Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Ponowne „odwrócenie” ruchu na 11-Listopada i „samowolka radnych”?

Opublikowano: 24 lutego, 2016 o 5:52 pm   /   przez   /   komentarze (63)

Wniosek i 35 podpisów wpłynęło do Burmistrza, za ponownym odwróceniem ruchu na 11-Listopada w Starym Sączu. Czy włodarze wezmą pod uwagę „sugestię” mieszkańców, których nikt o zdanie nie pytał. A zmiana miała być tylko „samowolką radnych”.

 

Przypomnijmy. Burmistrz Jacek Lelek na postawie interpelacji Radnych dokonał  zmiany „odwrócenia” kierunku ruchu na jednokierunkowej ulicy 11-Listopada. Takie rozwiązanie pozwoliło wprowadzić ruch do Rynku, a równoległa do niej ulica Morawskiego, ten ruch wyprowadza. Niestety nikt nie zapytał o zdanie samych zainteresowanych.

DSC_0042 (1024x681)

 

Czy ktoś poinformował mieszkańców, że taka zmiana będzie planowana?  -pytał radny Szczepaniakzmiana organizacji już działa, a teraz wpływają wnioski niezadowolonych mieszkańców.W końcu taka zmiana coś kosztuje. Gmina wydała pieniądze na reorganizację ruchu.

DSC_0047 (1024x681)

Burmistrz powiedział, że wielokrotnie padła taka propozycja na spotkaniach osiedlowych. Pisał o tym także portal Starosądeckie.info. Informowały tablice ogłoszeńdodałniestety, nie możemy chodzić od domu do domu i pytać mieszkańców o zdanie. Oczywiście wniosek, który wpłynął ma rzeczowe argumenty. Solidnie go przeanalizujemy i z pewnością podejmiemy decyzję. Na pewno nie będzie to szybka decyzja. Trzeba zdać sobie sprawę, że taka zmiana jest korzystna dla wszystkich mieszkańców Starego Sącza. I taki właśnie przyświecał jej cel (…) Musimy brać pod uwagę interes znacznie szerszej grupy użytkowników ponieważ jest to nasze wspólne mienie (…) Jeżeli dojdziemy do wniosku, że tamta organizacja ruchu była lepsza, to być może będziemy musieli do niej powrócić (…) Na pewno nic nie było w tej sprawie robione pod stołem .Nikt wcześniej nie zgłaszał wyraźnego sprzeciwu.

Wniosek za przywróceniem „starego układu” złożył członek zarządu Osiedla 1000-lecia, Jan Klisowski i dołączył 35 podpisów mieszkańców ulicy 11-Listopada. Jak twierdzi: –To była samowola pana Ramsa który znalazł sobie poparcie u pana Farona. Więc 2 osoby dokonały tej zmiany. To jest precedens o jakim nikt chyba w Starym Sączu nie słyszał. Dlatego zebrałem podpisy i złożyłem odpowiednie pismo do Burmistrza.

Oto jego treść:

Zwracam się z prośbą do Burmistrza Miasta Starego Sącza o przywrócenie poprzedniego kierunku ruchu na ulicy 11 Listopada (czyli jeden kierunek jazdy od rynku).
Zmiany te spowodowały:
1. Zwiększenie się prędkości i natężenia ruchu.
2. Niebezpieczeństwo wypadku na zakręcie koło kapliczki.
3. Zagrożenie dla dzieci i młodzieży wysiadającej z prawej strony.
4. Utrudnienia włączenia się do ruchu przy rynku.
5. Utrudnienia z dojazdem do sklepów.
6. Pogorszenie się komunikacji z rynku na osiedla.
Dodatkowo prośbę swą uzasadniam tym że wielu a nawet znaczna większość mieszkańców nie zgadza się z tą decyzją, a wręcz jest przeciwna tej zmianie.
Za moimi słowami świadczą podpisy które zebrałem a jest ich około 35.
Mieszkańcy naszej dzielnicy są wręcz oburzeni tą decyzją i domagają się od władz wyciągnięcia konsekwencji wobec osób które bez zgody mieszkańców dokonały tych zmian. Konsekwencji finansowych i personalnych oraz wprowadzenia zasad w przypadku takich decyzji aby takie zmiany były dokonywane przy zgodzie większości zainteresowanych osób (np. mieszkańców ulicy lub całej dzielnicy). Zgodzie na piśmie albo na podstawie protokołu z zebrania. W przypadku gdyby na zebraniu było zbyt mało obecnych osób to należało by przeprowadzić wywiad wśród mieszkańców.
Z góry dziękuje w imieniu mieszkańców i swoim za pozytywne załatwienie sprawy.

