Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Sądecki Amplifon najlepszy w Polsce! Nie igraj ze słuchem….

Opublikowano: Kwiecień 28, 2017 o 11:23 am   /   przez   /   komentarze (6)

Historia Amplifon sięga lat 50. XX wieku. Od 1950 roku Amplifon pomaga ludziom z ubytkiem słuchu odkryć na nowo co oznacza żyć pełnią życia. Wtedy to w Mediolanie inżynier A. Charles Holland założył firmę specjalizującą się w doborze pomocy słuchowych dla osób niedosłyszących. W 2012 roku pojawiliśmy się w Polsce otwierając pierwsze gabinety. Amplifon posiada obecnie 60 gabinetów na terenie całej Polski a na świecie 3800 oddziałów w 22 krajach.

Raz do roku zostaje wytypowanych 50 najlepszych spośród 3800  gabinetów należących do sieci Amplifon. Dzięki profesjonalnemu podejściu, poświęceniu i dbałości o Klienta Gabinet Amplifon w Nowym Sączu został wyróżniony nagrodą Charles Holland Award za rok 2016. Uroczysta gala rozdania nagród miała miejsce 18.03.2017 roku w Mediolanie.

O tym dlaczego warto dobrze słyszeć opowiada Jadwiga Gorczyca-Malina, Laureatka nagrody Charles Holland Award, Kierownik Oddziału Amplifon w Nowym Sączu ul. Grodzka 5;

Dlaczego słuch jest tak ważny?

Słuch jest jednym z najważniejszych narządów zmysłów. Zdolność słyszenia jest esencją procesu porozumiewania się i stanowi podstawę prawidłowych relacji z otoczeniem. Niedosłuch poważnie zaburza proces komunikacji. Niemożność pełnienia ról społecznych powoduje obniżenie samooceny i burzy poczucie własnej wartości. Starając się ukryć swoje trudności, osoby niedosłyszące stopniowo odizolowują się i zamykają w sobie pozbawiając się radości życia. „Przyczyny takiego zachowania mogą być różne. Jednym z objawów niedosłuchu są trudności w rozumieniu mowy, dlatego też osoby z niedosłuchem często proszą o powtórzenie tego, co ktoś powiedział. To dość krępujące” – opowiada nam Jadwiga Gorczyca-Malina.

„Nie warto ignorować problemów ze słyszeniem, gdyż prowadzą do odosobnienia i depresji. Nie  warto czekać, by było za późno! – kontynuuje rozmówczyni – W 80 procentach przypadków, ubytki słuchu mogą w pełni być zrehabilitowane. Niestety jednak, wiele osób odczuwa opór i nie decyduje się na podjęcie aktywnych działań w walce z niedosłuchem. Zamiast szukać pomocy, raczej izolują się od otoczenia i wycofują z codziennego życia”.

Jakie są objawy niedosłuchu?

„Osłabienie słuchu postępuję powoli i stopniowo. Na początku tracimy wrażliwość na dźwięki ciche, takie jak szepty, odgłosy ptaków, pukanie do drzwi czy szum wody. Z czasem jednak przestajemy słyszeć nawet głośniejsze dźwięki. Największe kłopoty odczuwamy jednak z rozumieniem mowy, co ujawnia się na przykład przy oglądaniu TV, kiedy to w znaczny sposób pogłaśniamy odbiornik. Niestety, stopniowo pogłębiający się niedosłuch sprawia, że przyzwyczajamy się do niego i nasz poziom słyszenia interpretujemy jako właściwy. Dlatego też warto co roku uczestniczyć w kontrolnym badaniu, które pomoże określić jak słyszymy”. Bardzo ważne, żeby w odpowiednim czasie trafić do specjalisty. „Przy długotrwałym uszkodzeniu ośrodek słuchu w mózgu „zapomina”, jak dawniej brzmiały niektóre dźwięki, głosy czy melodie. Są one odbierane nie tylko ciszej, lecz zależnie od typu ubytku, utrwalają się w formie zniekształconej, czy fałszywej. Jeśli zwlekamy z rozpoczęciem rehabilitacji zbyt długo, może być za późno i wtedy nawet najnowocześniejsze aparaty słuchowe też nie pomogą. Co prawda, aparaty słuchowe wzmocnią słyszenie dźwięków, ale mózg będzie miał trudności z ich interpretacją,  nie będzie rozumiał.” – tłumaczy Jadwiga Gorczyca-Malina.

„Naprawdę nie warto zwlekać. Dzięki aparatom słuchowym wielu moich Pacjentów może cieszyć się pełnią życia. Są to nie tylko osoby dorosłe czy starsze, ale też dzieci. Niedosłuch może dotknąć każdego niezależnie od wieku.”- kontynuuje Specjalistka.

Gdzie przebadać słuch?

W Gabinecie Amplifon, na badanie słuchu można zapisać się bez skierowania.

Dzięki ogólnopolskiej kampanii mają Państwo możliwość uczestniczenia w bezpłatnym, kompleksowym badaniu słuchu. Warto dokonać rejestracji telefonicznej pod nr telefonu 784 416 334 w celu wyznaczenia indywidualnego terminu, co pozwoli uniknąć oczekiwania w kolejce.

„Zapraszam serdecznie do Gabinetu Amplifon ”- Jadwiga Gorczyca-Malina Kierownik Oddziału.

 

 

 

 

Komentarze (6)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Kwiecień 15, 2017 o 6:17 pm Anonim

  Jagódka GRATULACJE!!

  Odpowiedź
 • Kwiecień 15, 2017 o 11:45 pm Łukasz

  Serdecznie gratulacje dla pani

  Odpowiedź
 • Kwiecień 16, 2017 o 7:45 am Brawo

  Piękna. mądra kobieta. Gratulacje jak najbardziej zasłużone!

  Odpowiedź
 • Kwiecień 16, 2017 o 7:45 am Anonim

  Czapki z głów!

  Odpowiedź
 • Kwiecień 18, 2017 o 8:11 am Paula

  Brawo! Gratulacje. Osobiście polecam oddział i profesjonalizm Pani Jagody.

  Odpowiedź
 • Kwiecień 20, 2017 o 7:15 pm Gość

  Gratulacje 🙂 Jednak w Nowym Sączu polecam, również firmę Geers.

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a