Wydarzenia

Rodzice jakby mogli to wjechaliby do sali lekcyjnej! Święte Krowy w Starym Sączu!

Opublikowano: Kwiecień 28, 2015 o 6:36 pm   /   przez   /   komentarze (11)

Problem z parkowaniem w okolicach szkół to zmora dla kierowców. Przed godziną 8 rano oraz w południe gdy uczniowie kończą lekcje przejazd obok Filii Szkoły Podstawowej w Starym Sączu oraz Zespołu Szkół w Barcicach graniczy z cudem.

Niestety niedostosowanie się do znaków zakazu zatrzymywania grozi mandatem, jednak czy ktoś się tym przejmuje?

-Proszę przyjechać do nas do Barcic w okolicach godziny ósmej. Rodzice, gdyby mogli, to wjechaliby razem z dzieckiem do środka szkoły prosto do sali lekcyjnej. Dzieci wysiadają z mamami. Mama tornister a samochód prawie pod drzwiami.

-Trzeba przyjechać i przetrzepać ich po kieszeni i na pewno da to pewne rezultaty –apelował podczas wczorajszej Sesji Radny Kazimierz Baran

Komendant Komisariatu Policji w Starym Sączu zwrócił się z prośbą aby Dyrektorzy porozmawiali z Rodzicami w poszczególnych szkołach, by nie utrudniali przejazdu i nie parkowali w niedozwolonych miejscach. Karanie mandatami nie do końca załatwi sprawę wg Komendanta Krzysztofa Pawlaka.

Kwestie parkowania przy szkołach czy w niedzielę pod kościołami, to temat, który trudno pozytywnie załatwić. To raczej rozmowa państwa z mieszkańcami. Ile razy policjanci nie pojadą i dadzą mandaty, to i tak nie ma to najmniejszego znaczenia, bo ja i państwo nie odczuwacie żadnej zmianypowiedział Komendant.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu Ewa Zielińska, wykorzystała fakt iż na posiedzeniu obecny był Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach Grzegorz Garwol i zwróciła się z prośbą o poruszenie tego tematu na zebraniu Rady Rodziców. Jednak jak powiedział Dyrektor, ze strony rodziców padła propozycja usunięcia znaku zakazu zatrzymywania się przy szkole.

Więc tak źle i tak niedobrze.

Jak można rozwiązać ten problem? 

Policja twierdzi, że mandatami nic nie wskóra! Radni apelują o „bywanie Policji na mieście” co ma wzbudzić powszechny respekt a rodzice chcą usuwać znaki i parkować pod drzwiami szkoły.

Znacie złoty środek?

A może akcja „Święte Krowy” w Starym Sączu? Co Wy na to? Przesyłajcie nam zdjęcia „mistrzów parkowania” Opublikujemy! I może w ten sposób pomożemy?!!!

Wiemy, że parkingów pod szkołą nie ma!To bolączka i dramat. Parkujcie jednak z głową, przynajmniej nie utrudniając przejazdu!

Czekamy na Wasze zdjęcia na kontakt@starosadeckie.info

 

 

Komentarze

Komentarze (11)

 • Kwiecień 28, 2015 o 8:04 pm anty-pis

  „Najlepsze” są buraki wjeżdrzające na rynek w swoich furach nierzadko za kilkadziesiąt tys. i parkują na zakazie, bo szkoda 1 zł. na parking. Druga sprawa to trzoda parkująca na skrzyżowaniach (szczególnie dotyczy to Staszica i K. Jadwigi oraz Jagiellońskiej). Następnie owieczki, a raczej barany stojące na zakazie i chodnikach przed kościołami w niedzielę. Może by tak księża na kazaniach przy okazji straszenia piekłem uświadamiali, że łamanie przepisów ruchu drogowego to grzech.

 • Kwiecień 28, 2015 o 8:14 pm Ober

  Tak wysyłajcie zdjęcia za łamanie przepisów i parkowanie to naprawdę działa i wstydu można się nabawić, ale tylko trzeba wyedukować społeczeństwo by nie było aprobaty społecznej dla takich wykroczeń i w Starym Sączu to się nigdy nie stanie….

