Anioły nad Starym Sączem, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Popowice. Wielkie SERCA zabiły dla Konrada Tokarczyka

Opublikowano: Czerwiec 11, 2017 o 7:54 am   /   przez   /   komentarze (1)

 

To było pospolite ruszenie. Każdy z uczniów chciał sprawić radość chłopcu. Nie przeszkodziła im pogoda i wielka ulewa. Mieszkańcy Popowic połączyli swoje gorące serca, by wspomóc leczenie Konrada Tokarczyka. Była wielka loteria, występy uczniów tutejszej placówki i gościnny występ Zespołu Regionalnego Starosądeczanie. Festyn charytatywny zorganizowała społeczność Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Popowicach, Rada Rodziców, Stowarzyszenie Kobiet Popowickich i Sołtys wraz z Radą Sołecką.

Nie zabrakło gości: zastępcy burmistrza Kazimierza Gizickiego, przewodniczącej Rady Miejskiej Ewy Zielińskiej, prezesa Stowarzyszenia „Gniazdo” Zofii Wcisło i redaktor „Z Grodu Kingi” Jolanty Młodkowskiej-Czech.

Na wszystkich zgromadzonych czekało szereg atrakcji. W tym występ Alicji Grabiec, mistrzyni Polski w tańcu brzucha, licytacja obrazu malarki Elżbiety Szot, grill, kwaśnica przygotowana przez mieszkańców i rodziców  oraz lody ufundowane przez firmę Koral.

Konradek to rezolutny, uśmiechnięty chłopiec o pogodnej twarzy i figlarnym spojrzeniu. Ma bardzo kruche kości i tyle radości w małym serduszku, że mógłby nią obdzielić sto innych dzieciaków. Urodził się z bardzo ciężką nieuleczalną chorobą – wrodzoną łamliwością kości. Lekarze uprzedzali rodziców, że życie chłopczyka jest tak samo kruche jak jego szkielet, szykowali ich na najgorsze. Ale mały Konrad okazał się silniejszy niż choroba. Wbrew rokowaniom przeżył i jest dziś bardzo rezolutnym, żwawym i ogromnie wesołym uczniem z głową pełną marzeń.

Aby wzmocnić Konradkowe nóżki potrzebna jest intensywna rehabilitacja pod okiem fachowców. Potrzebni są dobrzy ludzie dzięki którym Konrad postawi swoje pierwsze kroki.

Uruchomienie machiny dobra zawsze wymaga charyzmy i poświęcenia, a także umiejętności planowania oraz kierowania pracą innych ludzi. Gdy te warunki zostaną spełnione, można liczyć na sukces. Mieszkańcy udowodnili, że na nich zawsze można liczyć. Losy w loterii fantowej rozeszły się szybciej aniżeli ciemne deszczowe chmury, które spowiły niebo nad Popowicami.

Życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia -mówił dzisiaj Marek Zięba z Zespołu Regionalnego Starosądeczanie –Zapraszamy Cię w nasze szeregi. Będziesz z nami śpiewał i tańczył.

I tego samego życzymy Konradkowi!

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami w regionie: Starosądeckie.info

kontakt@starosadeckie.info 

 

 

Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Czerwiec 11, 2017 o 8:19 pm BN

    Konradku ! Trzymaj się cieplutko !

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a