Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stan epidemii w Polsce. Uczniowie nie wracają do szkół

Opublikowano: Marzec 20, 2020 o 7:30 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Uczniowie nie wrócą do szkół przed Wielkanocą -poinformował na dzisiejszej konferencji Minister Edukacji Dariusz Piontkowski . Kalendarz egzaminów ósmoklasisty i matur pozostaje bez zmian-dodał.  92% szkół prowadzi już zdalne nauczanie i na takie nauczanie muszą się przygotować wszystkie szkoły.Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019-2020 przerwa w nauce z okazji Świąt Wielkanocnych ma potrwać od 9 do 14 kwietnia.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu stanu epidemii. Jak zaznaczył w swoim wystąpieniu – „To nakłada na nas dodatkowe obowiązki”. „Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy” – dodał premier.

Premier mówił, że obecna sytuacja w Polsce związana z epidemią koronawirusa to „egzamin z odpowiedzialności, który wszyscy przeżywamy”. Robimy to w dużym stopniu dla nas samych, dla wszystkich Polaków, ale w szczególności dla osób starszych, dla seniorów – podkreślał.

Powołując się na dane statystyczne z Europy szef rządu podkreślał, że seniorzy są bardzo narażeni na skutki koronawirusa. Ta nasza kwarantanna narodowa, a jednocześnie ta tęsknota za normalnością, nie może oznaczać tego, że będziemy luzowali sobie nasze reguły. Nie, te najbliższe, kolejne dwa, trzy tygodnie do świąt, muszą być tygodniami pełnej społecznej dyscypliny. W ten sposób chronimy jedni drugich i taka społeczna izolacja bardzo pomaga – podkreślał.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a