Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Ruszył przetarg na skanalizowanie Osiedla Zachód. Gigantyczna inwestycja!

Opublikowano: Marzec 10, 2018 o 6:31 am   /   przez   /   komentarze (15)

Ruszył przetarg na wykonanie kanalizacji na Osiedlu Zachód w Starym Sączu. Udało się pozyskać rekordowe dofinansowanie i gmina czeka na wykonawcę. Prace na ulicy Piłsudskiego, Żwirki i Wigury, Tischnera i Źródlanej mają ruszyć jeszcze w tym roku. 

Dzisiaj rynek jest trudny ale jestem przekonany, że wiosną wykonawca wejdzie na plac budowy -mówi burmistrz Jacek Lelek –prace będą prowadzone na bardzo dużym obszarze, więc nie od razu i nie we wszystkich miejscach będą się odbywać. Część kolektora głównego będzie biegła główną ulicą Piłsudskiego. Inwestycja będzie trwała około 2,5 roku. Musimy uzbroić się w cierpliwość. (…) Jestem optymistą. Nie ma możliwości, żeby budowa kanalizacji nie łączyła się z utrudnieniami i to sporymi utrudnieniami i dyskomfortem, który trzeba znieść by potem było fantastycznie. Ci, którzy mają kanalizację naprawdę bardzo to doceniają. Niestety nie da się jej wybudować z aptekarską precyzją i czystością. To są trudne zadania i w niektórych miejscach kanalizacja będzie bardzo głęboko kopana. Muszą być zachowane spadki, więc wymaga to szerszego i dłuższego wykop. (…) Życzyłbym sobie i mieszkańcom, żeby przetarg wygrał jak najbardziej solidny wykonawca, który zrobi to za rozsądną cenę. Apeluję i proszę mieszkańców o pomoc, bo to zadanie, które możemy zrealizować przy dużej współpracy władz, wykonawcy i mieszkańców. 

Mieszkańcy będą mogli liczyć na dofinansowanie.

-Wszyscy, którzy będą podpinali się do kanalizacji będą mogli liczyć na dotację -podsumowuje burmistrz.

Komentarze (15)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Marzec 10, 2018 o 7:48 am J54

  A obiecywano od lat i również w tym roku ul Bazielicha.
  Dziwnym zbiegiem okoliczności w tym przetargu pominięta.
  Jeśli pozwolenie na budowę dla tej ulicy wygasa w tym roku to za 3 lata po zakończeniu przedstawianych inwestycji będzie potrzebny kolejny trzeci projekt dla ul Bazielicha.

  Odpowiedź
  • Marzec 10, 2018 o 8:07 am robcoy

   Kolejny niezadowolony. Obserwując co dzieje się na tym forum ma się wrażenie , że gawiedź starosądecka powinna mieszkac w lepiankach i s… w kukurydze. Jak dostaje więcej to i tak jest niezadowolona. Może poczekasz łaskawie na swoją kolej? Całości miasta i wsi nie da się skanalizować za jednym razem.

   Odpowiedź
   • Marzec 10, 2018 o 10:10 am qwer

    A ja obserwując widzę, że zwolennicy burmistrza zanim coś napiszą na dany temat, to najpierw muszą poobrażać. Po za tym J54 jak byś nie zauważył dopomina się o budowę kanalizacji czyli nijak się ma to do tego Twojego tekstu o mieszkaniu w lepiankach.

    Odpowiedź
    • Marzec 10, 2018 o 1:20 pm robcoy

     Ja tam nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem burmistrza bo go specjalnie nie znam. Jestem natomiast zwolennikiem rozbudowy infrastruktury w gminie a ta idzie jak burza. J54 to jak pies ogrodnika.Jemu nie budują, to krytykuje , że robi się gdzie indziej. Zresztą Bazielicha to taki wygwizdek na skraju, że pewnie tam się nie opłaca robić kanalizacji. Co innego Piłsudskiego. Tam jedna nitka to setki domów. Weźcie może popatrzcie na tą inwestycje tak, jak patrzy gospodarz. Wyda 5 mln na kanalizację, żeby podpięło się do niej 100 domów? Przy Piłsudskiego na tej samej długości podepnie się ich 5x więcej. Więc co gospodarz pierwsze wybuduje? Proste i logiczne. Wam tej logiki w ocenie brakuje. Nie ma to nic wspólnego z obrażaniem. Patrzycie na swój czubek nosa. Bardzo polskie i bardzo przyziemne.

