Wydarzenia

Przychodzi pacjent do lekarza….

Opublikowano: Styczeń 1, 2015 o 1:24 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Przychodzi pacjent do lekarza…a przychodnia zamknięta!

Już jutro taka sytuacja będzie miała miejsce w Starym Sączu w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „ESKULAP”, Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Praktyka Lekarza Rodzinnego” – K. Pałka oraz Przychodni w Gołkowicach.

To efekt braku porozumienia lekarzy z Ministrem Zdrowia w sprawie finansowania pakietu onkologicznego. Negocjacje toczyły się od kilku tygodni. Medycy zapowiedzieli, że nie podpiszą z Narodowym Funduszem Zdrowia umów na nowy rok i tym samym przychodnie POZ od 1 stycznia aż do odwołania pozostaną zamknięte.

NFZ informuje, że jeśli gabinet naszego lekarza rodzinnego nie będzie czynny możemy skorzystać z opieki lekarza w innej przychodni (Barcice) lub z pomocy medycznej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym bądź szpitalnej Izbie Przyjęć (Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu). Do dyspozycji pacjentów są również ambulatoria Nocnej i Świątecznej Opieki działające od godz.18.00, a w dni wolne od pracy – całodobowo.

NFZ  apeluje że każdy ubezpieczony ma prawo zmiany lekarza pierwszego kontaktu bezpłatnie trzy razy w roku. Wystarczy złożyć nową deklarację w wybranej przychodni. Świadczeniodawca, u którego byliśmy wcześniej zapisani jest zobowiązany do wydania kopii dokumentacji medycznej na wniosek pacjenta.

 

W razie pytań dotyczących placówek medycznych, w których uzyskają Państwo pomoc lekarza POZ mogą Państwo skorzystać z bezpłatnej infolinii Małopolskiego Oddziału NFZ
całodobowa infolinia czynna od 1 stycznia 2015 r.od godz.16.00: 800 007 797

 

źródło: NFZ

foto.polskieradio.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a