Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Sołtys Łazów Biegonickich złożył rezygnację

Opublikowano: Październik 19, 2015 o 2:08 pm   /   przez   /   komentarze (43)

Do końca tego roku mieszkańcy Łazów Biegonickich muszą przeprowadzić wybory w których wybiorą nowego Sołtysa.

W dniu 29.09.2015 r. dotychczasowy Sołtys Józef Górka złożył rezygnacje z funkcji sołtysa wsi Łazy Biegonickie w związku ze skandalicznym zachowaniem się co do jego osoby mieszkańców sołectwa, a w szczególności jednego z członków Rady Sołeckiej. W związku z tym konieczne jest przeprowadzenie wyboru nowego sołtysa -czytamy w projekcie Uchwały Rady Miejskiej w Starym Sączu.

1

Przypomnijmy.

Józef Górka został wybrany na Sołtysa 22 lutego bieżącego roku. Zdobył 36 głosów, spośród 75 mieszkańców, którzy wzięli udział w wyborach. Jego kontrkandydatami byli wtedy: Rams Włodzimierz (31 głosów) -OBECNY RADNY RADY MIEJSKIEJ i Kądziołka Stanisław (8 głosów).

W pięcioosobowej Radzie Sołeckiej zasiadają: Mrozowska Iwona (71 głosów), Kowalik Leszek (65 głosów), Rams Adam (60 głosów),Pietruch Elżbieta (55 głosów) i Barnach Augustyn (46 głosów).

Ich konkurentem był  Zięcina Sławomir, który zdobył 44 glosy i nie dostał się do Rady.

Skontaktowaliśmy się telefonicznie z panem Górką, który powiedział nam, że nie będzie Sołtysem dopóki w Radzie Sołeckiej zasiada ów „Pan”. –Przez ponad pół roku urzędowania współpraca z tym panem kompletnie się nie układała. Każde posiedzenie Rady Sołeckiej było krytykowane, ciągłe rzucanie kłód pod nogi -komentuje pan Górka –zorganizowałem festyn -źle, zakupiłem ławki -źle, wszystko źle – mówi pan Górka – Ja mam swoje zdrowie i nie pozwolę nim szargać. Jestem tym zmęczony.

Mieszkańcy są zaskoczeni rezygnacją Sołtysa, gdyż bardzo sobie chwalili dotychczasowe „rządy”. W dzisiejszych czasach ciężko być sołtysem. To nie jest łatwy chleb. Chciałoby się, żeby wszyscy mieli dobrze, ale nie zawsze się da.

-Nie musi Pani publikować nazwiska bo i tak każdy wie o kogo chodzipodsumował SołtysKilka dni po mojej rezygnacji, wypowiedzenie złożyło także dwóch członków Rady. Tak się nie da dalej pracować.

Źle się dzieje. I to nie są „fanaberie” Sołtysa.

Wkrótce odbędzie się Zebranie Sołeckie na którym temat rezygnacji Sołtysa zostanie poddany głębokiej dyskusji. O ile będzie komu dyskutować!

Pan Józef Górka nie wyklucza, że może pozostać na stanowisku ale stawia ultimatum – Ten „Pan” nie będzie zasiadał w Radzie Sołeckiej.

 

Komentarze

Komentarze (43)

 • Październik 19, 2015 o 2:25 pm AM!

  Jeśli to co jest napisane jest prawdą to sołtys powinien ten fakt zgłosił do organów ścigania. Nie może być tak, że jedna osoba doprowadza to takiej desperacji inne osoby.

