Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Prezydent RP Andrzej Duda w Ptaszkowej!

Opublikowano: 9 lutego, 2019 o 9:30 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Prezydent Andrzej Duda odwiedził mieszkańców Ptaszkowej w powiecie nowosądeckim. Uczestniczył w obchodach 660-lecia lokacji wsi oraz nagrodził zwycięzców Spartakiady Dziecięcej. Prezydent podkreślał, że zawody sportowe są dobrą okazją do integracji osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi.

– Można być razem, można cieszyć się sportem, zabawą. Można zmagać się z samym sobą i także i różnymi innymi życiowymi przeszkodami, pokazując klasę, radość, wielką wolę zwycięstwa – mówił Prezydent.

Zaznaczył, że XX memoriał odbywa się jako wydarzenie zintegrowane, gdzie młodzież pełnosprawna spotyka się z niepełnosprawną, która – jak mówił – udowadnia, że można konkurować nawet wtedy, gdy „nie otrzymało się od losu tego wszystkiego, co dostało tak wielu innych”.

Medale i puchary wręczali m.in.: prezydent RP Andrzej Duda, posłowie, ks. bp Leszek Leszkiewicz, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, marszałek WM Witold Kozłowski, radna wojewódzka Marta Mordarska, wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk i wójt gminy Grybów Jacek Migacz.

Prezydent dostał wzruszający prezent od Martynki.

Po południu Prezydent zwiedził zabytkowy kościół pw. Wszystkich Świętych oraz udał się na poczęstunek do rodziny Państwa Górków.

W czerwcu 2009 roku wieś odwiedził także śp. Prezydent RP Lech Kaczyński, który wziął wówczas udział w obchodach Jubileuszu 650-lecia lokacji Ptaszkowej oraz uroczystości poświęcenia i przekazania sztandaru szkole.

64/XX Zintegrowana Zimowa Spartakiada Dziecięca „Memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia” to zawody w biegach narciarskich organizowane od 1954 roku na terenie Nowego Sącza. Za przygotowanie imprezy, która skierowana jest do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, dzieci niepełnosprawnych oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej, odpowiada Parafialny Klub Sportowy ”Jaworze” oraz Gmina Grybów.

Fot. Maria Olszowska/ PAP

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a