Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Starosta będzie łowić talenty…już od września!

Opublikowano: 30 czerwca, 2017 o 7:28 am   /   przez   /   komentarze (0)

Już od września, w szkołach Powiatu Nowosądeckiego rozpocznie się „łowienie” i rozwijanie talentów. Wszystko za sprawą projektu „Małopolskie Talenty – szkoły ponadgimnazjalne – Powiat Nowosądecki”.

Celem programu jest stworzenie warunków dla rozwoju uzdolnień uczniów – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Młodzi ludzie ze szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki będą mogli pogłębiać swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego, nauk matematyczno-technicznych, przedsiębiorczości, technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz kompetencji społecznych.

Zarząd Powiatu Nowosądeckiego podpisał już stosowna umowę z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie i stał się partnerem projektu. Zostało też utworzone Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych, które będzie realizować założenia programu.

Dzięki realizacji projektu i prowadzonym zajęciom, chcemy zwiększyć u młodych ludzi motywację i inspirację do pogłębiania zainteresowań z zakresu przedmiotów, które mają w szkołach, ale też rozwijać ich zainteresowania i uzdolnienia – mówi wicestarosta Antoni Koszyk. – Pomoże w tym diagnoza indywidualnych uzdolnień kierunkowych uczniów z kompetencji kluczowych. To jedno z założeń programu. 

Na uczniów czekają: profesjonalna diagnoza uzdolnień, zajęcia realizowane w Centrach Wsparcia Uczniów Zdolnych, Letnia Szkoła Młodych Talentów, Forum Młodych Talentów oraz konkursy edukacyjne. Projekt jest nie tylko inwestycją w uczniów. To również szansa na wzmocnienie wizerunku szkoły jako aktywnego i twórczego środowiska, a także rozwój nauczycieli z pasją i budowanie lokalnych sieci partnerskich między szkołami i organizacjami.

Warto wiedzieć:
Całkowita wartość projektu – 258 886,25 zł, wartość dofinansowania – 245 941,93 zł.
Projekt jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej 10. Wiedza i Kompetencje Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Projekt będzie realizowany od 1 września 2017 do 30 czerwca 2019 r.

Projekt realizowany jest komplementarnie z projektem koordynacyjnym Województwa Małopolskiego „MAŁOPOLSKIE TALENTY”. To nowa inicjatywa edukacyjna. W ramach projektu uczniowie małopolskich szkół mają szansę rozwinąć swoje główne kompetencje, nauczyciele i edukatorzy ‒ poszerzyć warsztat metodyczny, a organizatorzy tzw. Centrów Wsparcia Ucznia Zdolnego ‒ zdobyć nowe doświadczenia i kontakty.
Więcej informacji o MAŁOPOLSKICH TALENTACH można znaleźć na stronie internetowej projektu: www.malopolskietalenty.pl

Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"