Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Starosta podziękował władzom Starego Sącza za dobrą współpracę

Opublikowano: 20 września, 2017 o 6:58 pm   /   przez   /   komentarze (6)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął dzisiaj udział w sesji Rady Miejskiej Starego Sącza. Rozmawiał z radnymi na temat inwestycji prowadzonych przez Powiat na terenie Starego Sącza w ostatnich dwóch latach oraz planach na przyszłość.

Starosta przypomniał m.in. o szybkiej decyzji o przeniesieniu Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w nowe miejsce po tym, jak zobaczył, w jakich warunkach uczą się dzieci i młodzież. PMDK znalazł się w wyremontowanych pomieszczeniach, gdzie uczestnicy zajęć mogą rozwijać swoje pasje.

Przygotowanie nowych pomieszczeń kosztowało ponad sto tysięcy złotych, ale było warto. Ponadto, kolejne 700 tysięcy złotych przeznaczyliśmy na remont Internatu Międzyszkolnego, a na inne remonty placówek oświatowych na terenie gminy Stary Sącz przekazaliśmy ponad 80 tysięcy złotych. Na tym jednak nie koniec – mówił starosta Marek Pławiak. – W przyszłym roku planujemy rozpocząć budowę sali gimnastycznej z łącznikiem przy Liceum Ogólnokształcącym. Koszt inwestycji – około trzy miliony złotych. To oczywiście jednostki powiatowe, ale korzystają z nich uczniowie i mieszkańcy miasta i gminy Stary Sącz. Chcemy zapewnić im jak najlepsze warunki do nauki i pracy. Przy różnych przedsięwzięciach możemy liczyć na pomoc władz gminy – burmistrza Jacka Lelka i wiceburmistrza Kazimierza Gizickiego. To oni też, oprócz radnych powiatowych Stanisława Dąbrowskiego i Jana Gomółki, wywierają na nas „naciski” chcąc, aby jak najwięcej inwestycji powiat robił właśnie na waszym terenie – dodał z uśmiechem starosta. – Muszę powiedzieć, że bardzo dobrze mi się z nimi współpracuje i nawet w kwestiach spornych dochodzimy do porozumienia.

Na potwierdzenie swoich słów, starosta wspomniał m.in. o 2 milionach złotych, za które zostały zrobione remonty dróg i jest utrzymywana infrastruktura na terenie miasta i gminy. 1,5 miliona z tej kwoty zostało przekazane miastu na przebudowę ul. Węgierskiej. Mówił także o budowie chodników m.in. w Łazach Brzyńskich, Barcicach, uzupełnianiu poboczy w Moszczenicy czy dokumentacji remontu mostu w Moszczenicy, która zostanie przygotowana jeszcze w tym roku. Jej koszt to  44 tysiące złotych.

Starosta wziął udział w sesji na zaproszenie Ewy Zielińskiej – przewodniczącej Rady Miejskiej Starego Sącza. Podczas spotkania obecni byli również radny powiatowy Stanisław Dąbrowski i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Komentarze (6)

 • 20 września, 2017 o 8:05 pm prezes wszystkich prezesów

  To chyba jakaś kpina! Jaka współpraca?? Starosto, oddajcie Staremu Sączowi budynek po PMDK!

 • 20 września, 2017 o 9:12 pm Janek

  Wybory, wybory, wybory czas zacząć
  Ale i tak to już ich ostatnie miesiące

 • 20 września, 2017 o 9:17 pm Dołek

  Czemu przewodnicząca nie zaprasza cześciej starosty tylko raz na cztery lata. Przynajmniej wiceburmistrz miał by z kim pogadać na sesji.

 • 20 września, 2017 o 10:21 pm Vox

  Rok przed końcem kadencji pojawia się w Starym Sączu. A gdzie Pan był przez 3 lata. Teraz się przyjeżdża

 • 21 września, 2017 o 10:52 am romi

  Kogo widzisz w następstwie? Zastanawiasz się w ogóle nad tym, czy wy patrzycie tylko jak wywalić wszystkich a co potem to już was przerasta?

 • 21 września, 2017 o 9:39 pm San Escobar

  Mam niedyskretne pytanie… Czym zajmuje się Pan Marek Pławiak w wolnych chwilach pomiędzy sesjami fotograficznymi ?..

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"