Wydarzenia

Starosta podziękował dyrektorom

Opublikowano: Sierpień 28, 2015 o 11:18 am   /   przez   /   komentarze (6)

Podczas spotkania z dyrektorami szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki, starosta Marek Pławiak podziękował za pracę dyrektorom: Bożenie Mynarek z Zespołu Szkół Zawodowych im. Św. Kingi w Podegrodziu (placówka została zlikwidowana z powodu braku naboru) oraz Józefowi Puściźnie – z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu (przechodzi na emeryturę).

W związku z zakończeniem pracy na stanowisku dyrektora pragnę Pani podziękować za współpracę z samorządem Powiatu Nowosądeckiego oraz działalność na rzecz edukacji i wychowania młodzieży na ziemi sądeckiej – powiedział starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Doceniam Pani trud włożony w kształtowanie wiedzy, zachowań i umiejętności młodego pokolenia Sądeczan. Szkoła ponadgimnazjalna to instytucja, która uczy młodych ludzi życia, kształtuje ich światopogląd i system wartości. Proszę przyjąć najlepsze życzenia, przede wszystkim zdrowia i pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Dyrektor Bożena Mynarek również podziękowała Zarządowi oraz Zbigniewowi Czepelakowi – dyrektorowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, jego zastępcy Marii Jabłońskiej i dyrektorom wszystkich powiatowych szkół.
Starosta odczytał również treść znajdującą się grawertonie, który w najbliższym czasie zostanie wręczony Józefowi Puściźnie – dotychczasowemu dyrektorowi Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu, który przeszedł na emeryturę.

W związku z zakończeniem pracy i przejściem na emeryturę pragnę Panu serdecznie podziękować za wieloletnią współpracę z samorządem Powiatu Nowosądeckiego oraz działalność na rzecz propagowania tradycji i kultury na Sądecczyźnie. Gratuluję podejmowania wielu inicjatyw pobudzających aktywność twórczą i kulturalną młodzieży. Szczerze podziwiam zaangażowanie, z jakim wykonywał Pan codzienne obowiązki. Jestem przekonany, iż przyniosły one Panu zasłużone uznanie społeczne i szacunek. Proszę przyjąć najlepsze życzenia, przede wszystkim zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

Starosta poinformował też o zmianach w niektórych placówkach oświatowych: w wyniku wygaśnięcia szkoły z powodu braku rekrutacji  zlikwidowano Zespół Szkół Zawodowych im. Św. Kingi w Podegrodziu, rozwiązano Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Nawojowej, a dotychczasowe placówki tej jednostki włączono do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej.

Komentarze

Komentarze (6)

 • Sierpień 28, 2015 o 3:46 pm sierpień 88

  Pan starosta jak widać dziękuje za likwidację szkoły ,Ciekawe ktora placowka bedzie nastepna przy takim włodarzu.Myslę ,że nastepna to ZSP Stary Sącz z nowym dyrektorem z leśnika i WSKAZANYMI PRZEZ STAROSTĘ zastepcami .A swoja droga ciekawe jak zdawalność egzaminów zawodowych u uczniów pana Skalskiego?

 • Sierpień 28, 2015 o 4:26 pm rodzic

  Likwidacja placówki, była jak najbardziej rozsądną decyzją gdyż nie było naboru. Już kolejny rok, więc po co utrzymywać coś co nie funkcjonuje? A Wy kochani nauczyciele w Starym Sączu nadal się „zagryzajcie” a podzielicie los placówki w Podegrodziu. Niestety….nie będzie komu uczyć za parę lat. Tylko kłótnie i wzajemne oskarżanie, a gdzie w tym wszystkim jest uczeń? Bo to Wy jesteście dla ucznia a nie odwrotnie! Róbcie tak dalej…a potem wszyscy zielona trawka i pan Starosta będzie Wam dziękował za współpracę i wręczy bukiet kwiatów za „zasługi”. Jaka teraz będzie atmosfera w ZSP, gdzie są dwa obozy i do porozumienia nie możecie dojść. To niezrozumiałe w czasach, gdy jest niż! opamiętajcie się i niech dojdzie do porozumienia między Wami!

 • Sierpień 28, 2015 o 5:10 pm ot co!

  Na rozliczanie przyjdzie czas…http://www.starosadeckie.info/edukacja/matura-zsp-stary-sacz-co-drugi-absolwent-nie-zdal-matematyki/

 • Sierpień 28, 2015 o 8:48 pm lulu

  to może uczniowie niech do nauki się wezmą, same chodzenie do szkoły matury nie daje!!!!

 • Sierpień 29, 2015 o 7:26 am pa

  pewnie samo chodzenie do szkoły matury nie da -to prawda, ale w takich szkołach to trudno o fachową kadre pedagogiczną-wyniki same mowia za siebie .Dla was nauczycieli każde wytłumaczenie nawet najgłupsze jest dobre a wprawda jest taka jaki poziom nauczania w szkole prezentują uczący pedagodzy taką zdawalność mają wasi uczniowie .I cóż nie ma się zo obrażać ale te szkoły są gó…….no warte.

 • Sierpień 31, 2015 o 12:43 pm Nauczyciel

  A zdziwił byś się. Bardzo dobrą zdawalność

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a