Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz inwestuje ponad milion w elektroniczny urząd. Gigantyczny projekt wygrał MADKOM

Opublikowano: 25 lutego, 2021 o 9:07 am   /   przez   /   komentarze (0)

Gmina Stary Sącz zainwestuje ponad milion złotych w elektroniczny urząd. Aby móc z niego skorzystać konieczne będzie posiadanie tzw. profilu zaufanego. Dostawą i wdrożeniem systemu informatycznego wraz z infrastrukturą sprzętową zajmie się firma MADKOM z Gdyni.

Uzyskaliśmy na to zadanie dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Jest to kwota dziewięćset tysięcy złotychmówi burmistrz Jacek Lelek całość zadania opiewa na milion dwieście tysięcy złotych. Po raz pierwszy coś tak wielkiego będziemy realizować w naszej gminie. Zakupimy sprzęt i przeszkolimy urzędników (…) Systemem będą objęte także jednostki podległe np. Ośrodek Pomocy Społecznej czy ZOFAS (…) Mieszkańcy będą mieć dostęp do urzędu także w sposób elektroniczny.

Projekt obejmuje nie tylko modernizację od strony technicznej czyli od wzmocnienia bazy sprzętowej urzędu czy rozbudowę systemów bezpieczeństwa, ale także do zmiany w sposobie prowadzenia i rozpatrywania spraw. E-urząd będzie ułatwieniem dla mieszańców i firm w załatwieniu szerokiej gamy spraw za pomocą Internetu w starosądeckim urzędzie.

Na czym ten dostęp do e-urzędu ma polegać?

-Projekt e-administracja w Gminie Stary Sącz jest bardzo dużym projektem – wielomodułowym mówi Aleksander Kowal, kierownik zespołu ds. wdrożenia systemu w Gminie Stary SączGłównym elementem projektu będzie centralna platforma e-usług – swego rodzaju portal, dzięki któremu będziemy mogli załatwić wszelkie sprawy urzędowe: dokonać opłat lokalnych, skontrolować swoje wpłaty (coś na wzór portali bankowych i indywidualnych kont). Dzięki portalowi będzie możliwa także szeroka obsługa spraw przez Internet przy pomocy dowolnego urządzenia czy to smartfonu, komputera czy tabletu wraz ze śledzeniem postępów realizacji danej sprawy.

Kolejnym modułem jest system partycypacji i konsultacji. Dzięki temu będziemy mogli prowadzić szerokie i wielowątkowe konsultacje wraz z pełnym dialogiem z mieszkańcami dodaje Aleksander Kowal Kolejny moduł to system informacji przestrzennej – czyli możliwość wykorzystania wielu danych przestrzennych przetwarzanych w Urzędzie samodzielnie przez mieszkańców za pomocą Internetu. Zostaną uruchomione interfejsy wymiany danych dla biznesu – tzw. API. Ostatnim elementem jest pełna integracja wielu systemów wewnętrznych naszego urzędu jak i zewnętrznych w jeden organizm. Wymiana informacji pomiędzy systemami będzie zautomatyzowana i jednolita dla wszystkich systemów, co pozwoli na skrócenie czasu załatwienia spraw oraz obniży koszty świadczenia usług publicznych.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a