Wydarzenia, Z ostatniej chwili

„Rośnie” pawilon handlowy w Gołkowicach

Opublikowano: 17 lutego, 2016 o 7:32 am   /   przez   /   komentarze (23)

Tylko 100% polskiego kapitału -mówi radny Andrzej Zych, który wykupił teren od osób prywatnych oraz kościoła i buduje w Gołkowicach pawilon handlowy. 

Prace ruszyły 31 lipca 2015 roku. Dobre warunki pogodowe sprzyjają, więc pawilon „rośnie w oczach”. Inwestor nie ukrywa, że chce jak najszybciej oddać go do użytku. Jeśli nie będzie żadnych problemów technicznych to już w tym roku budynek zostanie „częściowo” oddany pod wynajem.

Jedni obstawiali, że powstanie kolejny supermarket; inni, że- mini galeria. W końcu taka „moda”. Jednak jak zapewnia radny i inwestor Andrzej Zych, będzie to lokal z powierzchniami do wynajęcia. A więc sklepy promujące i sprzedające polskie produkty, bo starosądeckiego radnego interesuje tylko polski kapitał.

Jak udało nam się dowiedzieć, wynajęciem powierzchni są zainteresowane 2 sklepy. Inwestor jednak nie chciał zdradzić ich nazw. –To były wstępne rozmowy, więc nie zapeszajmy -dodaje. Jednak nie tylko sklepy będą zajmować całą powierzchnię użytkową pawilonu. Nieoficjalnie wiemy, że Andrzej Zych chce uruchomić tam między innymi kręgielnie i mini-restauracje.

Kubatura pawilonu to 10 tysięcy metrów a powierzchnia do wynajęcia to około 1400 metrów kwadratowych. Pawilon to także miejsca pracy -Stworzenie nowych miejsc pracy jest bardzo ważne, dlatego też nasze rozmowy ukierunkowane są na zatrudnienie osób z miasta i gminy Stary Sącz -podsumowuje.

Andrzej Zych jest także współwłaścicielem fermy drobiu o powierzchni 12,88 ha zlokalizowanej niedaleko Jego nowej inwestycji w Gołkowicach Dolnych.

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info 

Komentarze

Komentarze (23)

 • 17 lutego, 2016 o 10:21 am MS

  podziwiam za wizję

 • 17 lutego, 2016 o 10:21 am kndz1

  Pawilon handlowy, zapewne otwarty w niedzielę. I kościół sprzedał pod to działkę? Dziwne postępowanie kleru. A tak gromią o wolne niedziele i zamykanie hiper i mega marketów. Obłuda czarnych w sutannach rozbraja.

 • 17 lutego, 2016 o 12:46 pm kpina z wyborów

  Wiecznie niezadowoleni z wszystkiego frustraci – hejterzy jeszcze śpią, czy przegapili ten wpis?

 • 17 lutego, 2016 o 2:12 pm wxseytn

  Czekamy na otwarcie super

 • 17 lutego, 2016 o 2:17 pm Tak pytam

  A jak to było z bdową przez gminę dojazdów i pasa zjazdowego do tej parceli ?

 • 17 lutego, 2016 o 2:53 pm Zapytam

  Jak to było z tymi zjazdami i pasem zjazdowym wybudowanym przez gminę do tej parceli

 • 17 lutego, 2016 o 3:49 pm Gregory

  Żal że przez ludzi zazdrość przemawia, bardzo dobrze że lokalni inwestorzy chcą rozwijać swoją okolicę i dawać w niej nowe miejsca pracy.

 • 17 lutego, 2016 o 4:01 pm ja też zapytam

  A to nie inwestor sobie robił ten zjazd? Gmina takie rzeczy sponsoruje?

  Bo normalnie zwykły człowiek jak ma takie coś zrobić to tragedia. A koszt to już lepiej nie mówić jaki duży

 • 17 lutego, 2016 o 6:47 pm youk

  Jeszcze nie zbudowali ale juz wiadomo ze będzie to „cos” otwarte w niedzielę . Widzę hejterzy nie spia

 • 17 lutego, 2016 o 8:49 pm Wyjaśniam

  Gmina prowadziła przebudowę i remont drogi w ramach partnerstwa publiczno prywatnego. Podobno każdy mógł coś tam dołożyć i zrobili by mu zjazd. Pytanie jest jednak o koszt roboty dodatkowego pasa zjadowego, a to już gigantyczne koszt. Każdemu zrobili by dodakowy pas na środku jezdni ? Niesądzę.

