Spacerownik, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Środowiskowy DOM Samopomocy integruje i łączy od 10 lat!

Opublikowano: Kwiecień 9, 2018 o 7:42 am   /   przez   /   komentarze (3)

Zawsze, gdy jest potrzeba, trzeba działać. 10 lat temu była potrzeba, aby w Starym Sączu powstał Środowiskowy Dom Samopomocy, więc dołożono wszelkich starań i się udało. Wczoraj w Opoce odbyła się uroczysta Msza św. w intencji całej Kadry Kierowniczej, Pracowników, Podopiecznych ŚDS i ich Rodzin działających przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo. Podziękowania skierowano na ręce wielu ludzi dobrej woli, wspierających inicjatywę ŚDS.

W spotkaniu wzięli udział m. in. ks proboszcz Marek Tabor, ks. Stanisław Olesiak, ks Marcin Kokoszka, ks. Mariusz Żaba, burmistrz Jacek Lelek, przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska, redaktor Jolanta Młodkowska-Czech i kierownik OPS Franciszek Tudaj.

Wszystkich gości powitała kierownik ŚDS Joanna Homoncik.

Podstawowym zadaniem ŚDS jest przede wszystkim ułatwienie funkcjonowania uczestników w ich codziennym życiu,  podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do możliwie najbardziej samodzielnego radzenia sobie w codziennych czynnościach.Terapia w Środowiskowym Domu Samopomocy ma być tylko pewnym etapem, drogą do samodzielności. Uczestnicy systematycznie się rozwijają. A to wszystko dzięki codziennej pracy kadry.

-W imieniu wszystkich uczestników chciałabym podziękować moim współpracownikom i terapeutom za dziesięć lat bycia z nami. Za cierpliwość, wsparcie i dobre serce, dziękujemy! – mówiła Joanna Homoncik.

ŚDS to miejsce w którym rodzice osób niepełnosprawnych mogą być dumni ze swoich pociech. Od 10 lat miejsce to wzrusza, bawi, integruje i łączy. Przełamuje bariery między osobami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi.

Podczas spotkania, Ks Stanisław Olesiak zaapelował do burmistrza Jacka Lelka;

Panie burmistrzu błagam Pana. To wspaniałe dzieło musi się rozwijać. Potrzebna jest rozbudowa ŚDS-u-mówił ks OlesiakUchyl rąbka tajemnicy w roku wyborczym, czy coś tam jeszcze powstanie? Pamiętaj o tej wspaniałej idei. Nie dziś, nie jutro, ale pamiętaj. Zrób sobie postanowienie poprawy, że coś jeszcze uczynię. 

 

-Pamiętajcie, że OPOKA to także Wasz DOMmówił ks. Mariusz Żaba, który od niedawna zastępuje ks. Marcina KokoszkęCzujcie się jak u siebie (…) Życzę Wam, abyście codziennie doświadczali miłości Boga i odchodzili stąd zawsze podniesieni na duchu i na ciele. 

Komentarze

Komentarze (3)

  • Kwiecień 9, 2018 o 2:56 pm teresa

    Po przerwie widzę pewną osobę VIP

  • Kwiecień 10, 2018 o 9:11 pm Darek

    Kogo?

  • Kwiecień 12, 2018 o 7:41 am teresa

    Zapominał ksiądz Olesiak zwrócić się do członków, sympatyków Stowarzyszenia Gniazdo aby w jesiennych wyborach głosowali na Burmistrza Jacka Lelka oraz na Radnych do Rady Miejskiej z jego ugrupowania, którzy znajdą się na listach wyborczych. To Rada decydują o powstaniu DPS

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a