Wydarzenia

Porozumienie w starosądeckich przychodniach

Opublikowano: Styczeń 2, 2015 o 7:40 am   /   przez   /   komentarze (1)

Jak udało nam się ustalić Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ESKULAP” w Starym Sączu i Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Praktyka Lekarza Rodzinnego” K.Pałka oraz Przychodnia w Gołkowicach podpisały 31 grudnia w godzinach wieczornych Porozumienie z Ministrem Zdrowia i od dzisiaj placówki funkcjonują normalnie.

Pacjentom nie grozi paraliż opieki medycznej. Udało nam się telefonicznie skontaktować z dr Beatą Lewicką – Kowalik, która potwierdziła podpisanie kontraktu:

– Bardzo się cieszymy, że udało nam się porozumieć, przynajmniej w kwestii prawnej i wrócić do pracy. Kontrakt został podpisany na rok i oczywiście wszyscy pacjenci mogą spać spokojnie. Pakiet onkologiczny będzie realizowany w tych placówkach, jednak ciągle trwają renegocjacje warunków. Mamy zagwarantowaną pewną sumę pieniędzy, która nie do końca pokryje wszystkie potrzeby badań onkologicznych, ale jest ich trochę więcej. Co prawda istnieje pewna „furtka” nie przystąpienia do tych pakietów, jednak jest to bardzo enigmatyczne. Czas pokaże jak potoczą się sprawy. Najważniejsze że przychodnie są otwarte i możemy leczyć pacjentów.

Także „paraliż” służby zdrowia, przynajmniej w starosądeckich placówkach nam nie groźny!

 

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • Styczeń 2, 2015 o 10:24 am ja

    na 100% podpisali w starym

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a