Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Rusza punkt szczepień w Starym Sączu!

Opublikowano: 7 maja, 2021 o 2:13 pm   /   przez   /   komentarze (0)

14 maja rusza punkt masowych szczepień w Starym Sączu (ul. Partyzantów 15) znajdujący się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Punkt jest gotowy od kilkunastu dni. Od dzisiaj można zapisywać się na szczepienie.

14 maja ma zostać zaszczepionych 650 osób – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mamy zapewnione dostawy szczepionki firmy Pfizer. W minionym tygodniu sprawdzałem na miejscu stan przygotowań – wszystko było zapięte na ostatni guzik. Jesteśmy gotowi. Na terenie hali zostało przygotowane m.in. stanowisko dla lekarza, pracownika administracji, jest też dostęp do internetu i kilka stanowisk, gdzie można się zaszczepić. Na trybunach znajduje się sektor wydzielony dla osób, które zostały zaszczepione. Oznaczone są wejścia i wyjścia, a także wjazd na parking przy hali.

Pierwszy punkt szczepień na terenie Powiatu Nowosądeckiego znajduje się w Szpitalu Powiatowym w Krynicy-Zdroju, drugi właśnie w hali sportowej przy LO w Starym Sączu.

Na szczepienia można się zarejestrować na kilka sposobów: – dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989- kontaktując się z wybranym punktem szczepień Znajdź punkt szczepień- wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie- poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Żeby zapisać się na szczepienie w ten sposób, trzeba się zalogować profilem zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (e-dowód).

Osoby, które mają konto internetowe w bankach spółdzielczych, PKO BP lub Pekao SA mogą zalogować się do tego formularza takimi samymi danymi, jakimi logują się na swoje konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub banku spółdzielczym.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a