Kultura, Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Spojrzeli na siebie inaczej. Piękny międzypokoleniowy projekt w Starym Sączu

Opublikowano: 6 maja, 2024 o 8:24 pm   /   przez   /   komentarze (0)

6 maja 2024 roku w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się finisaż wystawy fotograficznej projektu „Spójrz na mnie inaczej” . W międzypokoleniowym projekcie udział wzięli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Projekt został dofinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka

Posłuchaj koordynatorki projektu Marioli Pękali-Piekarskiej

Posłuchaj młodzieży

Posłuchaj seniorów

Posłuchaj fotograf Anety Wójcik, która przeprowadziła warsztaty:

Projekt, który połączył pokolenia trwał blisko rok i zakończył się piękną wystawą, którą możecie od dzisiaj podziwiać w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.

Najważniejsze w tym projekcie jest to, że się poznaliśmy -mówi Piotr Ciapała, uczeń starosądeckiego liceum.

Dziękujemy za pomoc w realizacji tego wyjątkowego projektu wszystkim uczestnikom, a w szczególności pani Eli Mrówce i pani Paulinie Bodziony. -mówi koordynatorka pani Mariola Pękala-Piekarska- Szczególne podziękowania chcemy przekazać na ręce pani Anety Wójcik za twórcze podejście i piękne zdjęcia, pani Anety Mamali za współpracę z młodzieżą, panu Wojciechowi Knapikowi, pani Katarzynie Luksie i Marcie Jakubowskiej za zawsze wielkie serce dla seniorów i wszelakie wsparcie.

Podczas wernisażu nie zabrakło burmistrza Starego Sącza pana Jacka Lelka i dyrektora liceum pana Krzysztofa Szewczyka.

Pewnie zapytacie czy starsi i młodsi mogą się dogadać? Jasne, że TAK. Porozumienie jest możliwe. Wystarczy odrobina otwartości, empatii i chęci, by uczyć się od siebie nawzajem. Dowodem na to jest właśnie ten wernisaż. Podczas spotkań warsztatowych udało się zintegrować różne pokolenia i pokazać, że można uczyć się od siebie nawzajem.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"