Wydarzenia

Siłownia w Moszczenicy Wyżnej to kolejna propozycja w budżecie obywatelskim

Opublikowano: 4 marca, 2015 o 10:50 am   /   przez   /   komentarze (5)

Siłownia na świeżym powietrzu w Moszczenicy Wyżnej to kolejna propozycja mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

Jednak o tym czy ten projekt będzie realizowany zdecydują mieszkańcy miasta i gminy Stary Sącz w głosowaniu, które ruszy 16 kwietnia i potrwa dwa tygodnie. Do 30 marca mamy czas by zgłaszać swoje pomysły.

Aby pomóc mieszkańcom w opracowaniu projektu gmina przygotowała koszty przykładowych inwestycji i zadań, które znajdziemy tutaj KLIK

Opis projektu siłowni zewnętrznej w Moszczenicy Wyżnej:

Wyposażenie terenu w urządzenia fitness takie jak: orbitrek+ pylon+ biegacz, twister obrotowy + pylon+ wahadło, wyciąg górny+ pylon+ wyciskanie siedząc, wioślarz pojedynczy. Dodatkowo planowane jest postawienie grilla przy istniejącej altanie oraz oświetlenie całego kompleksu, zarówno terenu boisk sportowych, placu zabaw, jak i miejsca planowanej siłowni zewnętrznej. Kompleks sportowo – rekreacyjny, który powstał w ubiegłym roku nie jest oświetlony, co uniemożliwia korzystanie z niego wieczorami. Dla mieszkańców jest to duża niedogodność, ponieważ właśnie wieczorami (szczególnie w okresie letnim) mieszkańcy wsi mają czas, aby się zrelaksować, odpocząć, zadbać o kondycję fizyczną i spędzić czas w towarzystwie. Niezbędnymi działaniami przy tym będzie zakup i montaż potrzebnych urządzeń, wykonanie chodnika umożliwiającego dojście do poszczególnych urządzeń siłowni oraz do grilla, jak również wykonanie oświetlenia . Dzięki siłowni przeniesiemy aktywność fizyczną na świeże powietrze, zaktywizujemy lokalną społeczność, zadbamy o zdrowy tryb życia. Siłownia zewnętrzna będzie atrakcyjnym, ogólnodostępnym i bezpiecznym miejscem (urządzenia muszą posiadać normy bezpieczeństwa wymagane dla tego typu sprzętu), które będą mogły odwiedzać osoby w każdym wieku, również osoby niepełnosprawne. Przyrządy do ćwiczeń są łatwe w samodzielnej obsłudze, mogą z nich korzystać zarówno stali bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i osoby, które z podobnym sprzętem nigdy wcześniej się nie zetknęły.

 

Uzasadnienie projektu

Projekt przyczynia się do poprawy jakości życia w miejscowości, zaspokajając potrzeby społeczne w zakresie sportu i rekreacji mieszkańców wsi oraz pomaga w promowaniu naszej wsi jako środowiska przyjaznego dla wszystkich. Ponadto zagospodarowanie miejsc publicznie dostępnych, poprzez wykonanie siłowni, przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej miejscowości. Dzięki instalacji urządzeń do ćwiczeń stworzone zostaną miejsca umożliwiające wspólne spotkania mieszkańców oraz miejsca pozwalające na aktywne spędzanie wolnego czasu i integrację mieszkańców Moszczenicy. Zamontowana siłownia napowietrzna wpisze się ponadto w pozostałą infrastrukturę zlokalizowaną w miejscu realizacji projektu, dodatkowo uatrakcyjni istniejący kompleks i pozwoli na wspólne spędzanie czasu zarówno dorosłych jak i dzieci. Siłownia będzie zlokalizowana w pobliżu placu zabaw dla dzieci, tak by dorośli również mogli czynnie spędzać czas w momencie, kiedy dzieci będą się bawić na placu zabaw. W pobliżu jest też usytuowany kompleks boisk sportowych, które dają dzieciom w różnym wieku wiele możliwości spędzania wolnego czasu. To doskonała inwestycja, dowód dbałości o poprawę jakości życia mieszkańców. Odpowiednio dobrany zestaw urządzeń służy do ćwiczenia niemal wszystkich grup mięśni, m.in.: rąk, nóg, brzucha, pleców i klatki piersiowej. Trening na siłowni zewnętrznej aktywizuje stawy, poprawia także kondycję i koordynację ruchową, pozwala rozciągnąć mięśnie i wymasować obolałe części ciała.

 

Przewidywane koszty projektu

Zakup urządzeń z montażem: orbitrek + pylon+ biegacz – 8700 zł twister obrotowy + pylon+ wahadło – 4600 zł wyciąg górny + pylon + wyciskanie siedząc – 9200 zł wioślarz pojedynczy – 4400 zł grill – 1000 zł wykonanie chodnika – 40m2 x 190zł = 7600 zł oświetlenie – 12000 zł Razem: 47500 zł

 

Komentarz mieszkańca: Ktoś chce zrobić boisko za 10000 z którego może korzystać na raz 12 osób ,a inny chce jedno urządzenie do ćwiczeń za prawie tą samą cenę. Moim zdaniem pomysł ciekawy ale urządzenia chyba ze złota.

 

Komentarze

Komentarze (5)

 • 4 marca, 2015 o 11:02 am mieszkaniec

  Niech najpierw zrobią coś z boiskiem na które wydano 700 tys a nie można na nim grać bo ciągle jest zalane wodą..

 • 4 marca, 2015 o 2:58 pm Anonim

  W Starym Sączu to potrzebna jest hala sportowa z prawdziwego zdarzenia! Nie taki przylepek do szkół.Jak np. w gimnazjum czy może w ZSP jak się planuje. Powinna być duża (niezależna od szkół) hala taka jak w Rytrze czy Łącku. Ze ścianką wspinaczkową, czynna cały tydzień. W Łącku nie ma dnia żeby sala był wolna, podobnie i w Rytrze. U nas dzieciaki nie mają gdzie trenować. Pozostają im małe ciasne sale. Rekraacyjnie młodzież i dorośli tez chętnie zagrają w halówkę czy siatkówke. Panie Burmistrzu proszę nad tym pomyśleć. To naprawdę jest inwestycja. I nie pakujcie się w kolejne projekty – sala przy szkole, bo to NIEWYPAŁ!

 • 4 marca, 2015 o 5:49 pm Ola

  Basen.

 • 4 marca, 2015 o 6:52 pm olo

  Lepiej zrealizowac jeden konkretny projekt z którego wszyscy mieszkańcy będą korzystać niż 10 małych bezsensownych realizacji. Hala sportowa niezbedna, wstyd byśmy musieli dzieci na treningi wozić do Rytra czy Przysietnicy.

 • 10 marca, 2015 o 6:38 pm Anna

  Jak nie wiadomo o co chodzi…to chodzi o pieniądze. Wiadomo, że lepiej wybudować „przylepek” do szkoły, bo wyjdzie taniej. Każdy się dołoży i powstanie „coś” przypominającego hale. Jak budować to niezależny kompleks -tak jak w Łącku czy Rytrze Panie Burmistrzu!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"