Wywołani do tablicy Radni Rams i Faron, zabrali głos.

W związku z sytuacją, że jestem inicjatorem tego pomysłumówił dzisiaj radny Robert Ramschciałem przypomnieć, że w mojej opinii reorganizacja ruchu była konieczna. 2 ulice równoległe (Morawskiego i 11-Listopada) były jednokierunkowe i odprowadzały ruch z Rynku. Jedna z nich musi być z „odwróconym” kierunkiem. I taki był mój wniosek. Równie dobrze mogłaby to być ulica Morawskiego.

DSC_0044 (1024x681)

Panie Burmistrzu. Osoba która złożyła wniosek i zbierała podpisy powoływała się na Panamówi radny Grzegorz Faron  – mówiła mieszkańcom, że jeśli podpiszą to pan burmistrz obiecał zmianę kierunku jazdy. Jeszcze dzisiaj otrzymałem telefony od mieszkańców, że tak naprawdę nie ma to większego znaczenia czy będzie kierunek w „górę czy w dół”. Taka reorganizacja wpływa korzystnie dla mieszkańców ulic Krakowskiej, Morawskiego Kilińskiego i Dąbrowskiego.

A jakie jest WASZE zdanie? Czy reorganizacja ruchu na ulicy 11-Listopada była konieczna?

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info

 

Komentarze

Komentarze (63)

 • 24 lutego, 2016 o 6:22 pm Janusz

  Uważam, że zmiana była nie potrzebna bardziej trzeba było się zastanowić nad zmianą na ul Daszyńskiego od banku do ul.J.P II to jest skrót i nie trzeba stać w korku jadąc do Nowego Sącza

 • 24 lutego, 2016 o 6:25 pm 11-listopadowiec

  Panowie Radni – Panie Rams i Faron – ul. 11-listopada to nie wasz prywatny „folwark” !!! Osoba która chodziła za podpisami nie powoływała się na Pana Burmistrza jest to bezczelne pomówienie !!! Dlaczego nikt nas mieszkańców 11-listopada nie spytał o zdanie w tej kwestii !!! Panowie Radni Rams i Faron lepiej by było abyście pomyśleli nad tematem jak poprawić bezpieczeństwo na ul. 11-listopada i Morawskiego !!! Jak ???
  Podpowiadam !!! Na odcinku 11-listopada na całej długości od Rynku do skrzyżowania z ul. Krakowską 2 ograniczniki prędkości a następnie do skrzyżowania z ul. Morawskiego następne 2 !!! Co do ul. Morawskiego nie będę się wypowiadał bo tam nie mieszkam, niech się wypowiedzą tamtejsi mieszkańcy. No i może nasza ukochana policja by się w końcu wykazała łapiąc kierowców przekraczających prędkość a nie tylko wypisywać mandaty za złe parkowanie – nawet po 23.00 !!! Nie twierdzę że źle robią i nie krytykuję policji za to ale jakby wlepiono mandaty a nawet zabrano prawo jazdy za prędkość w terenie zabudowanym może ostudziłoby to niektórych …..

 • 24 lutego, 2016 o 6:31 pm prima aprilis?

  To żart?

 • 24 lutego, 2016 o 6:39 pm mieszkaniec

  Ulica 11 listopada nie jest drogą wewnątrzna TYLKO dla jej mieszkańców. Służy też innym mieszkańcom Starego Sącza.

 • 24 lutego, 2016 o 6:50 pm mieszkanka 1000-lecia - bloki

  Mieszkańcy 11-listopada są sami sobie winni. Na zebraniu osiedlowym, gdy była omawiana ta kwestia, było raptem 3 lub 4 osoby z tej ulicy. Wniosek: chodzić na zebrania, bo jak widzicie są na nich omawiane ważne sprawy. Zawiadomienia o zebraniu były rozwieszone, informacja na s.info też była i jest profil na FB „Osiedle 1000-lecia Stary Sącz”

 • 24 lutego, 2016 o 6:55 pm marcinnn

  a ja mam to w dupie:)

 • 24 lutego, 2016 o 6:56 pm użytkownik drogi

  Na tym odcinku najlepiej było by dwukierunkowa, z zakazem postoju i zatrzymywania po obu stronach !

