie Amazonek im. Heleny Włodarczyk na rehabilitację indywidualną i grupową kobiet z chorobą nowotworową piersi (125 tys. 676 złotych);

– Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo „Nadzieja” z Nowego Sącza na rehabilitację dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz wsparcie na rzecz ich rodziców (530 tys. 598 zł);

– Stowarzyszenie na rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja” z Biecza na rehabilitację dzieci i młodzieży (193 tys. 250 zł).

W sumie z pomocy skorzysta kilkaset osób – mówiła Marta Mordarska, radna wojewódzka i dyrektor małopolskiego oddziału PFRON. – Dla każdej z nich to wielka szansa. Wiemy, że te środki zostaną bardzo dobrze wykorzystane.

Szefowie stowarzyszeń dziękowali dyrektor Marcie Mordarskiej za merytoryczną opiekę nad organizacjami i wszelką pomoc.

– To właściwa osoba na właściwym miejscu – powiedziała Teresa Jaros-Ligaszewska, szefowa sądeckiej „Nadziei”.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"