Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Seniorze, ruszaj pod Babią Górę!

Opublikowano: 13 września, 2023 o 6:38 am   /   przez   /   komentarze (0)

Trzydniowe turnusy wypełnione atrakcyjnym programem zajęć i spędzone na urokliwym Podbabiogórzu, pośród wiekowego szumiącego boru. Takie zaproszenie ma dla seniorek i seniorów Stowarzyszenie na Rzecz Dziedzictwa TOPO. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu, taki pobyt kosztuje zaledwie 70 złotych.

Wakacje się już skończyły, lato dobiega końca – ale to dla polskich seniorek i seniorów wcale nie oznacza, że trzeba zrezygnować ze swoich aktywności. Przeciwnie: jesień niesie ze sobą szereg możliwości ciekawego spędzania czasu. I właśnie do tego zachęca seniorów Stowarzyszenie na Rzecz Dziedzictwa TOPO. Realizuje ono projekt „Seniorzy pod Babią Górą”.

W jego ramach organizowane są trzy trzydniowe turnusy dla małopolskich seniorów. Za niewielką kwotę – 70 złotych – mają oni zagwarantowane zakwaterowanie w przepięknie położonym Folwarku Toporzysko, wraz z całodniowym wyżywieniem oraz bogatym programem zajęć.
Na osoby w wieku 55+, które zdecydują się spędzić trzy jesienne dni w Folwarku Toporzysko czeka pokój z pełnym węzłem sanitarnym, posiłki przygotowywane w oparciu o lokalne składniki, a także szereg różnorodnych aktywności, które starszym ludziom nie pozwolą się nudzić.

Na program każdego z trzech turnusów składa się:
tematyczny spacer „Kawaleryjska historia: szlakiem lokalnych patriotów”;
kulinarne warsztaty z pieczenia chleba i robienia masła;
zajęcia jeździeckie pod opieką kwalifikowanych instruktorów;
plenerowe warsztaty z fotografii krajobrazowej;
grzybobranie; wspólne rozwiązywanie questu znajdującego się w Folwarku Toporzysko.

„Realizując nasz projekt, chcemy zapewnić małopolskim seniorom czas aktywnego wypoczynku, czas łączący w sobie coś dla ciała i dla ducha. A jednocześnie chcemy pokazać im mało znany fragment naszego województwa, czyli Podbabiogórze. To miejsce z przepiękną przyrodą, bogatą historią i stwarzające wyborne wręcz warunki do odpoczynku”przekonuje Dariusz Waligórski, wiceprezes Stowarzyszenia. „W całej 30-letniej historii Folwarku Toporzysko nie było jeszcze nikogo, komu by się tutaj nie podobało.”

Dostępne terminy turnusów to:
18-20 września
2-4 października
9-11 października

Aby skorzystać z pobytu, wystarczy wybrać jeden z trzech terminów i wysłać swoje zgłoszenie na adres sekretariat@toporzysko.pl. W zgłoszeniu należy podać imiona i nazwiska oraz daty urodzenia zgłaszanych osób, a także wybierany turnus.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Do potwierdzenia rezerwacji niezbędny jest mail od Stowarzyszenia, zawierający informację zwrotną o rezerwacji miejsc. Zaproszenie kierowane jest do małopolskich seniorów 55+.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"