 • 24 lutego, 2016 o 6:56 pm Daro1

  Zmiana na Daszyńskiego to była PORAŻKA!!!! Jadąc od Węgierskiej w godzinach szczytu robi się korek aż po zjazd do kościoła!!!!!Dawniej można było jadąc w strone Nowego Sącza tego uniknąć skręcając w ową ulice. A wystarczyło zrobić jednokierunkową od Sobieskiego!

 • 24 lutego, 2016 o 7:15 pm Śmiechu warte

  Ulica 11 listopada dalej pozostała drogą jednokierunkową. Więc jaki macie problem w odwrotnym zaparkowaniu samochodu????

 • 24 lutego, 2016 o 7:31 pm 11-listopadowiec

  Tak zgadza się !!! Tylko na tej ulicy mieszka dużo starszych osób którym się nie chce iść albo nie mają siły a inni pracują nieraz do późna !!! Ja jakbym mógł to bym był i na pewno geniuszom co to wymyślili „poszło by to w pięty” ale jeszcze nic straconego nadrobimy to na najbliższym zebraniu ….

 • 24 lutego, 2016 o 7:45 pm Śródmieście

  Jak wynika z artykułu ,,rada miejska jednogłośnie uchwaliła zmianę kierunku ruchu” to Pan Szczepaniak też głosował za a teraz jest wielce oburzony. Ciekawe co on konsultował ze swoimi mieszkańcami ?

 • 24 lutego, 2016 o 7:55 pm Kierowca

  Uważam, że zmiana kierunku na 11 Listopada jest dobrą i potrzebną zmianą. Przekonałem się o tym jeżdżąc od strony stawów w kierunku rynku. Morawskiego natomiast jak dla mnie – niewypał.

 • 24 lutego, 2016 o 8:57 pm 1000lecia

  Święta racja! nikt się nie wstrzymał ani nie był przeciw!!! to o co teraz chodzi panu Szczepaniakowi? niech się pan określi „jestem za a nawet przeciw?!” 🙂 🙂

 • 24 lutego, 2016 o 8:58 pm 11-listopadowiec

  A można wiedzieć na jakiej ulicy Mieszkaniec mieszka?

 • 24 lutego, 2016 o 9:02 pm Listopad

  Na każdej ulicy mieszkają i starzy i młodzi! to żadne tłumaczenie, albo nas interesuje co się dzieje na dzielnicy albo nie krytykujemy

 • 24 lutego, 2016 o 9:07 pm 11-listopadowiec

  Dla KOGO? Bo nie dla nas mieszkańców 11-listopada i Krakowskiej !!! Dlaczego? Bo dzięki drodze na most Kingi mamy tu autostradę a na tej autostradzie pełno geniuszy za kierownicą !!! Nie wspominać już o kierowcach firmy Globet którzy notorycznie jeździli tą ulicą nie wiadomo po co, a ostatnio jakiś geniusz autobusem skraca sobie drogę !!! Dlaczego się wściekam a bo tu są stare domy i nam w domach wszystko się trzęsie nie mówiąc o tym że nie ma co nieraz otwierać okien co zaraz cały dom zakurzony i śmierdzi !!!

 • 24 lutego, 2016 o 9:28 pm filip

  Jeżeli ma być kolejna zmiana organizacji ruchu (za pieniądze wszystkich mieszkańców gminy) to jedynym sensownym rozwiązaniem jest ruch dwukierunkowy z bezwzględnym zakazem zatrzymywania i postoju. Mieszkańcom tej ulicy coś się chyba pomieszało. Ich własność kończy się tam gdzie mur domu, lub ogrodzenie. Ulica jest gminna i ma służyć wszystkim a nie tylko im.

 • 24 lutego, 2016 o 9:43 pm 11-listopadowiec

  Te Filipek nie mądruj bo najlepiej mądrować mądralom co nie mieszkają na tej ulicy !!! Po za tym pewnie jesteś mądry bo masz gdzie trzymać auto !!! Podjazd pod domkiem, garaż … !!! No niestety większość mieszkańców tej ulicy nie mają tej możliwości !!! Więc najlepiej nie mądruj i nie …….. (jak jesteś taki mądry i inteligentny to se dopisz resztę) !!!

 • 24 lutego, 2016 o 9:43 pm obserwator

  Czy w tej sprawie była podejmowana uchwała ???. Zmianę organizacji zatwierdza Burmistrz Miasta ???

 • 24 lutego, 2016 o 9:44 pm 11-listopadowiec

  Następny geniusz ??!!!