 • Październik 19, 2015 o 3:34 pm aaaaaaaaaa

  Może ciut więcej opisać sytuację? Ja nie wiem co znaczy „skandalicznym zachowaniem się co do jego osoby mieszkańców sołectwa, a w szczególności jednego z członków Rady Sołeckiej”

 • Październik 19, 2015 o 3:43 pm jM

  Dlaczego nie ma komentarza byłego Sołtysa. Może warto zadzwonić i dowiedzieć się więcej w tej sprawie

 • Październik 19, 2015 o 5:13 pm Anonim

  I wszystko jasne. Wiadomo o kogo chodzi. Współczuje panu Górce. Bardzo dobry człowiek. Nikt normalny by tego nie wytrzymał. Ktoś nie umie przegrywac

 • Październik 19, 2015 o 5:16 pm Obywatel

  Czy w tym nie bierze przypadkowo udziału PAN radny Rams? Jeżeli się myle to proszę mnie wyprostować.

 • Październik 19, 2015 o 5:31 pm Anonim

  ba!

 • Październik 19, 2015 o 8:24 pm mieszkaniec

  Odkąd pamiętam „ten Pan” był zawsze niezadowolony i obrażony na cały świat. Może jego marzeniem jest ‚stołek” sołtysa trzeba by mu to umożliwić. a wtedy ja będę członkiem rady sołeckiej i powalczymy!!!

 • Październik 19, 2015 o 8:26 pm łazowiak

  jedna wielka banda !!!!

 • Październik 19, 2015 o 8:35 pm zatroskany

  I jest się o co bić ,żenada !

 • Październik 19, 2015 o 10:04 pm Remik

  Może napisać o co chodziło gościowi. Więcej informacji w tej sprawie

 • Październik 19, 2015 o 10:12 pm Ano

  O kogo chodzi?

 • Październik 19, 2015 o 11:52 pm pepe

  jak się przegrywa wybory na sołtysa to trzeba się umieć zachować i pozwolić działać zwycięzcy, a nie wsadzać swojego przydupasa do rady s. i kopać pod sołtysem w nadziei że się wróci na stołek !! trzeba mieć honor a nie chore ambicje …

 • Październik 20, 2015 o 12:48 am Anonim

  Brawo panie Górka
  jeszcze rade parafialna pasowało by rozwiązać i OSP Biegonice bo za dużo się słyszy o rożnych machlojach

 • Październik 20, 2015 o 12:49 am Anonim

  brawo

 • Październik 20, 2015 o 8:40 am S.M

  I bardzo dobrze nie mogłem juz patrzec na tego Górke jak się panoszył po wsi.

 • Październik 20, 2015 o 9:02 am Aro

  Czy przypadkiem „Ten Pan” to nie słynny Jan Rams? który zawsze krytykuje każdą władze a jemu samemu wydaje się, że jest najmądrzejszy pod słońcem.

 • Październik 20, 2015 o 9:12 am aniela

  Panie Górka dobrze Pan zrobił. Użerac się z ludźmi? Po co. Niech się sami ze sobą użerają, Szkoda zdrowia. Ot całe wychowanie. Szkoła Pana BA!

 • Październik 20, 2015 o 1:54 pm Ola

  Niech sie Pan Górka opamięta robi sobie z ludzi po prostu jaja. Ciągle gdzieś startuje (przegrywa) a jak po raz pierwszy go ludzie wybrali to po pół roku mu się znudziło, powinien sie spodziewać, że społeczeństwo ma różne poglądy i krytyka na niego też spadnie. I nie wyobrażam sobie, że mógłby ponownie startować to była by kpina ze społeczeństwa, ja na jego miejscu zapadła bym sie pod ziemię ze wstydu po tej całej sytuacji a nie stawia jeszcze ultimatum.

 • Październik 20, 2015 o 3:53 pm Mieszkaniec Łazów

  To wszystko wina Guścia.

