Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Starosądecka „Yeti” ma kompana czyli nowy tabor sądeckiej Policji

Opublikowano: Styczeń 12, 2018 o 7:26 am   /   przez   /   komentarze (10)

Tabor sądeckiej Policji zasiliło siedem radiowozów, a wczoraj odbyło się ich uroczyste poświęcenie i przekazanie kluczyków. Samochody będą wykorzystywane w służbie przez policjantów na terenie Nowego i Starego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego.

Sześć radiowozów zostało zakupionych w połowie z budżetu Policji a w połowie z budżetu samorządów, natomiast jeden (volkswagen) przekazany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Samochód marki Opel Astra otrzyma Komisariat Policji w Starym Sączu, Komisariat Policji w Łososinie Dolnej oraz Wydział Ruchu Drogowego sądeckiej jednostki, natomiast radiowóz marki Opel Mokka z napędem na cztery koła trafi do Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju i Komisariatu Policji w Grybowie. Komendę Miejską Policji zasili również hyundai oraz volkswagen transporter. Wszystkie radiowozy zostały poświęcone przez ks. dr Jerzego Jurkiewicza – proboszcza Parafii pw. Św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Komendant Tokarczyk podziękował za finansowe wsparcie w roku 2017 Staroście Nowosądeckiemu – Markowi Pławiakowi, Zastępcy Prezydenta Miasta Nowego Sącza – Jerzemu Gwiżdżowi jak również Pawłowi Fydzie – Burmistrzowi Miasta Grybów, Zbigniewowi Janeczkowi – Burmistrzowi Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój oraz Małgorzacie Gromali – Wójtowi Gminy Podegrodzie, Janowi Dziedzinie – Wójtowi Gminy Łącko, Stanisławowi Golonce – Wójtowi Gminy Łososina Dolna, Józefowi Tobiaszowi – Wójtowi Gminy Gródek nad Dunajcem, Władysławowi Wnętrzakowi – Wójtowi Gminy Rytro i Piotrowi Krokowi – Wójtowi Gminy Grybów.

W późniejszym terminie Komendant Tokarczyk podziękuje również Jackowi Lelkowi – Burmistrzowi Starego Sącza i Leszkowi Skowronowi – Wójtowi Gminy Korzenna, którzy nie mogli uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu, a dofinansowali zakup radiowozów dla jednostek Policji.

– W imieniu własnym i wszystkich policjantów serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe jakiego udzieliliście państwo w 2017 roku na zakup samochodów służbowych, które będą wykorzystywane przez sądeckich policjantów. Taka liczba radiowozów to duże wzmocnienie dla jednostek Policji – mówił mł. insp. Jarosław Tokarczyk.

Cieszę się, że dzięki wzmocnieniu taboru policji mieszkańcy Sądecccyzny i goście, odwiedzający nasz region będą się czuli bezpieczniej – mówił starosta Marek Pławiak. – W obecnych czasach policja musi mieć najlepszy sprzęt, by móc skutecznie realizować swoje zadania. Jestem dumny, że w Powiecie Nowosądeckim są operatywni wójtowie , którzy także wsparli finansowo zakup pojazdów dla policjantów

Starosta Nowosądecki, Wiceprezydent oraz samorządowcy pogratulowali Komendantowi pozyskania nowych samochodów, a policjantom życzyli bezpiecznej służby z ich wykorzystaniem. Wszyscy zebrani zgodnie stwierdzili, że te radiowozy są dowodem na wzorową współpracę sądeckiej Policji z samorządami.

KMP Nowy Sącz/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Komentarze (10)

 • Styczeń 12, 2018 o 9:06 am STAROSĄDECZANIN

  Super, pięknie, ładnie …. ale co to da, że dostali nowy samochód ?

  Od ponad roku autokar, który przewozi młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych jeździ do Rynku przez ulicę 11-listopada na dodatek z nadmierną prędkością !!! Podczas układania kostki przy wjeździe do Rynku autokar ten jeździł przez ulicę Krakowską !!! A tam jest ograniczenie do 3,5 tony !!! Po czym zabiera młodzież z rynku i zaraz skręca w ulicę Morawskiego gdzie też jest znak ograniczający wjazd pojazdom powyżej 3,5 tony !!! Jak ktoś kto łamie notorycznie przepisy ruchu drogowego może przewozić młodzież ?

  Sprawa była parokrotnie zgłaszana na Policji ale bez echa !!! Może w końcu teraz jak Komenda dostała nowe auto będzie w stanie coś z tym ZROBIĆ ?

  W ramach informacji :
  1. w dniu 11.01.2018 między godziną 15.00 a 15.10 znowu miało to zdarzenie miejsce
  2. numer rejestracyjny autokaru KN 86333
  3. kamery, które mogły to zarejestrować znajdują się :
  a) na rogu Restauracji Staromiejska
  b) na Cukierni Jeziorek
  c) na sklepie Carrefour Express
  4. Znaki zakazu wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony znajduję się :
  a) przy wjeździe na ulicę Krakowską od ulicy 11-listopada (koło sklepu)
  b) przy wjeździe na ulicę Morawskiego na rogu obok sklepu Carrefour Express

  Mieszkańcy tych ulic mają nadzieję, że w końcu ktoś się tym zajmie, jak i piratami w godzinach porannego i popołudniowego szczytu.

  Redakcję prosimy o pomoc w udowodnieniu tego zjawiska dla ułatwienia podam, że poranny kurs odbywał się przed godziną 7.00 nie wiem jak jest teraz ale chyba jest o godzinę później, gdyż i godzina popołudniowa jest późniejsza tak jak 11.01.2018.

 • Styczeń 12, 2018 o 9:31 am prezes wszystkich prezesów

  Uściślijmy, że samochody nie są zakupione za prywatne pieniądze pana starosty, burmistrza, prezydenta czy wójta. Są zakupione za pieniądze PODATNIKÓW!!!!! I to nam wszystkim płacącym podatki należą się oficjalne podziękowania!!!

 • Styczeń 12, 2018 o 9:35 am Renata

  A ile ty płacisz tego podatku. Nawet na zapłacenie energii za oświetlenie twojej ulicy by nie starczyło ( jednej lampy na rok )

 • Styczeń 12, 2018 o 9:50 am prezes wszystkich prezesów

  Droga Renato, na tym polega PAŃSTWO – „grosz do grosz, a zbierze się złotówka”. W rzeczywistości płacę wystarczająco dużo podatków, myślę, że na oświetlenie roczne jednej większej ulicy. A Ty?

 • Styczeń 12, 2018 o 10:04 am prezes wszystkich prezesów

  I jakkolwiek na to nie patrzeć i głupio komentować, Renato, to jednak za pieniądze podatników, czyli NASZE.

 • Styczeń 12, 2018 o 12:19 pm Waldek

  Brawo dla samorządów za dofinansowanie !!!

 • Styczeń 12, 2018 o 12:30 pm Edward

  Placi? Placi więc cisza

 • Styczeń 12, 2018 o 3:39 pm Gość

  Test

 • Styczeń 12, 2018 o 7:54 pm Pałkers

  Jak jest Ksiądz, Policjant, powinna być i ku….

 • Styczeń 13, 2018 o 9:34 am Artur

  Dobrze że ksiądz był niezbędny człowiek

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a