 • 24 lutego, 2016 o 9:57 pm Niuman

  Ja uważam ze ta ulica powinna być po staremu a odcinek od lewiatana do rynku kolo bylego posterunku powinien być w obu kierunkach ….. Daszyńskiego od banku do ul.J.P II to jest skrót i nie trzeba stać w korku jadąc do Nowego Sącza Dlaczego ten kierunek został zmieniony ???? Kolo banku można dodać próg zwalniający i po problemie. .. Dlaczego ta zmiana zamiast ułatwić tylko zaszkodziła plynnemu poruszaniu sie po SSączu . Radni to do Was kieruje te spostrzeżenia wiec zróbcie coś z tym od tego Jesteście Pozdrawiam

 • 24 lutego, 2016 o 9:59 pm Kesla

  Wywołuje się do tablicy Panów Ramsa i Farona a list mieszkańca osiedla zamieszcza
  się jako anonim. Jeśli ktoś walczy o swoje racje i jest o tym przekonany niech podpisze
  się pod listem .
  Czy to jest demokracja czy „starosądeckie piekiełko”?
  Do Pana mieszkańca osiedla: z pełnym uszanowaniem pragnę podkreślić ,że centrum
  Starego Sącza to stare budownictwo nie tylko ulica 11 listopada.

 • 24 lutego, 2016 o 10:06 pm Jola

  Radni nie decydują o zmianie organizacji ruchu tyko urzędnicy Ratusza.

 • 24 lutego, 2016 o 10:15 pm 11-listopadowiec

  Zgadza się. ale jak by na to nie patrzeć nie da się. Ktoś powie kiedyś się dało… Zgadza się, ale wtedy było mniej aut, mniejszy ruch, ….. , no było inaczej jednym słowem. Mam nadzieję, że ten problem i w pewnym sensie konflikt zostanie rozwiązany, tylko mam nadzieję jak i inni zapewne mieszkańcy tej ulicy, że nie będzie to zaś „widzimisię ” któregoś z RADNYCH ……

 • 24 lutego, 2016 o 10:21 pm 11-listopadowiec

  Zgadza się, że całe centrum Starego Sącza to stare budownictwo !!! Ale tu nie jest mowa o całym centrum !!!

 • 24 lutego, 2016 o 10:24 pm 11-listopadowiec

  Szacunek !!!

 • 24 lutego, 2016 o 10:40 pm ZATROSKANY

  To nie „jakiś geniusz autobusem” tylko kierowca gimbusa …. proszę nazywać rzeczy po imieniu. Od zgłaszania takich naruszeń jest gmina, bo ona kierowcę zatrudnia, a autobus to jej własność. Zresztą to nie pierwszy raz, jak ten pan łamie przepisy i jeździ tam, gdzie nie powinien!

 • 24 lutego, 2016 o 11:02 pm Anonim

  A ja polecam radnym nie brać się za coś o czym nie mają zielonego pojęcia – za organizację ruchu powinni wziąć się specjaliści w tej dziedzinie i ustalić jak powinien przebiegać ruch i w jakich kierunkach na poszczególnych ulicach. To ma tworzyć jedną całość, tak aby ruch był płynny, a nie tak jak Wy to robicie na zasadzie eksperymentowania, a to tu odwrócimy, a tu nie, a może tak…

 • 24 lutego, 2016 o 11:12 pm yaki

  Jest dużo źle wytyczonych kierunków ruchu:Staszica – Kr Jadwigi powinna być w strone Rynku, Kopernika -Daszyńskiego w stronę JPII , skrzyżowanie w Rynku koło EPI za wąskie / przed remontem bez problemu można było zrobić 3 pasy/, Mickiewicza powinny być 2 kierunki / komu przeszkadzało że taką szeroką ulice zrobił 1 kierunek/, To samo Morawskiego od Rynku,celowo zrobiono chodnik, a teraz służy za parking, K Wielkiego absolutnie zakaz wjazdu /jest to piękna wizytówka/- służy za parking , te ulice wymagają natychmiastowej zmiany, to tyle tak na gor ąco

 • 24 lutego, 2016 o 11:21 pm kierowca

  Tak, tylko jest jeden ważniejszy powód, dwukierunkowa 11-Listopada wprowadzała by i wyprowadzała ruch na Rynek, co przy coraz większej ilości samochodów wpływało by znacząco na płynność ruchu. Dwukierunkowa miała sens jeszcze 10 lat temu, ale dziś już nie bardzo. A co do parkowania to popatrz na inne ulice – np. Morawskiego – dwukierunkowa? No dwukierunkowa, a ile razy bym nią nie jechał to od Domu Handlowego do Kapliczki niemal na całej długości zaparkowane samochody.

