Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Ruszył 26. Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu

Opublikowano: 2 października, 2022 o 5:25 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Rozpoczął się 26. Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu, który potrwa do 23 października. Do Starego Sącza zawitają renomowane i zaprzyjaźnione w z tą imprezą teatry warszawskie: Kwadrat, Komedia, czy Kamienica.

Jesienny Festiwal tradycyjnie rozpoczął wernisaż fotografii teatralnej Daniela Janiszyna pt. „Retrospkecja”. Wszystkich gości powitał dzisiaj Janusz Michalik – dyrektor artystyczny Festiwalu.

Festiwalowa publiczność będzie miała szansę zobaczyć na deskach starosądeckiego Sokoła 16 różnych spektakli w dużej mierze premierowych albo „świeżo” po premierze. Do Starego Sącza zawitają renomowane i zaprzyjaźnione w z Jesiennym Festiwalem Teatralnych teatry warszawskie: Kwadrat, Komedia, czy Kamienica. Obsady spektakli aż roją się od znanych nazwisk. Paweł Małaszyński, Artur Barciś, Katarzyna Skrzynecka, Lesław żurek, Piotr Polk, Dorota Kamińska, Piotr Gąsowski, Joanna Koroniewska czy Przemysław Sadowski, to tylko niektóre z nich.

Oprócz spektakli organizatorzy zapowiadają spotkania z twórcami w kawiarence festiwalowej.

Starosądeckie.info patronem medialnym 26. Jesiennego Festiwalu Teatralnego.

PROGRAM 26. JESIENNEGO FESTIWALU TEATRALNEGO W STARYM SĄCZU

2.10. (niedziela) – godz. 15.00
– Wernisaż wystawy fotografii teatralnej Daniela Janiszyna „RETROSPEKCJA”

2.10. (niedziela) – godz. 16.00 i 19.00
– Teatr KAMIENICA z Warszawy – „METODA NA WNUCZKA” Krzysztofa Kędziory,
Reż. Emilian KAMIŃSKI; obsada: Aldona JANKOWSKA, Dorota KAMIŃSKA, Agnieszka WIELGOSZ, Marek SADOWSKI, Robert ROZMUS, Paweł BURCZYK

3.10. (poniedziałek) – godz. 18.00
Teatr NSA z Nowego Sącza – „TUTAM” Bogusława Schaeffera – Premiera
Reż. Janusz MICHALIK; obsada: Małgorzata SOWA, Janusz MICHALIK

5.10. (środa) – godz. 17.00 i 20.30
Teatr KOMEDIA z Warszawy – „POWIEDZMY MIŁOŚĆ” Terence’a Frisby,
Reż. Tomasz DUTKIEWICZ, obsada: Joanna KORONIEWSKA, Marta WIERZBICKA, Mateusz BANASIUK/ Mikołaj KRAWCZYK, Jan JANKOWSKI

6.10. (czwartek) – godz. 18.00
Teatr CO SIĘ STAŁO?! z Limanowej – „ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?” Jerzego Andrzeja Masłowskiego,
Reż. Janusz MICHALIK, obsada: Aleksandra STARZYK, Kinga JAROMIN, Zuzanna MAJERAN, Jakub MOSKAL

7.10. (piątek) – godz. 17.30 i 20.15
WYDZIAŁ PRODUKCJI ARTYSTYCZNYCH z Warszawy – „PORWANIE” Frana Nortesa,
Reż. Artur BARCIŚ, obsada: Katarzyna UCHERSKA, Artur BARCIŚ, Antoni PAWLICKI, Damian KULEC, Piotr GRABOWSKI/ Marcin PERCHUĆ

9.10. (niedziela) – godz. 11.00 i 16.00
Teatr SCENA 11 z Warszawy – „URODZINOWY BAL ELSY” – spektakl familijny,
Reż. Justyna CHUDECKA i Karolina PIECHOTA, obsada: Monika AMBROZIAK, Dominika SAKOWICZ, Karolina PIECHOTA, Klaudia KULEJEWSKA, Małgorzata JAGIEŁKA, Tadeusz CHUDECKI (głos)