 • Październik 20, 2015 o 3:57 pm Gal Anonim

  Taka jest prawda, ze Pan o ktorym mowa ciągle sie wtrąca i nie tylko we sprawy wsi ale tez w sprawy rodzinne.
  Ze swoją rodziną też ciage się kłoci, ma pretensie,
  wtrąca swoje 3 grosze, mimo iz jest nie proszony pcha się „drzwiami i oknami”. Rodzina jest do tego przyzwyczajona. No Cóz taki ma temperament. Do tego Dużo mowi =malo robi. Nalezy zachowć dystans do tej calej sytuacji.
  A co do działalnosci Pana Górki to byłem na festynie ktory zorganizował i bylem zachwycony bo znalazlo sie tam
  Miejsce dla dzieci, mlodziezy i doroslych. Z tego co pamietam to Pan o ktorym mowa nawet sie nie pokazał tam razem z Panem Radnym- ale to juz swiadczy o nich kulturze osobistej.

 • Październik 20, 2015 o 4:41 pm Mieszkanka

  Byłam na wycieczce organizowanej przez sołectwo jak i przez Pana Górkę. Sołtys ogromnie się o wszystko zatroszczył, bardzo dobrze się bawiłam, nie rozumiem toku myślenia niektórych ludzi bo w naszej wsi się dużo dzieje za sprawą Pana Józefa i murem będę za nim stawać

 • Październik 20, 2015 o 5:12 pm Z łAzów

  Nie trzeba byc alfą i omegą by golym okiem stierwdzic kto tu miesza. Popatrzcie kto startował, kto przegrał i przegrywac nie umie. A dodatkowo pan AB , brak mi słów. Co się działo na ostatnim zebraniu? głowa mała. Tam wszyscy na siebie krzyczą. Panie Górka do boju! Nie przejmowac się tymi „Panami” i działac. Pan jest mieszkańcom potrzebny!

 • Październik 20, 2015 o 5:37 pm Clic

  „Ten Pan” może i jest upierliwy ale jednak dobry i uczynny to człowiek i nie wierze,że Pan Górka nie zaszedł mu za skóre, bo on bez powodu by bo nie atakował.

 • Październik 20, 2015 o 10:10 pm Łazowiak

  Panowie Włodzimierz Witek R. oraz Augustyn B. od wielu lat robią zamieszanie, sieją nienawiść i konfliktują społeczeństwo Sołectwa Łazy Biegonickie. Demokratycznie wybrany sołtys Pan Józef Górka był przez wyżej wymienionych panów systematycznie szkalowany, poniżany. Biedacy nie mogli przeżyć, że sołtysem został wybrany ktoś inny. Czyżby pan R i pan B jako „przykładni katolicy z pierwszych ławek w kościele” zapomnieli o przykazaniu miłości bliźniego. Wygląda na to, że w sołectwie chcą dokonać swoistego zamachu na stanowisko sołtysa. Skandal.

 • Październik 21, 2015 o 1:04 am anonimowy

  Jeżeli mowa o jakichkolwiek ormowcach to dla przypomnienia dla całej społeczności wsi Łazy Biegonickie przypominam iż głównym ,, ZOMO-WCEM,, czyli. ,, Ab-kiem,, był pan Barnach którego wszystko interesuje, tego nauczyła go szkoła tzw niuchania w życiu prywatnym… Wstyd dla niego i tyle w tym temacie…

 • Październik 21, 2015 o 10:46 am Gama

  P Sołtysie doceniamy Pana wkład, niech pan nie rezygnuje ; został Pan wybrany demokratycznie, ludzie obdarzyli pana zaufaniem , wewnętrzne spory można rozwiązać . Pozdrawiam

 • Październik 21, 2015 o 10:51 am Gama

  Taki komentarz „mało zdziwionego” to oczywiście prawdopodobnie obóz konkurencji, który uporczywie walczył o stanowisko sołtysa . Zrozumcie ludzie , aby była jaka taka demokracja konieczny jest podział władzy we wsi. Walka radnego o stanowisko sołtysa pachnie mi działaniem politycznym albo pazernoscia na władzę!!

 • Październik 21, 2015 o 11:42 am Łazowiak

  Guściu! nie przejmuj sie głupimi komentarzami dla wiekszość mieszkańców Łazów jesteś bohaterem, nie dałeś soba pomiatać. BRAWO!!!