 • 25 lutego, 2016 o 12:48 am Manek

  Mieszkasz na tej ulicy pewnie nie ja tez ale wiem ze ludzie nie maja gdzie stawiac auta wez zaparkuj kolego auto na wegierskiej

 • 25 lutego, 2016 o 12:58 am Kilińskiego

  Do 11-Listopadowca !!!Chłopie jak Ci nie pasuje że po Twojej ulicy jeżdżą samochody to się przeprowadż pod las tam jest spokój.Ulica 11-Listopada szeroka jak autostrada a cały ruch był puszczony przez wąskie uliczki Morawskiego ,Krakowska , Dąbrowskiego i Kilińskiego zobacz jak te dwie ostatnie ulice obecnie wyglądają!!!!!Na tych ulicach są jeszcze starsze domy niż na Twojej ulicy i tam podczas przejazdu aut szklanki w domach dzwonią jeszcze głośniej!!!A tak na koniec to nie jest na pewno prywatny folwark Radnych,ale też nie jest to prywatny folwark mieszkańców ul.11Listopada!!!!Jak się ma po 2 lub 3 samochody i zabudowało się podwórka lub zlikwidowało bramy wjazdowe na posesje i nie ma jak wjechać bo tak było lepie, to teraz nie płaczemy tylko ponosimy tego konsekwencje i trzeba się liczyć z uciążliwościami !!!!

 • 25 lutego, 2016 o 2:47 am Jan

  No ale niestety prawdą jest że to mieszkańcy apelowali do mnie o interwencję. Tak że kochani, panie Grzegorzu, to nie jest mój wniosek tylko apel mieszkańców dzielnicy. Treść zawarta na wniosku jest podsumowaniem ich wypowiedzi. Po nad to nadmieniam że osobiście byłem u pana radnego Farona ale nie było reakcji więc sam udałem się do Burmistrza który zalecił mi zbiórkę podpisów. Problem z wjazdem do rynku można bardzo łatwo rozwiązać. Wystarczy na ulicy Morawskiego obrócić kierunek jazdy tak żeby można było wjechać do rynku. Nawet zalecił mi to Adam Oleksy. Owszem zgodzę się że dla niektórych to ostatnie rozwiązanie jest wygodne (zwłaszcza dla pana Ramsa) ale dla reszty mieszkańców nie.

 • 25 lutego, 2016 o 9:19 am Anonim

  Ludzie toż to jakiś idiotyzm, żeby nie powiedzieć debilizm. Radny Rams ma problem z dojazdem do domu to zawnioskował o zmianę. Nikt nikogo nie pytał przegłosowała cała rada. Teraz zrobił się ruch to radny Szczepaniak się ocknął ale co ale kiedy jestem przeciw- zapomniał powiedzieć że jak głosował poprzednio to to żartował. Część mieszkańców chce „w górę”, część „w dół” jescze innym się kurzy i śmierdzi. Zróbcie tak. W parzyste jeździmy od rynku, w nieparzyste tylko do rynku, a weekendy z zakazem ruchu. Będzie pasowało. Głosować nie ma potrzeby bo jak widać radni i tak nie wiedzą za czym podnoszą rękę. A tak na marginesie wiedziałem, że nie mają pojęcia co uchwalają przy skomplikowanych uchwałach typu budzetowe czy jakieś prawne sprawy, ale żeby nie wiedzieć o co chodzi przy tak prostej sprawie jak ruch na ulicy w jednym lub w drugim kierunku- masakra Szanowna Rado Miejska. Chociaż może to tylko do jednego radnego się tyczy- chyba jednak nie.

 • 25 lutego, 2016 o 9:20 am obserwator

  Po przeczytaniu artykułu nasuwa mi się kilka pytań.Otóż po 1 – pismo zostało skierowane do Rady Miejskiej czy Burmistrza Starego Sącza, po 2 – czy mieszkańcy ulicy wiedzieli o zmianie ( ja wiedziałem z portalu internetowego ) oraz czy Rada podjęła uchwałę w tej sprawie czy Burmistrz Miasta. Bodajże dwa lata temu przy zmianie organizacji ruchu wokół Rynku i uliczek przyległych decyzja należała wyłącznie do Burmistrza. Warto aby ktoś ustosunkował się do tych pytań.

