Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Romowie z Maszkowic i Limanowej w „Sprawie dla Reportera”

Opublikowano: Maj 19, 2017 o 8:57 am   /   przez   /   komentarze (6)

Romowie mieszkający w Limanowej i Maszkowicach (gmina Łącko) czują się pokrzywdzeni przez lokalne władze, które chcą ich wysiedlić do innych miejscowości. Gmina dostała dofinansowanie około 1 mln zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na zakup nowych domów dla Romów, jednak znajdują się one na terenie sąsiednich samorządów. A one nie zgadzają się na przyjęcie Romów. W takiej sytuacji jest m.in. rodzina Rafała z Limanowej, któremu burmistrz kupił dom w sąsiedniej gminie Czchów. Wójt Czochowa wydał uchwałę zakazującą zasiedlania zakupionej nieruchomości przez burmistrza Limanowej. Sytuacją zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich.

Wczoraj w TVP1 odbył się premierowy odcinek „Sprawa dla Reportera”. W nagraniu wziął udział wójt Łącka -Jan Dziedzina i burmistrz Limanowej Władysław Bieda, a także przedstawiciele Romów z Maszkowic i Limanowej.

Zobacz „Sprawę dla Reportera” KLIKNIJ

Jesteśmy na Facebooku: Starosądeckie.info 

Masz dla nas temat? Pisz na Facebooku bądź kontakt@starosadeckie.info 

Zobacz także:

Komentarze (6)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Maj 19, 2017 o 12:03 pm prawda

  Wysiedlic zalesic zaminowac …. żeby się niewrucili..
  Skoro nieumieja sie dostosowac do cywilizacji……
  Pokrzywdzeni przez Los…..mhhhhh

  Odpowiedź
  • Maj 20, 2017 o 6:45 am Anonim

   ,,Prawda” jest taka żeś analfabeta .
   ,, niewrucili” napisałeś ???
   Wróć do szkół ?

   Odpowiedź
 • Maj 19, 2017 o 5:01 pm jozek

  A dlaczego nikt się nie zastanowił że nie ma rozmowy typu nie mamy gdzie pracować jest bieda nie ma gdzie miszkac, tylko nie dali a się należało. Ciągle się tylko należy i należy ale z jakiej okazji? Jak już mają im dawać to niech dadzą materiały budowlane i niech sobie remontuja przecież ręce mają, zdrowi są. Jak nie wyremontują i będzie biadolenie że nie ma to niech władze powiedzą że dali materiały a że sprzedali to przykro. Jakby normalny człowiek dostał działkę i materiał na budowę to by się chyba ze szczęścia….

  Odpowiedź
 • Maj 20, 2017 o 9:18 pm Xxx

  Romom jest za dobrze państwo DA na wszystko a im się robić nie chce, w Maszkowicach zrobili syf jakich mało i gmina ma za nich sprzątać a my zwykli obywatele bo oni niby mniejszość narodowa- musimy za śmierć płacić.

  Odpowiedź
 • Maj 20, 2017 o 11:19 pm Anonim

  Kto im broni iść do pracy i kupić sobie dom tam gdzie chcą? Nikt. Pozostaje kwestia tego ze darowanemu koniowi nie powinno się w pysk zaglądać.

  Odpowiedź
  • Maj 25, 2017 o 1:06 pm Anonim

   Dokładnie, ciekawe ktory rdzenny Polak dostaje dofinansowanie na budowę domu. Kazdy idzie do pracy, szuka jej do skutku, jezdzi za granice kosztem tego ze widzi sie z rodzina co pare miesiecy. A Ci tylko stoją pod gminą i czekaja na zasilki i narzekaja,ze jeszcze im malo. To niech sie kur#a wezma do roboty za przeproszeniem. Narobia syfu a poten oczekują ze ktos bedzie za nimi sprzatal. Czlowiek idzie do pracy, uczciwie zarabia i finalnie musi oczywiscie odoprowadzic ze swocih ciezko zarobionych pieniedzy pidatek, zeby szanowi cyganie mieli za co kupic fajki i piwo.

   Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a