Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Rowerem pod mostem świętej Kingi w Starym Sączu

Opublikowano: Lipiec 15, 2019 o 3:31 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Jeszcze tym roku ruszą prace przy budowie przejazdu dla rowerzystów pod mostem św. Kingi w Starym Sączu. –Presja rowerzystów jest ogromna –komentuje burmistrz Jacek Lelek.

Kto jeździ na rowerze to zna to miejsce doskonale. Dzisiaj ścieżka rowerowa ze Stawów do Starego Sącza prowadzi przez most i musimy przejechać przez ruchliwą ulicę –mówi burmistrz Jacek Lelek -Natężenie ruchu rowerowego jest tak ogromne, że Zarząd Dróg Wojewódzki na nasz wniosek postanowił poprowadzić ścieżkę rowerową pod mostem. Dzięki temu uzyskujemy bezkolizyjny dojazd ze Stawów do Starego Sącza. Dzieci nie będą musiały przechodzić przez niezwykle niebezpieczne skrzyżowanie. To olbrzymi komfort. Większość tych gruntów kupił SZEK, ale ten obszar przy rzece nie będzie eksploatowany wiec uda się uzgodnić przebieg tej ścieżki. Przetarg został ogłoszony i prace ruszą jeszcze w tym roku.

A co z przejazdem przez ruchliwą obwodnicę Starego Sącza? Ścieżka rowerowa na ulicy Trakt św. Kingi kończy się z końcem ulicy. Potem czeka nas przeprawa przez niezwykle niebezpieczne skrzyżowanie. Burmistrz Jacek Lelek powiedział w rozmowie z naszym portalem, że tam  zaplanowano kontynuację ścieżki rowerowej przez las, drogą która należy do Nadleśnictwa –Z ulicy Trakt św. Kingi wjedziemy w lasek. Ta droga będzie wiodła wzdłuż obwodnicy, aż do ronda Jana Pawła II. Tam, na rondzie będzie można kontynuować jazdę -dodaje burmistrz.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a