Ogłoszenia parafialne, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Przyjdź Duchu Święty. Sakrament Bierzmowania w Starym Sączu

Opublikowano: 15 marca, 2016 o 8:33 am   /   przez   /   komentarze (3)

W poniedziałek (14 marca) 2016 r. podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00 w kościele św. Elżbiety w Starym Sączu, uczniowie klas trzecich gimnazjalnych i kilkoro starszych, z rąk ks. biskupa Stanisława Salaterskiego otrzymali sakrament bierzmowania.

Przed rozpoczęciem Mszy Świętej, przedstawiciele rodziców bierzmowanych przywitali Księdza Biskupa i poprosili o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej ich dzieciom. Swoje przygotowania do sakramentu młodzież gimnazjalna rozpoczęła kilka miesięcy wcześniej pod kierunkiem swoich katechetów.

-Każdy z Was ma inne powołanie, ale każde z nich bezcennemówił do młodych w Starym Sączu biskup Stanisław Salaterski –Wasze miejsce na Ziemi różnie może wyglądać (…) Życzę Wam drogi pięknej, owocnej i otwartej na Boże powołanie. Czy ono będzie miało kształt habitu Klaryski, czy Służebniczki, czy wspaniałego ojca i matki rodziny -nieważne. Ważne, żeby czuć, że tam jest moje serce, bo wtedy nie braknie energii, motywacji i szczęścia. Stąd gratuluję Wam tej decyzji i proszę abyście z darami Ducha św w swoim życiu współpracowali. To nie jest tylko obrzęd, to jest życie.(…) Dziękuje Rodzicom i Wychowawcom za pomoc. Gdyby nie Wasza modlitwa i atmosfera w rodzinach, czasem motywowanie, to pewno nie byłoby ich dzisiaj tyle z prośbą o przyjęcie sakramentu bierzmowania (…) Dziękuje księżom, którzy poprzez katechezę i spotkania wspierali tych młodych ludzi. Ufam, że w tych młodych ludziach znajdziecie pomoc, aby w parafii wiele się działo (…) Zróbcie raban.

Najważniejszym punktem uroczystości było udzielenie sakramentu bierzmowania. Ks. prałat Marek Tabor zwrócił się z prośbą do ks. biskupa, by ten udzielił sakramentu bierzmowania zebranej młodzieży, zapewniając, że jest ona bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie darów Ducha Świętego. Młodzi ludzie potwierdzili chęć przyjęcia tego sakramentu.

Słowa: Przyjmij znamię daru Ducha Świętego oraz namaszczenie krzyżmem, stały się dopełnieniem i potwierdzeniem faktu, że oto Duch Święty rzeczywiście zstąpił na tych młodych ludzi w sakramencie bierzmowania i umocnił ich do mężnego wyznawania wiary. Od tej chwili są oni odpowiedzialni za swoją wiarę, za jej pogłębianie, za świadczenie o niej, a jeśli trzeba – jej obronę.

 

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info

\

Komentarze

Komentarze (3)

 • 16 marca, 2016 o 12:43 am M

  Manipulacja!
  Z treści można wywnioskować, że jedynie uczniowie klas 3 gim. otrzymali sakrament, co jest nieprawdą bo otrzymały go też niektórzy uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy pewnie nie „zdali” w gim.

 • 16 marca, 2016 o 9:21 am Pele

  a co cię obchodzi, z jakiego powodu starsi przystępowali do bierzmowania? powinieneś się cieszyć z całym Kościołem, że przystąpili do sakramentu a nie szukać sensacji… tak, że tego… z tą manipulacją to ty się uderz w piersi…

 • 16 marca, 2016 o 10:52 am :-)

  Młody na głównym zdjęciu mocno przestraszony 🙂

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"