10.10. (poniedziałek) – godz. 11.00 i 17.00
Teatr REDUTA ŚLĄSKA z Chorzowa – „BLEEE” Maliny Prześlugi – spektakl familijny,
Reż. Mirosław NEINERT

12.10. (środa) – godz. 18.00
Agencja Artystyczna C.D.N. z Krakowa – „ŻYCIE: TRZY WERSJE” Yasminy Rezy,
Reż. Jerzy SCHEJBAL, obsada: Natasza LEŚNIAK, Katarzyna PAKOSIŃSKA, Piotr LIGIENZA, Jerzy SCHEJBAL

13.10. (czwartek) – godz. 18.00
Agencja Artystyczna C.D.N. z Krakowa – „PANI PYLIŃSKA I SEKRET CHOPINA” Erica-Emmanuela Schmitta,
Reż. Robert GLIŃSKI, obsada: Joanna ŻÓŁKOWSKA, Paulina HOLTZ, Kacper KUSZEWSKI, Lena LEDOFF

14.10. (piątek) – godz. 18.00
KOMPANIA TEATRALNA z Warszawy – „PÓŁ NA PÓŁ” Jordiego Sancheza i Pepa Antona Gomeza,
Reż. Wojciech MALAJKAT, obsada: Piotr POLK, Piotr SZWEDES

16.10. (niedziela) – godz. 16.00 i 19.30
AB Production z Warszawy – „ZNACZEK MIŁOŚCI” Jakuba Przebindowskiego,
Reż. Jakub PRZEBINDOWSKI, obsada: Joanna KUROWSKA, Dorota CHOTECKA, Lesław ŻUREK, Martyna KLISZEWSKA, Jakub PRZEBINDOWSKI

18.10. (wtorek) – godz. 17.00
Studio Musicalowe STEP Tomasza Micha z Chorzowa – „TRON” – musical, scenariusz: Jan NATURSKI,
Reż. Tomasz MICH, Tomasz OWCZAREK, choreografia: Tomasz MICH

19.10. (środa) – 17.00 i 20.30
Teatr KWADRAT z Warszawy – „MAŁŻEŃSTWO DO POPRAWKI” Michaela Englera,
Reż. Andrzej NEJMAN, obsada: Paweł MAŁASZYŃSKI, Agnieszka SIENKIEWICZ, Andrzej ANDRZEJEWSKI, Ilona CHOJNOWSKA

21.10. (piątek) – godz. 18.00
Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego z Nowego Sącza – „POPRAWKA, czyli JAK SIĘ POZBYĆ NARZECZONEJ” Bożeny Kupis-Kucharskiej,
Reż. Janusz MICHALIK, obsada: Dorota KACZMARCZYK, Janusz MICHALIK, Elwira MICHALSKA, Kamil JAKUBOWSKI, Irena MICHALSKA/ Olga JARZĘBIAK, Julia KACZMARCZYK, Filip DROŻDŻ/ Marcin RUCHAŁA

22.10. (sobota) – 16.00 i 19.00
Teatr KOMEDIA z Warszawy i Impresariat Teatralny ODEON ze Szczecina – „WIECZOREK POŻEGNALNY” De Alexandre’a de la Patelliere’a i Matthieu Delaporte’a,
Reż. Tomasz DUTKIEWICZ, obsada: Katarzyna SKRZYNECKA, Janusz CHABIOR, Piotr GĄSOWSKI

23.10. (niedziela) – godz. 16.00 i 19.00
TITO Productions – Spektaklove z Warszawy – „DOBRZE SIĘ KŁAMIE” – spektakl oparty na filmie Paola Genovesego, adaptacja: Bartosz Wierzbięta,
Reż. Marcin HYCNAR, obsada: Olga BOŁĄDŹ/ Magdalena LAMPARSKA, Agnieszka WARCHULSKA, Marta ŚCISŁOWICZ, Jakub WIECZOREK, Marcin PERCHUĆ/ Piotr GRABOWSKI, Przemysław SADOWSKI, Wojciech ZIELIŃSKI.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a