Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Starosądeccy seniorzy wrócili na studia

Opublikowano: Wrzesień 14, 2019 o 8:38 am   /   przez   /   komentarze (0)

Nie mają już 20 lat, ale aktywnością przebijają niejednego studenta. Po raz czwarty Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starym Sączu zainaugurował rok akademicki. Uroczystość, która odbyła się w czwartek, 12 września otworzyła prezes starosądeckiej uczelni dla seniorów Anna Majda. Imprezę poprowadziła Anna Pych. Seniorzy odśpiewali uroczyste Gaudeamus a także swój hymn do którego ułożyli słowa.

Na sali Kina Sokół nie zabrakło burmistrza Jacka Lelka, radnej Sejmiku WM Urszuli Nowogórskiej, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu Wioletty Nowak i Joanny Pabian-Rams, sekretarza gminy Daniela Śmierciaka, Prof. dr hab Kazimierza Wiecha, dr Beaty Lisowskiej, dyrektora Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu Krzysztofa Szewczyka i kierownika OPS-u Franciszka Tudaja.

Uniwersytet jest prężnie działającą grupą, która oprócz regularnych zajęć angażuje się również w wiele imprez kulturalnych oraz sportowych. Wspólnym spotkaniom słuchaczy zawsze towarzyszy uśmiech i pozytywna energia.

Nie tylko wykłady z różnych dziedzin nauki, nie tylko warsztaty komputerowe, ale także ćwiczenia ruchowe i gimnastyka – to zajęcia, w których od lat uczestniczą studenci-seniorzy. Co roku seniorzy z żarowskiej uczelni mają okazję uczestniczyć w zajęciach poszerzających ich wiedzę, umiejętności i pozwalające spędzać aktywnie swój wolny czas.

-Życzę Wam zdrowia i sił. Mam nadzieję, że nasza oferta spełni Wasze oczekiwania i spowoduje, że będziecie rozwijać swoje pasje. Życzę Wam abyście w murach naszego uniwersytetu znaleźli przyjaźni i wytchnienie –mówiła do seniorów Anna Majda, prezes Fundacji Rozwoju Sądecczyzny.

– To wielkie szczęście dla Starego Sącza, że takie zajęcia się odbywają. Ja czuję, że Stary Sącz -dzięki Wam bardzo mocno żyjemówił burmistrz Jacek Lelek.

Posłuchaj Urszuli Nowogórskiej, radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego

 

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka

 

Głos zabrał również Włodzimierz Pustułka przewodniczący rady słuchaczy UTW w Starym Sączu .Po przejściu na emeryturę oddał się fraszkopisarstwu, wydając swój debiutancki tomik fraszek „Zapiski na marginesie notatników”. Niektórych nie omieszkał przytoczyć, czym potwierdził tylko, że młodość to stan ducha.

 

Po uroczystym otwarciu odbył się niezwykły wykład Prof. dr hab Kazimierza Wiecha pt: „Jak sąsiad z sąsiadem”.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a