Spacerownik, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Remontujemy dom pani Basi i jej córki Klaudii. Ludzi dobrej woli jest więcej! POMÓŻ!

Opublikowano: Czerwiec 29, 2018 o 7:42 am   /   przez   /   komentarze (16)

Remont domu Pani Barbary Szeligiewicz i jej córki Klaudii ze Starego Sącza już niebawem. Jesteśmy wciąż na etapie zbierania materiałów niezbędnych do wykonania prac budowlanych, oraz niezbędnych środków pieniężnych.

Jestem bardzo mile zaskoczona, że po pierwszym artykule był tak duży odzew. To fantastyczne jak można się zjednoczyć w tak słusznej sprawiemówi Anna Pych, prezes Fundacji Będzie DobrzeChciałabym podziękować Panu Burmistrzowi Jackowi Lelkowi oraz panu kierownikowi OPS w Starym Sączu Franciszkowi Tudajowi za pomoc w zorganizowaniu tej pięknej akcji. To z ich inicjatywy zdecydowaliśmy się wspomóc to przedsięwzięcie. Chciałam nadmienić, że Pan Burmistrz cały czas jest w kontakcie z panią Barbarą i służy wszelką pomocą. Niestety budżet Gminy jest ograniczony.

 Rodzina Szeligiewicz wspierana jest przez asystenta rodziny zatrudnionego  w Placówce Wsparcia Dziennego w Starym Sączu. Jednym  z aspektów pracy asystenta jest pomoc rodzinie w przezwyciężaniu codziennych trudności życiowych oraz wspieranie w sytuacjach trudnych.

-Pani Szeligiewicz w miarę swoich możliwości stara się zapewnić małoletniej córce dogodne warunki wychowawcze. W ubiegłym roku dzięki wsparciu Burmistrza Jacka Lelka oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Sączu pomieszczenia mieszkalne zostały odmalowane, co znacznie poprawiło ich wyglądmówi  Agaty Miczołek, asystent rodziny –Dzięki pomocy ludzi dobrej woli udało się również wyposażyć rodzinę w niezbędne sprzęty gospodarstwa domowego. Podjęto wiele działań usprawniających warunki mieszkalne, jednakże dom wymaga gruntownego remontu. Fundacja Będzie Dobrze, reprezentowana przez Panią Annę Pych z którą współpracuję od kilku miesięcy podjęła się tego trudnego przedsięwzięcia, za co składam gorące podziękowania.

-W dniu wczorajszym odwiedziliśmy panią Barbarę i dokonaliśmy niezbędnych pomiarów. Niestety nie mamy dobrych wieści. Dom wymaga natychmiastowego remontu -mówi Anna Pych z Fundacji Będzie Dobrze.

Posłuchajmy wypowiedzi Kamila Olesiaka – inżyniera budownictwa

 

Sytuacja mieszkaniowa Pani Barbary jest trudna i jest to główny problem rodziny. Wartym zaznaczenia jest to, że radzi sobie dobrze z prowadzeniem domu, dba o dziecko, poświęca mu dużo czasu, na miarę własnych możliwości stara się zapewnić sobie i dziecku odpowiednie warunki bytowe. Niestety budynek, w którym mieszka wymaga gruntownego remontu, któremu w pojedynkę Pani Barbara nie może sprostać. Należy też dodać, że Pani Barbara włożyła już duży wkład w to, aby budynek przynajmniej wewnątrz zapewniał przyzwoite warunki mieszkalne. Ośrodek Pomocy Społecznej wspiera ją w tych dążeniach finansowo i organizacyjnie. Kluczowa w pracy socjalnej jest aktywna współpraca klienta z pracownikiem socjalnym. W omawianym przypadku tej współpracy nie brakujemówi w rozmowie z naszym portalem Franciszek Tudaj, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Sączu –Bardzo cieszy mnie szersza inicjatywa społeczna (działania fundacji, wolontariat, publiczne zbiórki), która skutkować może pozyskaniem większej ilości środków przeznaczonych na kapitalny remont budynku, bo tylko taki zapewni stałą poprawę warunków mieszkalnych. Ze swej strony, kierując się potrzebami innych rodzin w podobnej sytuacji, nie możemy przeznaczyć bardzo dużych finansów na jeden przypadek. Wierzę, że szersza akcja społeczna polepszy poziom życia omawianej rodziny, a być może podobne działania będą podejmowane w przyszłości w stosunku do innych osób borykających się z podobnymi problemami.