 • 25 lutego, 2016 o 9:22 am filip

  Te..Listopadowiec- idź się wykąpać w zimnej wodzie bo się zagotujesz. Zrozum co tu ludzie piszą- ulica nie jest mieszkańców a mniejszość nie będzie rządzić większością. Jak nie masz gdzie trzymać auta to je sprzedaj albo się przeprowadź. Jak kupisz czołg to też postawisz na ulicy?

 • 25 lutego, 2016 o 9:25 am janek

  Tak mi się wydaje. 1. Pismo skierowano do Burmistrza. Z pismem zapoznała się zapewnie Rada. 2. Nikt z mieszkańców nie został poinformowany osobiscie. Informacje padały w różnych gremiach, spotkaniach i na portalu -z którego też się dowiedziałem. 3. Rada podjeła uchwałę ws. zmiany ruchu ulicy.Koszt kilka tysięcy złotych-taka zmiana

 • 25 lutego, 2016 o 10:05 am 11-listopadowiec

  Do Kilińskiego !!! Człowieku zanim zaczniesz komuś doradzać wyprowadzenie się pod las to popatrz czy Ci słoma z butów nie wystaje !!!!!!! A problem samochodów parkujących na ulicach dotyczy nie tylko 11-listopada, Kilińskiego czy Krakowskiej … tylko większości ulic w Starym Sączu

 • 25 lutego, 2016 o 10:08 am 11-listopadowiec

  Szacun za mądre słowa i dobrą rade dla naszych Radnych

 • 25 lutego, 2016 o 10:12 am 11-listopadowiec

  Szacunek !!! To szczera prawda !!!

 • 25 lutego, 2016 o 10:17 am waldus

  Radnemu P.Ramsowi zależało żeby rodzice odbierające dzieci z jego przedszkola jechali najkrótszą drogą w kierunku rynku,a tak musieli dokładać kilometrów jadąc okrężnie interes to interes.

 • 25 lutego, 2016 o 10:22 am 11-listopadowiec

  Te Filipek z Konopi urwany wykąp się lepiej Ty !!! A doradztwo co do przeprowadzki to udziel lepiej sobie !!! A jak czołg kupię to już wiem gdzie zaparkuje ….. A i nie gotuję i rozumie co tu ludzie piszą w przeciwieństwie do Ciebie !!!

 • 25 lutego, 2016 o 10:29 am Anonim

  To w końcu Burmistrz zlecił zbiórkę podpisów czy nie, bo najpierw się oburzacie że jest to ,,bezczelne pomówienie ” a w następnym komentarzu piszecie ze ,,Burmistrz zlecił mi zbiórkę podpisów” .

 • 25 lutego, 2016 o 11:17 am Adas

  Pan burmistrz po raz kolejny ( niedawno sprawa całodobowej opieki medycznej) pokazuje jak wzorcowo ściągnąć na siebie kłopoty swoimi iście salomonowymi rozstrzygnięciami i podpowiedziami. A może o to chodzi by dzielić…

 • 25 lutego, 2016 o 11:38 am Głos z Morawskiego

  Do Pana Jana !!!Ma Pan całkowitą rację problem można było bardzo łatwo rozwiązać i rozwiązano!!!!! Wystarczyło tylko odwrócić ruch na ul.11-Listopada i to zrobiono !!!!!!

 • 25 lutego, 2016 o 11:50 am JKM

  Apeluje o zakończenie dyskusji są ważniejsze sprawy dla mieszkańców Starego Sącza.

 • 25 lutego, 2016 o 11:53 am beeeeeeee

  nie trzeba jeździć po angielsku od rynku i tak trzeba było jechać po lewej stronie bo po prawej same samochody stały i to samo jest na kilku ulicach w mieście szkoda nawet komentować ! wszyscy prawie mieszkańcy tej ulicy trzymają samochody na ulicy bo mi nikt nie powie że ktoś przyjechał załatwić sprawę w mieście po 23 !

 • 25 lutego, 2016 o 1:04 pm kopernik

  Zlikwidować parking na 11 listopada i zrobić ulicę dwukierunkową. Samochody , po 2, 3 z niektórych domów tarasują dojścia do budynków, huki, stuki po nocach i latem nie można otworzyć okna bo smród spalin. Za jakie grzechy mają cierpieć Ci co nie mają samochodów?

