Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Starosądeczanie na spotkaniu z Joe Bidenem

Opublikowano: 21 lutego, 2023 o 9:31 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Starosądeczanie wraz z władzami Starego Sącza uczestniczyli w spotkaniu z Prezydentem USA Joe Bidenem podczas jego oficjalnej wizyty w Polsce.

Podczas pobytu w Warszawie prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden pojawił się w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu, w Arkadach Kubickiego przy Zamku Królewskim, gdzie wygłosił przemówienie. To właśnie tam zespół regionalny Starosądeczanie wraz z burmistrzem Jackiem Lelkiem w pięknych strojach godnie reprezentowali Sądecczyznę.

Dzisiejsze przemówienie Joe Bidena spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. –Witaj Polsko, nasz wspaniały sojuszniku rozpoczął prezydent.- Kiedy Rosja dokonała inwazji, była to próba dla Ukrainy podkreślił cały świat został poddany próbie, Ameryka została poddana próbie, NATO, wszystkie państwa demokratyczne (….) – NATO nie będzie podzielone, nie będziemy zmęczeni oświadczył.

Prezydent USA podkreślił, że „Rosja zapłaci cenę za swoje zbrodnie”. – Nigdy nie napadnie na Polskę ani na inny kraj – dodał – Będziemy starali się o to, żeby wszyscy, którzy dopuścili się zbrodni wojennych, ponieśli karę, żeby poddani byli wyrokowi sprawiedliwości.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"