Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Droga za milion a końca prac nie widać!

Opublikowano: Wrzesień 12, 2019 o 6:44 am   /   przez   /   komentarze (0)

Prace przy przebudowie ciągu Traktu św. Kingi w Starym Sączu trwają już ponad 2 miesiące i końca nie widać. Mieszkańcy mówią, że teraz pracowników na budowie jest jak na lekarstwo. Chociaż większość prac już wykonano to droga jest cały czas zamknięta. Jak się okazało termin zakończenia prac zaplanowano na 15 listopada (!) Koszt remontu tego odcinka to milion złotych.

-Tak krótki odcinek drogi od 2 miesięcy w remoncie i końca nie widać. Nie jestem ekspertem, aby oceniać czy coś można było zrobić szybciej. Jednak wydaje się, że tak długi okres czasu jest co najmniej zaskakujący –ocenia pan Jan, który codziennie pokonuje tę drogę na starosądeckie ogródki działkowe.

Remont drogi zaplanowano z Funduszu Dróg Samorządowych. Na wysokości stadionu Sokoła ulica zyska chodnik. Niestety nie zaplanowano tam ścieżki rowerowej. Rów wzdłuż muru klasztornego został już przykryty  Zamontowane zostanie oświetlenie i nowa nawierzchnia. Droga jest zamknięta.

 -Prace powinny zakończyć się do końca październikamówi wiceburmistrz Kazimierz GizickiWszystkie odbiory i rozliczenie projektu z Narodowym Funduszem zaplanowano na 15 listopada.

Wiceburmistrz zaznacza, że obecnie ogłoszenie przetargu nie zawsze oznacza jego realizację. Rynek jest trudny, a podanie dłuższego terminu wykonania prac z reguły gwarantuje, że przetarg uda się rozstrzygnąć.

Kierowcom i pieszym pozostaje poczekać do połowy listopada.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a