 • 25 lutego, 2016 o 1:55 pm kierowca

  Następny, czy jeden i ten sam, z tą dwukierunkową? Człowieku, już wcześniej napisałem. Dwukierunkowa 11-Listopada była by błędem, i to nie ze względu na parkujące samochody, a ze względu na coraz większą ilość samochodów w ogóle na drodze. Dwukierunkowa 11-Listopada, wprowadzała by i wyprowadzała ruch z Rynku, a to przeczy jakiejkolwiek logice w dzisiejszej organizacji ruchu w centrach miast. Nawet dam przykład Nowego Sącza – ile ulic jest dwukierunkowych które łączą się z Rynkiem?! 1 – dosłownie jedna – Lwowska, reszta jest jednokierunkowa (a przecież też mogłyby być dwukierunkowe)! A w Starym Sączu ile? – ciąg Jana Pawła – Rynek – Jagiellońska oraz Sobieskiego. A co do spalin to nie wiedziałem że zaparkowane auto takie emituje, o tych w ruchu wiedziałem, ale że zaparkowane? Weź się człowieku zastanów co piszesz – dwukierunkowa 11-Listopada spowoduje większe natężenie ruchu samochodów na tej ulicy, a co za tym idzie będziesz miał jeszcze więcej tych spalin.

 • 25 lutego, 2016 o 2:17 pm Starosądeczanin

  No i mamy małą lokalną wojenkę na słowa po zmianach nie przekonsultowanych z mieszkańcami.
  A można było wszystko załatwić jakoś po ludzku i nie było by tu teraz utarczek słownych.

  Problem z parkowaniem samochodów przed domami na niektórych ulicach Starego Sącza jest dużym problemem od którego nie da się uciec i który narasta gdyż aut przybywa nie ubywa. Ciężko jest więc znaleźć „złoty środek” który zadowoli wszystkich.
  Mieszkam na tej ulicy i wiem jak to jest, każda ze stron sporu na tym „forum” ma po części rację ale każdy z nas musi postawić się w sytuacji każdej ze stron.
  Może nasi włodarze powinni pomyśleć o jakiejś nowej drodze która wyprowadzałaby ruch z miasta przed wlotem do Starego Sącza i która łączyła by się z obwodnicą przed mostem Kingi która odciążyłaby miasto a byłaby dobrym rozwiązaniem dla kierowców korzystających z tych dotychczasowych rozwiązań, a która miałaby kilka połączeń z miastem.

  Wiem marzenia ściętej głowy, ale pomarzyć zawsze wolno.

 • 25 lutego, 2016 o 3:25 pm Jan

  Konsultacje powinni przeprowadzić Panowie Radni, którzy wnioskowali o zmianę organizacji a następnie rozmawiać z Burmistrzem.

 • 25 lutego, 2016 o 4:21 pm lista

  Bardzo często czytam , że ktoś robi coś w moim imieniu ( w imieniu mieszkańców Starego Sącza,
  w imieniu mieszkańców ulicy, w imieniu mieszkańców wsi, mieszkańców osiedla), a mnie nikt nie pytał o zdanie.
  Dlatego bardzo proszę, jeżeli ktoś występuje w czyimś imieniu niech zrobi listę i zbierze podpisy od tych osób, które reprezentuje.

 • 25 lutego, 2016 o 6:55 pm Mieszkanka

  Szanowni Państwo!

  Użycie starego powiedzenia „mądry polak po szkodzie” jest tutaj uzasadnione. Co prawda w tej chwili nie mieszkam na co dzień w Starym Sączu, ale jak tylko mogę zjawiam się w nim regularnie. Ponieważ Stary Sącz był, jest i będzie moim rodzinnym miastem. Nawet ja, nie będąc codziennie w mieście, mieszkając zupełnie gdzie indziej kilka razy miałam okazje przeczytać o PLANACH zmiany organizacji ruchu na ulicy 11 Listopada. Co więcej, wróciłam na weekend do domu i na każdej mijanej przeze mnie tablicy ogłoszeń wisiał komunikat w tej sprawie. Czytając komentarze, widzę, że większość osób, którym nie podoba się ta zmiana z OGROMNĄ przyjemnością krytykuje w komentarzach osoby rzekomo za to odpowiedzialne. Szanowni Państwo, a ja mam tylko jedno pytanie. Gdzie Państwo byliście, kiedy padł pomysł reorganizacji ruchu na ul. 11 Listopada? Dlaczego słysząc, że jest taki plan nie zrobiliście Państwo nic w tej sprawie? WTEDY! Kiedy jeszcze można było coś zrobić! Ja powtarzam, nie mieszkając obecnie w mieście i nie przechodząc jego ulicami co najmniej 3 razy przeczytałam o tym, że jest taki plan. Wystarczyło na to zareagować, zrobić zebranie mieszkańców ulicy i się sprzeciwić, złożyć pismo, zrobić COKOLWIEK. Chyba nie sądzicie Państwo, że powinniście dostać imienne pismo z Urzędu o planach zmiany organizacji ruchu na tej ulicy. Dodajmy, że nie dotyczy to wyłącznie jej mieszkańców a wszystkich Starosądeczan. Brak mi słów na to z jaką radością wbijacie Państwo szpilę w plecy Radnych, którzy nie zrobili nic złego. (Zresztą NIKT nie głosował przeciw!) Bądźmy mądrzy przed szkodą, nie po szkodzie!

