Wydarzenia

Ścieżka edukacyjna na Stawach. Pętle rowerowe i pomost!

Opublikowano: 23 maja, 2015 o 11:35 am   /   przez   /   komentarze (3)

Ścieżki edukacyjne mają na celu ochronę pozostałości różnorodności biologicznej. Są to naturalne zbiorniki wodne, śródpolne i śródleśne oczka wodne, kępy drzew i krzewów, bagna, stanowiska rzadkich lub chronionych gatunków roślin, zwierząt, i grzybów, ich ostoje oraz miejsca rozmnażania lub miejsca sezonowego przebywania.

Takie miejsca znajdują się na Starosądeckich Stawach i docenili je także włodarze naszego miasta. Gmina wraz z Popradzkim Parkiem Krajobrazowym przygotowuje strefę 9 ha w celu utworzenia Użytku Ekologicznego. Będzie on zlokalizowany w widłach Popradu i Dunajca.

1

W ramach budowy ścieżki edukacyjnej powstanie pomost o długości 500 m z zatoczkami na których będzie można usiąść na ławeczce i podziwiać otaczającą nas „dziką” przyrodę. Podest poprowadzi przez obszar cenny przyrodniczo wzdłuż stawu mętnego.

Powstaną także punkty obserwacyjne zwierząt oraz opisy roślinności występującej na stawach. Ale to nie wszystko!

Włodarze planują także budowę dwóch pętli rowerowych po istniejących drogach na obszarze stawów, z których jedna będzie miała 1,4 km a druga 2 km długości. W obecnej chwili przygotowywana jest koncepcja zagospodarowania. Po jej zrealizowaniu powstanie projekt budowlany, a następnie gmina wspólnie z Popradzkim Parkiem Krajobrazowym będzie się  starała o środki unijne na realizacje zadania.

Podoba Wam się ten pomysł?

 

fot. poglądowe pomostu

 

Komentarze

Komentarze (3)

  • 23 maja, 2015 o 10:57 pm mieszkaniec

    Jestem jak najbardziej za 😉

  • 24 maja, 2015 o 8:46 am beti

    oby więcej takich pomysłów.gratuluję i czekam na efekt końcowy 🙂

  • 5 maja, 2016 o 9:56 am Bryjowiak

    Wszystko pięknie i ładnie puki zaś ktoś w gminie nie wpadnie na genialny pomysł że to się nie opłaca i oddadzą to jakiemuś lokalnemu „biznesmenowi” za „czapkę gruszek” a on już przywali swoje odpowiednie ceny – podobnie jak nas ukochany burmistrz ze swoimi geniuszami załatwił ze ściekami!!!!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"