     Odpowiedź
     • Marzec 10, 2018 o 2:41 pm qwer

      Inwestycje wcale nie idą jak burza, a jakość wykonania jest raczej przeciętna. Po za tym jak się ma Twoja wypowiedź do niedawno otrąbionej nowej super inwestycji burmistrza – remont Traktu św. Kingi?! Ani jednego domu nie ma przy tej ulicy. Mają co prawda robić jeszcze Papieską, no ale to też nie jest ulicy przy której stoi dom obok domu. Zresztą po wsiach już dawno kanalizacja a na dużych ulicach w mieście nie ma – Partyzantów powstaje z trudem, a Piłsudskiego ma dopiero być robione.. Także logiki to raczej brakuje ale w działaniach rady i burmistrza.

     • Marzec 10, 2018 o 3:30 pm J54

      SZANOWNY robcoy twoje stwierdzenie „Może poczekasz łaskawie na swoją kolej? świadczy o Twojej absolutnej nieznajomości tematu. Możesz sprawdzić w urzędzie, dla tej ulicy zrobiono kolejny projekt na kanalizację ok. 4 lata temu uzyskano pozwolenie na budowę, które wygaśnie w tym roku. Gdy by stosowano w Gminie zasadę kolejki to ta inwestycja była by dawno zrealizowana. Dodatkowo przypomnę , że na spotkaniu osiedlowym w 2016 roku burmistrz zapewnił o realizacji tej inwestycji w 2017 roku.
      Dodatkowo w niedawnych Aktualnościach z 16 lutego wymieniano ul Bazielicha w przygotowywanych do realizacji na 2018 rok „Prace (niedługo zostanie ogłoszony przetarg) obejmą ul. Piłsudskiego, u. Źródlaną, ul. Żwirki i Wigury, ul. Bazielicha..” a teraz ul Bazielicha zniknęła w zgłoszeniu do przetargu.
      Takie są fakty a opinie rządzą się innymi prawami.

     • Marzec 12, 2018 o 11:14 pm LOB

      A może przetarg będzie podzielony, a Bazielicha będzie osobnym zamówieniem?

 • Marzec 10, 2018 o 8:23 am Bolo

  Niewiadomo czy gminny kosztorysant dobrze oszacował robotę?? I nie będzie chętnego do budowy haha

  Odpowiedź
  • Marzec 10, 2018 o 1:22 pm robcoy

   No nawet jeśli tak będzie, to jest się z czego cieszyc, prawda? Będziesz dalej robił sobie i sąsiadom do studni , a potem będziecie to smacznie zajadać, haha. Ale fajnie. Powód do radości wielki.

   Odpowiedź
  • Marzec 10, 2018 o 2:50 pm Tomek

   Oczywiście że nie bedzie chetnych, lub będa za 50% wyższa cene. Teraz nikt nie chce takich robót. Za duzo zachodu za mały zarobek

   Odpowiedź
 • Marzec 10, 2018 o 2:52 pm Marian

  Niesamowite inwestycjie po prostu kosmos

  Odpowiedź
 • Marzec 10, 2018 o 5:32 pm polo

  Czytam i popieram przedmówców. Co to za sukces przez 4 lata zaledwie podłączyli 1300 budynków, tylko 5,5 tyś mieszkańców w tym 2,5 tyś w Starym Sączu. Mogli więcej. Bum inwestycyjny, co to za bum tylko 45 mln jak do tej pory w ciągu 2 lat pozyskali na 18 zadań, nie ma się czym chwalić.

  Odpowiedź
  • Marzec 12, 2018 o 2:08 pm olo

   Polo, te 45 mln zł na 18 zadań to dwa budżety niejednej gminy, miejże trochę rozeznania, zanim stwierdzisz , że to mało.

   Odpowiedź
   • Marzec 13, 2018 o 8:14 pm Ziom

    @olo, malkontenci tacy jak @polo nie mają zielonego pojęcia o gminie. Dla nich ważne żeby ponarzekać niby anonimowo na portalu w sieci. Olać takich. Stary Sącz się bardzo zmienił przez ostatnie 5 lat.

    Odpowiedź
 • Marzec 12, 2018 o 10:54 pm Marian

  a ul. Bazielicha……Może Pan nasz radny się wreszcie na ten temat WYPOWIE!!!!!!!!!!

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a