Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Bohaterowie i ich święto!

Opublikowano: Maj 5, 2019 o 9:14 am   /   przez   /   komentarze (0)

4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. To zdecydowanie jeden z najbardziej bohaterskich zawodów. Strażacy codziennie ryzykują zdrowie i życie podczas niebezpiecznych akcji ratunkowych. Warto podziękować im za to w tym wyjątkowym dniu. W Starym Sączu strażacy rozpoczęli świętowanie od uroczystej Mszy św w Kaplicy św. Krzyża, popularnie zwaną św. Floriana. 

Podczas Mszy modliliśmy się za wszystkich strażaków i dziękowaliśmy za ich ofiarną służbę na rzecz naszej małej ojczyzny -relacjonują strażacy z OSP Stary Sącz.

Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Starzec. Nie zabrakło burmistrza Jacka Lelka, przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Stawiarskiego i jego zastępcy Sławomira Szczepaniaka. Na Mszę świętą przybyła liczna reprezentacja OSP i MDP ze Starego Sącza oraz okoliczni mieszkańcy i sympatycy OSP. Rangę uroczystości wzrosła przez obecność Komendanta Gminnego OSP Druha Pawła Banacha. Po Mszy świętej nastąpiło poświęcenie samochodów OSP i odsłonięcie tablicy poświęconej śp. Ludwikowi Wojnarowskiemu, byłemu Rejonowemu Komendantowi OSP w Starym Sączu. Jego postać przedstawił syn, Pan Józef Wojnarowski.

Burmistrz Jacek Lelek podziękował strażakom za ich zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia i mienia oraz w inne dziedziny życia gminy. Po oficjalnych uroczystościach wszyscy udali się na poczęstunek.

fot. OSP Stary Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a