Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Sołtysi i „Gniazdo” u Starosty. To był dobry rok dla Sądecczyzny!

Opublikowano: 16 stycznia, 2016 o 12:24 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Ponad 80 sołtysów gościło dziś w Starostwie Powiatowym, gdzie odbyło się spotkanie noworoczne z udziałem członków Zarządu i Rady Powiatu Nowosądeckiego. Była to okazja do podsumowania minionego roku, który był dobry dla Sądecczyzny.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak podkreślił, że odwiedził wszystkie gminy i przekonał się, jak bardzo poprawiły się warunki życia ich mieszkańców. Zwrócił uwagę, że powiatowe władze w tym czasie nie próżnowały. W ciągu zaledwie półrocza zdołano wybudować obwodnicę zachodnią, czego poprzednikom nie udało się zrobić przez siedem lat. Kosztem blisko 4 mln zł zmodernizowano warsztaty Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie, które stały się najbardziej nowoczesnymi w całym subregionie. Do nowej siedziby przeprowadzono Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, w którym tygodniowo z różnych form aktywności artystycznej korzysta ponad 500 osób. – Decyzję o tym, że młodzież nie powinna dłużej chodzić na zajęcia do poprzedniej siedziby Zarząd Powiatu podjął w ciągu minuty – przypomniał Marek Pławiak. – Nie mogło być inaczej, gdy podczas wizytowania powiatowych jednostek zobaczyliśmy, że w pomieszczeniach panuje wilgoć, a na ścianach jest grzyb. W nowym miejscu nikt już grzyba nie wdycha.

Starosta podkreślił, że Zarząd Powiatu będzie w tym roku intensywnie pracował, by Sądecczyzna mogła systematycznie zmieniać się na lepsze. Zaznaczył jednak, że nie zrobi od razu wszystkiego tego, czego poprzednim władzom nie udało się zrealizować w ciągu 16 lat. – Jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi, dlatego będziemy pracować, a nie obiecywać – dodał starosta. Goszczącym w Starostwie sołtysom podziękował za dotychczasową pracę na rzecz mieszkańców ich wsi i życzył im dobroci od sąsiadów i ludzkiej życzliwości.

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej Piotr Gniadecki podziękował staroście za pomoc, jakiej udziela tej organizacji Zarząd Powiatu. – Tworzymy jedną wielką samorządową rodzinę – stwierdził. – Wszyscy zabiegamy o to samo, czyli dobro mieszkańców i Sądecczyzny.

Noworoczne spotkanie było okazją do podziękowania za długoletnią pracę sołtysom, którzy przestali pełnić swoje funkcje. Nagrodzono za to Stanisława Tepera z Chodorowej oraz Ludwika Grybla z Florynki.

Uroczystość uświetnił występem integracyjny teatr muzyczny, działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo w Starym Sączu. Tworzy go 30 osób, wśród których jest niepełnosprawna młodzież i uczniowie starosądeckich szkół. Teatr działa od ośmiu lat i integruje poprzez sztukę. – Powiat wspiera i będzie wspierał takie działania – zapewnił Marek Pławiak. – Troszczymy się nie tylko o drogi, oświatę i kulturę, ale także o integrację młodzieży, która jest naszym największym kapitałem.

Z życzeniami dla sołtysów pośpieszyli dziś także Marian Ryba, członek Zarządu Powiatu, Zygmunt Paruch, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego, a także goszczący w Starostwie wójtowie Korzennej Leszek Skowron, Łącka Jan Dziedzina i Nawojowej Stanisław Kiełbasa. Mszę św. w intencji samorządowców odprawił ks. dr Jan Siedlarz, proboszcz parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu.

oprac/fot Paweł Szeliga

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • 17 stycznia, 2016 o 11:29 am Anonim

    A skąd p. Zosia takie janiołki wzęła??

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"