 • 18 lutego, 2016 o 8:37 am Anonim

  czarni to czarni

 • 18 lutego, 2016 o 8:55 am mm

  Jak przy biedronce zrobili zjazdy to była cisza i nikt nie krzyczał. Nawet jak se chłopina coś załatwił to przy innych bezsensownych inwestycjach jest to kropla w morzu. Jak gmina robi chodniki i ktoś chce zrobić sobie wjazd i obniżyć krawężnik to też nie ma problemu i nikt nie krzyczy że projekt, plan, itd – a powinien. Mówiąc krótko- zazdrośnicy niech się wezmą za robotę to będą też coś z tego mieli.

 • 18 lutego, 2016 o 9:06 am Jest różnica

  Z tą różnicą, że zjazdy przy Biedronce zrobiła na własny koszt——Biedronka a nie Gmina za pieniądze z podatków

 • 18 lutego, 2016 o 9:19 am jołmen

  znalazł sie milion , i mamy w lewo skręt 🙂

 • 18 lutego, 2016 o 3:24 pm gom

  Skąd tyle nienawiści do Kapłanów?

 • 18 lutego, 2016 o 7:47 pm Z ulicy

  Radny jest po stronie władzy i ma to o co walczył a podatnicy zasponsorowali mu zjazd a władza to przyklepala koniec ,kropka

 • 18 lutego, 2016 o 9:03 pm Gołkowiok

  Po co zatem te frazesy o zatrudnianiu osób z gminy i polskim kapitale. Budynek jest na wynajem i wynajmie ten kto zapłaci najwięcej a nie ten kto ma polski paszport. O zjeździe i jak i o tym kto go wybudował wszyscy w Gołkowicach dobrze wiedzą

 • 18 lutego, 2016 o 11:20 pm Anonim

  Trochę mi tu pachnie ignorancją. Nie wiem jak to z tymi zjazdami i nie osądzam i nie przesądzam, ale brak jakichkolwiek wyjaśnień ze strony gminy i radnego /podkreślam radnego AZ a nie biznesmena AZ/ nie najlepiej świadczy o obu. To jest ignorancja i lekceważenie ludzi. W każdym normalnym kraju taki brak reakcji na wątpliwości w dziedzinie legalności działania władzy jest niedopomyślenia.

 • 19 lutego, 2016 o 1:28 am pol

  Wszystko coś komuś nie pasuje ale jak nowe miejsca pracy powstają to też napiszecie że za mało płacą zgroza

 • 19 lutego, 2016 o 8:36 am Abc

  Co mają do prywatnego zjazdu wybudowanego za gminną kasę – mejsca pracy? Ty myślisz, że radny po to buduje biznes by dać miejsca pracy ? Człowieku celem biznesu jest zysk – a miejsca pracy są z nim w sprzeczności – bo generują koszty.

 • 20 lutego, 2016 o 2:16 pm Mieszkaniecccc

  Jak się nic nie działo to była cisza! Nikt się nie dobijał do tego pola i działki, a przecież nikt nikomu nie bronił kupić tej działki i tam coś budować. Ale tak to jest jak we wsi nie mają co ludzie robić, tylko obgadują i się śmieją. Ale jak coś do czego to nie ma pana. Gębę każdy ma, ale żeby się za robotę wziąć to nie ma nikogo. Przynajmniej Pan AZ jest nrmalnym człowiekiem, zawsze się odezwie, uśmiechnie i porozmawia. Wy też możecie otwierać firmy i cały dzień pracować. A co do „czarnych”: Czarni też ludzie. Jedna osoba buduje ten pawilon czy coś tam, a mieszacie całą społeczność Gołkowic, a przede wszystkim księży. Jak żyjesz z innymi w zgodzie, to powraca to do Ciebie. NIEROBY (co tu komentujecie) WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY, TO SIĘ DOROBICIE I BĘDZIECIE MIEĆ KASY JAK LODU. GĘBĄ NIKT NIE ZAROBI!

 • 20 lutego, 2016 o 10:33 pm Lesław W

  Tu nie chodzi o inwestycje bo fakt dobrze, że coś się dzieje inwestor miejscowy, wszystko dobrze. Sprawa jednak dotyczy inwestycji gminnych o których piszą moi poprzednicy w ramach których sprytnie – bo wcześniej przeprowadzono spory nakład finansowy w infrastrukturę dojazdową, która to jest zawsze po stronie inwestora a nie jak w tym przypadku budowana z publicznej kasy. O to całe zamieszanie. Ja tego nie rozumiem i pewne inni też skoro pytają ?

 • 22 lipca, 2018 o 11:45 am Stary sacz

  Budowa idzie do góry. Może nie będzie z niej tak smierdzialo jak od kurnika.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"