Wydarzenia, Z ostatniej chwili

SiejeMY dla ZIEMI z Parkiem M. Dzisiaj jej Międzynarodowe Święto

Opublikowano: 22 kwietnia, 2024 o 10:35 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu postanowili posiać kwiaty i zioła. Kwietna rewolucja odbyła się pod patronatem Parku M.

W Parku Miejskim w Starym Sączu uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji na temat uprawy ziół i kwiatów, którą poprowadziła pani z Parku M. Następnie uczniowie sami wykonali sadzonki, które zaniosą do swoich domów, gdzie będą je dzielnie uprawiać. Już wiemy, że niektórzy będą wysiewać łąki kwiatowe. To niewiele, a tak wiele.

Park M przygotował dla uczniów ziemie, doniczki i nasiona. Wszyscy przeszli mały „kurs uprawy roślin” i obiecali dzielnie doglądać swoich upraw w domach. Wcześniej wszyscy uczniowie otrzymali w szkole biodegradowalne torby na sadzonki i specjalne tabliczki do ich oznaczania.

Kwiaty, zioła, łąki kwietne należą do oaz bioróżnorodności. Magazynują CO2, zapobiegają suszy, oczyszczają powietrze, są domem i karmią dzikie zapylacze, bez których ludzkość nie ma szans przetrwać. Dla ludzi powinno być priorytetem wsparcie bioróżnorodności.

Posłuchaj uczniów.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i firmie ParkM za patronat nad akcją w tak ważnym dniu.

Światowy Dzień Ziemi to bardzo ważne święto dla naszego globu. Jego celem jest promowanie postaw ekologicznych, uświadomienie jak kruchy jest ekosystem planety ludzi (nie zawsze odpowiedzialnych i świadomych ekologii). Mamy nadzieję, że to proekologiczne działanie wpłynie pozytywnie na Wszystkich. Uwrażliwi na piękno przyrody, ekologię, troskę o nasze WSPÓLNE DOBRO- ZIEMIĘ, która już wkrótce „zakwitnie” w naszych domach.

Akcje przygotowały panie Małgorzata Wąchała, Ewa Załubska i Aneta Mamala.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"