 • Październik 21, 2015 o 12:08 pm Orzo

  No tak Panowie R i B prowadzą bardzo twardą polityke ale jest on skuteczna co pokazuje miedzy innymi ten przykład. Ale wyglada na to, że w dzisiejszym brutalnym świecie tylko tacy ludzie są skuteczni, bo zwykły chłop Pan Górka po prostu nie podołał.

 • Październik 21, 2015 o 2:12 pm Beta

  Guściu na sołtysa! Lepszego nie znajdziemy.

 • Październik 21, 2015 o 3:00 pm Janikówka

  Tylko Guściu! Janikówka jest z tobą na pewno wygrasz!!!

 • Październik 21, 2015 o 7:05 pm Łazy

  Dajmy szansę Panu Barnachowi, od zawsze zaangażowany

 • Październik 21, 2015 o 7:25 pm Mieszkanka

  Ma Pan rację szkoda zdrowia,niech Ci mądrzy rządzą jak potrafią.Jak ktoś umiejętnie sobie radzi to im żal.Chore środowisko ludzie zazdrośni i zawistni.Pozdrowienia dla pana Sołtysa.

 • Październik 21, 2015 o 9:11 pm Alfa

  Pan Gustek najlepszy z możliwych wariantów. Prawdziwy społecznik który nigdy nie odpuszcza i na pewno mu sie nie znudzi po pół roku. A i co widać i słychać z poprzednich komentarzy ma dobry kontakt z Panem Ramsem wiec na peno sie dogadają.

 • Październik 21, 2015 o 9:44 pm łazy

  czy Łajzy Biegonickie to jakiś stan w USA że motłoch pcha się do korytka. NA SOłTYSA KORWIN MIKKE ON SOBIE DA RADĘ Z WICHRZYCIELAMI I NASTANIE BLOGI SPOKÓJ.

  KANDYDAT NA SOŁTYSA

 • Październik 22, 2015 o 2:25 pm Mieszkaniec

  Tylko Guściu on zrobi porządek bo to co się na ostatnim zebraniu działo to to ludzkie pojęcie przechodzi. Tutaj twardej ręki potrzeba.

 • Październik 22, 2015 o 6:57 pm Jan

  A ja wam doradzę ,puknijcie się w pałę.Murem stoję za sołtysem.

 • Październik 22, 2015 o 9:18 pm babaichłop

  Wybraliśmy Cię nie po to abyś rezygnował. Masz poparcie wśród mieszkańców. A zielona komuna niech spada do lamusa wraz resztkami ormowców !

 • Październik 22, 2015 o 9:19 pm Łazik

  Przecież PAN Rams musi być radnym i sołtysem bo to tradycją w gminie Stary Sącz

 • Październik 24, 2015 o 5:32 pm MIESZKANIEC

  Którym sołtysem??? Bo było już kilku ale obecnie nie mamy żadnego.

 • Październik 25, 2015 o 7:29 pm Kiedyś Łazowianka

  To co czytam dowodzi, że mała społeczność to odbicie lustrzane tego co obserwujemy na „szczytach władzy”. Łazowiacy – ważne jest to aby wasza wieś piekniała, była czysta, żeby poprawiała się infrastruktura. Nie dajcie się wciągać w gierki jakichś panów, którzy jak w złotej Polsce szlacheckiej chcą burzyć i przedkładają prywatę nad dobro wspólne i wspólnotę.

 • Czerwiec 28, 2017 o 7:02 pm obywatel

  Olala , kogo reprezentuje Ola? , może pana Jana Ramsa albo….

 • Czerwiec 28, 2017 o 7:06 pm obywatelka

  I proszę wpisuje w gogle p Jan Rams a pokazuje się cała historia zw z działalnoscia sołectwa, sołtysa, radnego. Ciekawe ….nawet w przestrzeni internetowej jest odpowiedź kto pociąga za sznurki?

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a