Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Ruszyła budowa masztu w Moszczenicy Niżnej

Opublikowano: 4 lipca, 2024 o 7:52 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Stawianie nowych masztów czy wież telekomunikacyjnych w Polsce często wywołuje protesty okolicznych mieszkańców, którzy albo w ogóle nie chcą takiej konstrukcji u siebie, albo chcą, ale w innym miejscu. Tak też jest w Moszczenicy Niżnej (gmina Stary Sącz), gdzie na prywatnej działce ruszyły prace związane z budową wieży antenowej wraz z instalacją radiokomunikacyjną.

Nowa wieża antenowa stanie na prywatnej działce w Moszczenicy Niżnej. Rozpoczęły się pierwsze prace i nie ma dnia aby mieszkańcy nie doglądali z niepokojem tej inwestycji. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe w czerwcu ubiegłego roku. Inwestorem jest firma Towerlink Poland sp.zo.o

-Przedmiotowa inwestycja jest ewidentnie szkodliwa i dewastuje wszelkie zasady współżycia społecznego -piszą do nas czytelnicy -liczymy na to, że inwestor wysłucha głosu mieszkańców i zmieni swoje stanowisko odnośnie lokalizacji tej inwestycji.

Patrząc na postęp i rozmach prac nie uda się zatrzymać. Pozwolenie na budowę zostało wydane.

-Generalnie rzecz biorąc trzeba się opierać na rzetelnej wiedzy a nie teoriach spiskowych, że takie maszty szkodzą. Równie dobrze mogą szkodzić telefony, które nosimy nieustannie przy sobie. Inwestowanie w wysoką technologię komunikacyjną to szansa na nasz rozwój. Jeżeli nie chcemy być na marginesie życia to właśnie nowe technologie dają taką możliwość –napisała do naszej redakcji jedna z Czytelniczek.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"