Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Radni „przesunęli” kasę. Będzie łącznik nad ulicą Jana Pawła II

Opublikowano: 19 stycznia, 2023 o 8:47 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Radni Starego Sącza podjęli stosowną uchwałę i przesunęli pieniądze z budowy parkingu na Stawach i Woli Kroguleckiej na „kładkę” nad ulicą Jana Pawła II łączącą Park&Ride z centrum miasta.

Gmina Stary Sącz otrzymała pieniądze rządowe z Tarczy Górskiej, które trafiły do trzech odrębnych „urzędniczych skarbonek”. Gmina chciała za te pieniądze zrealizować kładkę oraz wybudować 2 parkingi. Jeden zlokalizowany na starosądeckich Stawach a także przy ślimaku na Woli Kroguleckiej. Teraz potrzebne były „przesunięcia”, gdyż koszt kładki nad ulicą Jana Pawła to ponad 3 miliony złotych. Z inwestycji pt. parking uszczuplono blisko 1, 4 mln zł. Gmina już szuka możliwości dofinansowania jak tę „lukę” uzupełnić.

Wczoraj Kazimierz Gizicki zastępca burmistrza Starego Sącza i szef firmy Komplex-Bud Józef Wójcik złożyli podpisy pod umową na wybudowanie “ciągu pieszo-rowerowego wraz z kładką, schodami, elementami małej architektury i infrastrukturą techniczną nad ul. Jana Pawła II w Starym Sączu.

Kładka i biegnąca dalej w stronę klasztornego muru, a potem pomiędzy obiektami Zespołu Szkół Zawodowych w Starym Sączu i banku przy ul. Daszyńskiego ścieżka, połączy parking i dworzec przesiadkowy z centrum miasta. Kładkę wybuduje konsorcjum firm Komplex Bud z Czerńca (lider konsorcjum) i Projbud z Łącka. Koszt budowy to 3 335 326,41 zł.

– Po wybudowaniu kładki nad ul. Jana Pawła II i ciągu pieszo-rowerowego można będzie uznać, że cały pomysł dużego parkingu dla centrum miasta i dworca przesiadkowego jest kompletny – mówi burmistrz Jacek Lelek. – Ciąg komunikacyjny będzie kończył się na ul. Daszyńskiego i wychodził vis a vis placu za Centrum Kultury i Sztuki. To będzie bardzo bezpieczna i bezkolizyjna droga do rynku.

Kładka ma powstać do końca września tego roku.

projekt; 55Architekci

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"