Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Daria i Patrycja uratowały życie starszego mężczyzny

Opublikowano: Marzec 21, 2019 o 7:51 am   /   przez   /   komentarze (0)

Daria i Patrycja – dwie nastolatki, które pomogły uratować życie starszego mężczyzny otrzymały wczoraj (19 marca) podziękowania i listy gratulacyjne z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu.

Insp. Jarosław Tokarczyk podczas wczorajszego spotkania podziękował dziewczętom za okazanie bezinteresownej pomocy nieprzytomnemu starszemu mężczyźnie, który jest krewnym funkcjonariuszki sądeckiej Policji. Komendant przekazał wyrazy uznania również rodzicom Darii i Patrycji, a z racji tego, że nastolatki mieszkają na co dzień w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu, pogratulował także obecnej na spotkaniu dyrektor placówki, Pani Lucynie Dybiec.

Szef sądeckich policjantów podkreślił, że „we współczesnym świecie pełnym obojętności na los drugiego człowieka postawa zaprezentowana przez uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu jest godna uznania i powinna być wzorem do naśladowania nie tylko dla rówieśników, ale także dla całego społeczeństwa.”

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego kiedy Pan Adam wychodził ze swojego domu w Starym Sączu. Starszy mężczyzna nagle zasłabł, a widząc to przechodzące obok dziewczęta natychmiast wezwały pomoc, dzięki czemu 81-latek został bardzo szybko przetransportowany do sądeckiego szpitala. Lekarz jednoznacznie stwierdził, że w takiej sytuacji o życiu pacjenta często decydują minuty a nawet sekundy, dlatego dzięki błyskawicznej reakcji Darii i Patrycji możliwe było szybkie udzielenie mężczyźnie specjalistycznej pomocy medycznej i uratowanie jego życia.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a