Wydarzenia

Starosta o budowie obwodnicy: zgodnie z planem

Opublikowano: Sierpień 29, 2015 o 7:55 am   /   przez   /   komentarze (2)

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się X sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Radni wysłuchali sprawozdania starosty z pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym, który mówił m.in. o zaawansowaniu prac przy budowie obwodnicy zachodniej oraz innych inwestycjach na drogach powiatowych.

Prace realizowane są równocześnie na całej długości obwodnicy – mówił starosta Marek Pławiak. – Według stanu na 24 sierpnia 2015 roku, wykonano powyżej 56 procent zakresu rzeczowego, w tym podpory wszystkich mostów. Trwa przygotowanie szalunków i zbrojenie konstrukcji nośnych, w trakcie są prace przy podbudowie na długości 5,5 kilometra. Ułożona już także warstwa wiążącą na nawierzchni północnej części ronda w Biczycach oraz 1,5-kilometrowym odcinek drogi od potoku Niskówka w stronę Podrzecza.

Starosta mówił także o inwestycjach w obiektach oświatowych: rozbudowie budynku LO w Grybowie, remoncie budynku warsztatów przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie, a także remoncie internatu szkolnego w Starym Sączu.
Remontujemy również pomieszczenia w dawnym internacie przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu – dodał starosta. – Docelowo zostanie tam przeniesiony Młodzieżowy Powiatowy Dom Kultury.

Podczas sesji radni zapoznali się z informacją o stanie środowiska na terenie Powiatu Nowosądeckiego w 2014 roku oraz pozyskanych funduszach unijnych i innych funduszach zewnętrznych, złożonych wnioskach i efektach realizacji projektów wdrażanych przez Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich w Nowym Sączu w I półroczu 2015 r. Zapoznali się także ze sprawozdaniem z realizacji Programu Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego w latach 2011-2014 i wysłuchali informacji na temat stanu przygotowań szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki do realizacji zadań statutowych w roku szkolnym 2015/2016.
Radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu  Nowosądeckiego na 2015 rok oraz zmian w Uchwale Budżetowej Powiatu Nowosądeckiego na 2015 rok. Podjęli też uchwałę w sprawie przystąpienia Powiatu Nowosądeckiego do realizacji projektu partnerskiego pn. Budowa stron internetowych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych dla 5 Urzędów Gmin z terenu Powiatu Nowosądeckiego oraz Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz dostosowanie istniejących stron internetowych do potrzeb osób niepełnosprawnych dla 1 Urzędu Gminy z obszaru Powiatu Nowosądeckiego.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Sierpień 29, 2015 o 2:02 pm 7777

    Tak oglądam i zadaję sobie pytanie. Kto na tych leśnych dziadków głosuje. Przecież to emeryci z czasów PRL. Oni mają zmieniać Polskę?. Ludzie młodzi powinni nas Reprezentować

  • Sierpień 29, 2015 o 8:31 pm Anonim

    Do7777 tak czytam twoj komentarz i smiech mnie zbiera bo ty taki czciciel Cyconia ktory nas niby w sejmie reprezentuje a do mlodzieniaszka to go raczej zaliczyc nie mozna wez sie ogarnij i badz konsekwentny jak stary to wypad i dosc tego wielbienia calej tej bryjowskiej kliki

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a