 • 25 lutego, 2016 o 7:53 pm a

  Córeczka tatusia

 • 25 lutego, 2016 o 9:10 pm ...

  Pytanie do A: córeczka tatusia??? a dokładnie o kogo Ci chodzi? Aaaaa no tak….Pewnie tatuś to dla córeczki zrobił zmianę ruchu!!! Zastanów się człowieku co ty piszesz……

 • 26 lutego, 2016 o 12:37 am cc

  ale się uśmiałem z tych wpisów, co to komu przeszkadza czy w dół idzie ruch uliczny czy w górę ulicy, ważniejsze są sprawy a nie ulica.

 • 26 lutego, 2016 o 1:23 am Anonim

  Ciekawe jakie

 • 26 lutego, 2016 o 1:30 am duda

  Mieszkam na 11 listopada i wogóle nikt nie widział że będzie zmiana ruchu że są plany itd itd. że jakiś tam fluś jedn i drugi wnioskował spoko ale że ktoś to zatwierdził to tego mieszkamy nie wiedzieli. Spoko poczekamy na jakąś kolizję przy rynku. Z drogiej strony hmm mogę omijać ten koślawy rynek co się zapada:)

 • 26 lutego, 2016 o 2:49 pm Starosądeczanin

  No oczywiście że nie głosował nikt przeciw bo głosowali Radni a nie mieszkańcy z którymi nikt na ten temat nie rozmawiał!!! Zresztą tak wszyscy o tym wiedzieli że nawet dziś zauważyłem przypadki jazdy po staremu!!! Albo ci kierowcy nadal nic o tym nie wiedzą albo mają gdzieś zmiany bo im tak lepiej jest jak było!!!

 • 26 lutego, 2016 o 2:51 pm Bryjowiaczek

  W tym kraju wszystko jest możliwe ….

 • 26 lutego, 2016 o 3:45 pm śródmieście

  Radni nie głosowali to jest decyzja Burmistrza najpierw sprawdź dokładnie i pisz sprawdzone informację

 • 26 lutego, 2016 o 3:53 pm mario

  1000 lecia zapyatj się Pana Grzegorza Farona, które reprezentuje osiedle w radzie , kiedyu to byl apodjeta uchwala w tej sprawie. Z tego co wiem , tylko Burmistrz może wydaćzgiodę na zmianę organizacji ruchu. Rada nie ma żadnych kompetecji więc pisz prawdę .

 • 21 września, 2018 o 5:14 pm Jan Klisowski

  Panie Grzegorzu to co pan powiedział na sesji to wierutne kłamstwo. Inicjatywa wynikła od mieszkańców. To na ich prośbę zbierałem podpisy. Pan burmistrz zalecił zbierać podpisy ale niczego nie obiecywał. Po za tym pan okłamał mieszkańców mówiąc że to Urząd zmienia kierunek ruchu. Więc proszę pana o nie zakłamywanie rzeczywistości i mówienie prawdy bo jak się zwróciłem z tą sprawą do pana to pan całkowicie sprawę zlekceważył. Ja podtrzymuję dalej swoje zdanie że to jeden radny zmienił kierunek ruchu. Pan Ram złożył w 2005 roku dwa razy interpelacje o zmianę kierunku ruch na ulicy 11 Listopada. Uzasadnił to głosami mieszkańców. Ale żadnych konsultacji nie przeprowadził. Te fakty można sprawdzić w archiwum urzędu. A co do rzekomej mojej namowy mieszkańców to można zapytać tychże ludzi, skąd wyszła inicjatywa, wręcz oburzenie. Wiele osób była nie zadowolona a sytuacja nie zmieniła się do dzisiaj. Stąd odnowienie tematu na zebraniu.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"