Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Starosądeczanie otworzyli serca i kieszenie dla Sądeckiego Hospicjum

Opublikowano: 18 kwietnia, 2016 o 7:23 am   /   przez   /   komentarze (0)

Akcja Pola Nadziei organizowana jest na Sądecczyźnie od 2004 r. W tym roku (17 kwietnia) wolontariusze zbierali pieniądze do puszek na działalność Sądeckiego Hospicjum i opiekę nad chorymi. W Starym Sączu darczyńcy okazali wielkie serce, gdyż udało się zebrać kwotę 3125 zł.

Już wiemy, że to był rekordowa zbiórka dla Sądeckiego Hospicjum. Zebrano 41 365,51 złotych pod kościołami w Nowym i Starym Sączu oraz w Świniarsku.

Wolontariuszki z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie (Alicja Wójcik, Agnieszka Wójcik, Agata Janczak i Agnieszka Janczak), z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. J. Tischnera (Paulina Syjud, Agata Wąchała, Katarzyna Marczyk i Kamila Słowik) i z Publicznego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego (Urszula Zwolińska, Patrycja Pierzga, Patrycja Izworska, Katarzyna Rejowska i Natalia Soboń) kwestowały przed Kościołem Miłosierdzia Bożego, Kościołem św. Elżbiety i Klasztorem Sióstr Klarysek w Starym Sączu.

Darczyńcy, którzy wrzucali datki do puszek, otrzymywali żonkile i kolorowe pocztówki, przedstawiające prace plastyczne dzieci, wyróżnione w konkursie „Żonkilowa kartka”.

Warto przypomnieć, że żonkil w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej, według „Słownika Symboli” W. Kopalińskiego, żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.

Pola Nadziei to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka.

Głównym celem akcji Pola Nadziei jest:
– pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Ośrodka Hospicjum Domowego,
– edukacja dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi ludźmi oraz z osobami w żałobie,
– propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka, szczególnie zachęcanie młodzieży do praktycznego zaangażowania w pomoc dla ludzi cierpiących.

Wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i osobom zaangażowanym w akcję Pola Nadziei w Starym Sączu serdecznie dziękujemy!

 

arch.LO

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"