Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Gmina przyjazna inwestorom

Opublikowano: Luty 10, 2019 o 9:05 am   /   przez   /   komentarze (0)

W siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego, odbyło się uroczyste spotkanie przedstawicieli gmin, które mają na swoim terenie Specjalne Strefy Ekonomiczne i firm, które w nich zainwestowały.

Stary Sącz reprezentowali zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki,  Marek Kaleta prezes zarządu firmy Kalmar, która inwestuje w SSE przy ul. Wielki Wygon i  kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Starym Sączu Piotr Dyrek.

W spotkaniu wziął udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik. – Lubię przyjeżdżać do KPT, bo tutaj wspiera się rozwój firm – powiedział wojewoda. – Państwa sukces to sukces województwa małopolskiego. W 2018 roku KPT wydał 9 zezwoleń na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej i 5 decyzji o wsparciu. Gratulujemy przedsiębiorcom i gminom.

– Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełką do rozwoju gospodarczego Małopolski i Sądecczyzny – dodaje wiceburmistrz. – Rozwój przedsiębiorczości w gminie to jeden z naszych obszarów strategicznych. Dlatego scalamy działki i przygotowujemy w planie zagospodarowania przestrzennego tereny pod działalność gospodarczą. Mamy tych terenów już kilkadziesiąt hektarów. Po zmianie przepisów ruszyła Polska Strefa Inwestycji,czyli program wsparcia dla firm, który zastąpi znane przez ponad 20 lat specjalne strefy ekonomiczne. To nie znaczy, że kończy się oferta pomocy dla przedsiębiorców podejmujących decyzję o przeprowadzeniu nowej inwestycji. Mam nadzieję, że ustawa o wspieraniu inwestycji stanie się nowym impulsem do rozwoju nie tylko firm, ale także, w związku z ich działalnością, gmin otwartych na przedsiębiorców, takich jak nasza. 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a