Ludzi dobrej woli jest więcej. Każdy kto chciałby wspomóc remont domu pani Basi i jej córki Klaudii to może wpłacać darowizny na specjalne subkonto.

BZW BK 88109018380000000136846077, z dopiskiem – remont domu

 

Komentarze

Komentarze (16)

 • Czerwiec 29, 2018 o 11:33 am Z pisu

  Gdzie nasz rząd i premie.?

 • Czerwiec 29, 2018 o 12:17 pm Dociekliwy.

  Czy te pieniądze faktycznie w całości trafią na remont domu, czy tylko jakaś ich część?
  Proszę o informację w tej sprawie.

 • Czerwiec 29, 2018 o 1:50 pm szok

  Znam sytuacje i śmiem uważać, że Pani Basia wiele w życiu przeżyła. Dajcie jej prace a nie wszystko gotowe. To co tam sie dzieje to lata lenistwa i lekkiego życia. Może niech opieka powie jak bardzo pomaga tej Pani i ile wkładają tam naszych pieniędzy. Najwyższy czas wsiąść sie za prawdziwe życie a nie czekać aż inny cos zrobią dla nas… Każdy jest kowalem własnego losu. Jest zdrowa niech idzie do pracy…ludzie mają prawdziwe tragedię i nikt im nie pomaga….

 • Czerwiec 29, 2018 o 2:29 pm Zdziwiony

  Kogoś tu ogarnia zazdrość 🙂

 • Czerwiec 29, 2018 o 2:33 pm Odp

  W całości

 • Czerwiec 29, 2018 o 2:36 pm Pamagam

  Dobro wraca…! Jeśli mamy możliwość to czemu nie wesprzeć tak wspaniałej akcji. Niech córka Pani Barbary ma w końcu warunki godne do nauki itp.

 • Czerwiec 29, 2018 o 2:44 pm Darczyńca

  Oczywiście chce pomóc tej rodzinie, chętnie wesprze swoim datkiem… Niech ta rodzina żyje nareszcie w godnych warunkach. Myślę, iż dobrze byłoby gdyby Pani Barbara po tym wszystkim znalazła sobie pracę.

 • Czerwiec 29, 2018 o 9:26 pm Anonim

  popieram

 • Czerwiec 29, 2018 o 11:08 pm Odp

  Sytuacja pani Barbary będzie przestawia a w kolejnych artykułach

 • Czerwiec 30, 2018 o 6:02 pm Gosia

  Zgadzam się w 100% pomoc pomocą ale dajcie jej prace

 • Lipiec 1, 2018 o 2:33 pm Ziom

  POPIERAM !!!

 • Lipiec 1, 2018 o 11:07 pm Anonim

  Pani za to powinna „wsiąść” słownik do ręki.

 • Lipiec 2, 2018 o 11:51 am pomocpomocą

  Zgadzam sie niech weźmie sie do pracy i zacznie żyć…to że ten dom będzie wyremontowany to tylko kropla w morzu… Jeśli ona o to dalej nie będzie dbała wszystko pójdzie na marne…

 • Lipiec 4, 2018 o 1:06 am edwardo

  To jest luxus do stajenki Betlejem!!!

 • Lipiec 5, 2018 o 7:40 pm Anonim

  A widziałeś stajenkę w Betlejem? Pewnie znowu leki odstawiłeś.

 • Lipiec 6, 2018 o 9:59 pm Ika

  Bardzo nieładnie… jak można ,,szydzić ” z ludzkiej biedy.. ale czy ktoś zauważył że ta kobieta mając taki dom który się nadaje do remontu ,musi wydać sporo kasy.. jak to ma zrobić sama !! I jeszcze utrzymać siebie i dziecko

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a