Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Starosądeckie MORSY zadebiutowały! Ekstremalne kąpiele w każdą niedzielę!

Opublikowano: Luty 18, 2018 o 4:36 pm   /   przez   /   komentarze (2)

Stało się! Morsy rozpoczęły sezon w Starym Sączu. Jak zawsze z wyśmienitymi humorami i wielką energią śmiałkowie wyruszyli do lodowatej wody, aby hartować ciała. Frekwencja sprzyjała, a miłośników tej inicjatywy przybywa stąd pojawił się pomysł o utworzeniu starosądeckiego klubu MORSÓW!

Portal Starosądeckie.info i zaprzyjaźniony mors Konrad Kolak zadebiutowali w starosądeckiej przerębli. Jak się okazuje stawy to doskonałe miejsce do morsowania.

Udało się!

W każdą niedzielę o godzinie 13:00 zapraszamy WSZYSTKICH miłośników na starosądeckie Stawy!

Posłuchajcie Konrada Kolaka:

 

Kąpiel….

 

Już po kąpieli…Konrad Kolak zaprasza!

 

Morsem może zostać praktycznie każdy, pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań do zimnych kąpieli. Przed pierwszym zamoczeniem warto skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym. Po wydanej pozytywnej opinii lekarza nie pozostaje nic innego, jak umówić się z sympatykami zimowych kąpieli na wspólne wejście do wody.

Stanowczo odradza się samotnych kąpieli, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak zareaguje nasz organizm, dlatego zapraszamy na starosądeckie Stawy, w każdą niedzielę o godzinie 13:00.

Przed wejściem do wody rozgrzewamy się, by pobudzić układ krążenia. Wystarczy przeznaczyć kilka minut na ćwiczenia, by rozruszać ciało od stóp po głowę. W wodzie przebywamy do 5 minut. Po wyjściu na brzeg można zrobić krótką przebieżkę, a kto będzie się czuł na siłach, może wejść ponownie do wody na około 1 minutę. Po kąpieli należy się przebrać w suche ubranie, a łyk gorącego napoju na pewno nie zaszkodzi.

Co otrzymamy w zamian za nasze poświęcenie? Korzyści są ogromne. Morsy nie chorują, regularne kąpiele niesamowicie wzmacniają układ odpornościowy organizmu, polepsza się krążenie krwi w kończynach, zwiększa się tolerancja ciała na niskie i wysokie temperatury, obniża się wartość „złego” cholesterolu, a o poprawie nastroju i samopoczucia nawet nie trzeba wspominać.

Chętnych do poprawienie sobie nastroju poprzez zanurzenie się lodowatej wodzie będzie znacznie więcej i to już w najbliższą niedzielę, 25 lutego 2018 r. o godz. 13.00 na Stawach. Klub Starosądeckich Morsów zaprasza sympatyków morsowania na bicie rekordu w ilości uczestników kąpieli na świeżym powietrzu. 

 

Komentarze (2)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Luty 18, 2018 o 5:48 pm Ala

    Tylko pozazdrościć pasji. .. powodzenia.

    Odpowiedź
  • Luty 20, 2018 o 4:51 pm LEE

    GRATULUJE 🙂

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a