 • Kwiecień 28, 2015 o 9:51 pm Ola

  Z dyskusji wynika, że brakuje miejsc parkingowych. Panie Radny, czy Pan zdobył mandat radnego, by na rodziców nasyłać policję? Proszę zaproponować jakieś rozwiązanie, szczególnie przed szkołami. Nie sztuka jest nasłać policję i sprawę załatwić mandatami. Do tego radni nie są potrzebni i jeśli to ich jedyna metoda rozwiązywania problemów, to takim radnym podziękujmy za cenne pomysły w kolejnych wyborach…

 • Kwiecień 29, 2015 o 12:17 am Anonim

  Bardzo celna uwaga Ola

 • Kwiecień 29, 2015 o 6:43 am pniok

  Ten postój pod szkołami trwa „góra” 10 minut. I to akurat Panu Radnemu tak przeszkadza? A nie przeszkadza mu to, że dzieci z tejże szkoły „wychodzą” prosto na ulicę, że warunki nauczania są XIX wieczne, nie przeszkadza mu wreszcie BRAK ŚWIETLICY w szkole podstawowej w Starym Sączu, przez co władza nie wypełnia obowiązku ustawowego. To, co się dzieje w tej gminie to jest żenada ale ciemny lud wszystko kupi.

 • Kwiecień 29, 2015 o 7:35 am Jacenty

  Dokładnie.
  Po to jest władza żeby rozwiązywała problemy – ale u nas w Polsce zamiast leczyć przyczyny to leczy się skutki. Zamiast ułatwić parkowanie ludziom to lepiej nawalić znaków i karać – bo tak prościej i szybciej i „problem zniknął”.
  Zamiast naprawiać dobry chodnik na Jana Pawła można było zrobić inną inwestycję bardziej potrzebną. Ten chodnik tam by jeszcze długo wytrzymał.
  Po to jest policja żeby pomagała mieszkańcom – w ciągu dnia potrafią stanąć na Piłsudskiego robić akcje ale jak się wiele razy mówiło że w nocy od 21wszej niektórzy kierowcy urządzają sobie rajdy to wtedy nie ma żadnego patrolu.

 • Kwiecień 29, 2015 o 7:37 am Jacenty

  dokłanie, jak może być szkoła bez świetlicy,
  czy kiedykolwiek ktoś z władzy popatrzył jak te biedne dzieci muszą maszerować w deszczu z jednej szkoły do drugiej? Na zmianę herbów i inne rzeczy (koncerty, festiwale, wydarzenia) to pewnie pieniądze są ale dla dzieci się nie znajdą. Może dlatego że dzieci nie głosują w wyborach. A może władza już swoje dzieci odchowała i nie widzi problemu.
  Władza powinna służyć ludziom – to jest służba a nie na odwrót.

 • Kwiecień 29, 2015 o 9:05 am gosc

  Niech pan Baran zrobi parking dla rodziców a nie jest parking w Barcicach ale głównie to nauczyciele tam parkują !!!Pan jest teraz mądry ale jak miał dzieci w szkole to nie był taki pierwszy do karania swoich NIE PAMIĘTA WÓŁ JAK CIELĘCIEM BYŁ!to pewnie ten pan ciągle nasyła policję do Barcic!

 • Kwiecień 29, 2015 o 11:55 am internauta_czytelnik

  podobnie jest w Przysietnicy. Parking 20 metrów od szkoły ale ludzie parkują na ulicy bezpośrednio przy wejściu do szkoły. Jest tam wzniesienie i zdarza się że nie widać czy coś jedzie czy nie. Nieraz zdarza się że trzeba hamować bo gówniarz albo rodzic (nic nie mądrzejszy od gówniarza) otwiera drzwi bez upewnienia się czy nie nadjeżdża samochód. Był znak „zakaz zatrzymywania” ale komuś przeszkadzał więc go usunęli… Czy trzeba czekać aż ktoś nie zdąży wyhamować gdy dzieciak otwiera drzwi w samochodzie i przyłoży samochodem w te drzwi? Oby wtedy nikomu się krzywda nie stała bo szkoda ludzi ale jak taki rodzic-idiota będzie musiał naprawić 2 samochody to może wtedy przekona się że w takich miejscach się samochodu nie parkuje

 • Kwiecień 29, 2015 o 4:59 pm vox

  Powiedział co wiedział jak coś powiedzieć to trzeba wiedzieć co i jak. A tak to przedstawiciel Barcic wysyła Policję na swoich sąsiadów. Oj nie ładnie może zapomną przy następnych wyborach

 • Czerwiec 10, 2015 o 7:39 pm jasko

  A moze pan radny nie wie ze na calym swiecie parkuja w zdluz ulicy ale niewie skoro niebyl dalej jak w saczu panie Baran pan ma to zorganizowac za to pan bierze kase panu sie cos pomylilo moze z racji wieku pozdrawiam

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a