Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Starosądeckie Stawy. Zapłacimy za wstęp i sprzęt!

Opublikowano: 6 lutego, 2016 o 2:26 pm   /   przez   /   komentarze (13)

Tak jak kilkakrotnie informowaliśmy. Wstęp na starosądeckie Stawy będzie płatny. Gmina przymierza się także do wprowadzenia opłat za wypożyczenie sprzętu (kajaki, rowerki). Sezon na kąpielisku rusza 15 czerwca.

Koszty utrzymania kąpieliska przy tak dużej liczbie turystów przewyższają wydatki zaplanowane w projekcie w związku z czym gmina wprowadza dodatkowe opłaty. Jednocześnie włodarze uspokajają, że nie będą to „zaporowe ceny”. Prawdopodobnie będzie to 3 złote za całodzienny pobyt dla osoby dorosłej, a 2 dla osoby niepełnoletniej. 

Jeszcze nie zapadła decyzja co do wysokości kwot -mówi wiceburmistrz Gizicki –Mamy już zgodę komisji nadzorującej MRPO a wkrótce spotkają się Komisje Rady Miejskiej, które ustalą zasady korzystania z kąpieliska i opłaty.

Jest to projekt unijny, więc gmina jeszcze przez dwa lata nie może na nim zarabiać. I zarabiać nie będzie. Niewielkie kwoty mają tylko pokryć wydatki urzędu na utrzymanie ratowników i zapewnienie podstawowych standardów na terenie kąpieliska.

Jednak to nie wszystko. Płatne będzie także wypożyczenie sprzętu wodnego a więc kajaków, łódek i rowerków wodnych. W ubiegłym roku mogliśmy się cieszyć z bezpłatnych kąpieli. W tym za wszystko trzeba będzie płacić.

Poza opłatami na terenie stawów planowane są nowe inwestycje. W tym wakeboarding czyli jazda na desce po tafli kąpieliska. Rozbudowany zostanie Park Linowy LEMUR a w pobliżu powstanie kemping i restauracje.

kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy na Facebooku: Starosądeckie.info

Komentarze

Komentarze (13)

 • 6 lutego, 2016 o 3:55 pm ...

  „Jest to projekt unijny, więc gmina jeszcze przez dwa lata nie może na nim zarabiać” ,
  „W ubiegłym roku mogliśmy się cieszyć z bezpłatnych kąpieli. W tym za wszystko trzeba będzie zapłacić”
  Proszę się zdecydować , trochę mało rzetelności.

 • 6 lutego, 2016 o 3:58 pm Rick

  Uważam, że wprowadzenie opłat za korzystanie z kąpieliska za jak najbardziej słuszną decyzję.

 • 6 lutego, 2016 o 4:16 pm Who care

  Extra. W końcu da się przyjść I DOSTAĆ do tego rowerka czy kajaka na godzinkę bo nie będzie tak oblegany, parę złotych za wypożyczenie sprzętu to żaden problem.

 • 6 lutego, 2016 o 4:46 pm LACH

  jak to będą takie dopłaty to jestem za.

 • 6 lutego, 2016 o 4:50 pm xxxxx

  Skoro przez pięć lat miało być wszystkiego bezpłatne, bo jest to projekt unijny, to jeszcze dwa lata mamy korzystać z niego bezpłatnie, liczyć umiemy, co na te zmiany unia?

 • 6 lutego, 2016 o 4:53 pm czytnik

  Czytajcie ze zrozumieniem. Ludziska. W szkole nie uczyli? 5 lat nie moze ZARABIAC, wiec zarabiac nie bedzie. Będzie tylko straty pokrywac. Proste. I bardzo dobrze. Opłaty na sprzet tez powinny byc. Elegancko

 • 6 lutego, 2016 o 5:02 pm Anonim

  A mnie to rybka, bo te całe Stawy są przereklamowane. Multum atrakcji, na niewielkiej powierzchni – narty, łódki, rowerki, wędkarze, liny, a miejsca do normalnego pływania tyle co kot napłakał. Nie mówiąc o tym syfie, który w tym stawie sobie leży gdzieś na dnie..

 • 6 lutego, 2016 o 5:46 pm Czytnik hehehe

  Fajna interpretacja…… hehehe miało być pięć lat wszystko bezpłatne : wstęp i korzystanie ze sprzętu liczyć umiemy , czytać też

 • 6 lutego, 2016 o 8:14 pm wodnik

  No i dobrze. A przy okazji Komisja niech zabroni wnoszenia i spożywania piwa na terenie kąpieliska. Spożywanie dozwolone tylko w granicach ogródków punktów gastronomicznych.

 • 6 lutego, 2016 o 8:20 pm bezinteresowany

  Po trzech latach mozna wprowadzic oplaty tzw utrzymaniowe i o takich oplatach jest mowa.

 • 6 lutego, 2016 o 8:23 pm Anonim

  Za to Tobie polecam, i włodarzom nauczyć się nie tylko czytać ze zrozumieniem, ale i planować z głową, i liczyć – jeśli się inwestuje w sprzęt który się udostępnia to potrzeba do tego ludzi, którym trzeba zapłacić, jeśli ma być bezpiecznie i jest wydzielone miejsce do pływania – potrzeba ratowników – i też trzeba im zapłacić – do tego dochodzi wywóz śmieci, nieczystości – to też kosztuje, utrzymanie terenu – od czasu do czasu posprzątać, przyciąć trawę, czy wykonać jakieś inne czynności gospodarcze, opłacić prąd czy inne media!! A to się wszystko liczy jak robi się takie inwestycje – a tu mamy problem – jak policzyć że w tamtym roku „Stawy” odwiedziło ok. 80 tys. ludzi to nawet licząc po te 2zł – to mamy 160 tys.zł!!! A doliczyć do tego koszty wynajmu tego sprzętu itd. to na ile włodarze liczą? 200tys. zł – 250tys. zł dodatkowo?? A i czy nie ok. 300 tys. zł jest przewidziane w budżecie na ten cel?! To trochę grubo się machnęli z tymi kosztami… prawie że dwa razy mniej policzyli…

 • 6 lutego, 2016 o 11:12 pm kaaaa

  13 lat temu było super na stawach???? teraz to jest masakra….

 • 8 lutego, 2016 o 12:51 am To rondo

  Mysl. Myslenie nie boli.
  Pobieranie oplat, a zarabianie (generowanie zysku) to dwie rozne rzeczzy. Edukacja ekoniczna Polakow jest na tragicznym poziomie (o czym przekonuja mnie takie komentarze jak twoj …)

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"