Kultura, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz kolędował po raz jedenasty!

Opublikowano: 18 stycznia, 2016 o 11:15 am   /   przez   /   komentarze (6)

17 stycznia 2016 r starosądeckie Kino Sokół rozbrzmiewało dźwiękami kolęd i pastorałek. A wszystko za sprawą koncertu, który po raz jedenasty zorganizowało Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu i redakcja gazetki parafialnej „Z Grodu Kingi”. Widzowie, uczestnicy przeglądu oraz ich opiekunowie bawili się wspaniale a każdy z występów oklaskiwali gromkimi brawami.

Pomysł na Koncert Kolęd i Pastorałek zrodził się z inicjatywy zespołu redakcyjnego czasopisma „Z Grodu Kingi” w 2005 roku. Pierwsze pięć koncertów odbywało się w sali domu parafialnego parafii św. Elżbiety, kiedy proboszczem był ks. Alfred Kurek. Kolejne sześć lat gości już w kinie Sokół.

DSC_0019 (1024x681)

Co roku towarzyszyła nam siostra Cecyliana Gawrzyńska, wówczas przełożona starosądeckich sióstr służebniczek dębickich – przygrywająca na gitarze i rozśpiewująca publiczność w przerwach między kolejnymi występami uczniów. Dzisiaj słucha nas oczyma duszy i wyobraźni z klasztoru sióstr klarysek wspominała Jolanta Młodowska Czech, redaktor „Z Grodu Kingi” . – Cieszę się, że to, co zapoczątkowaliśmy jedenaście lat temu, tak się rozwija i rozrasta. Szczególne podziękowania kieruję do opiekunów grup, rodziców za wielki trud przygotowania uczniów. Rozszerzamy swoją działalność. Dzisiaj gościnnie wystąpi Nowy Sącz. Bardzo serdecznie zapraszamy także inne grupy kolędnicze. Być może Łącko do nas zawita.

Zachwytu nie krył burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, który złożył wszystkim noworoczne życzenia: –zdrowia i zbawienia. 

DSC_0139 (1024x681)

Jestem pod ogromnym wrażeniem i chciałem Wam bardzo serdecznie pogratulować, drodzy wykonawcy –mówił burmistrz  – składam serdeczne podziękowania na ręce organizatorów tego przeglądu. To fantastyczna inicjatywa, która wzbogaca nas i nasze miasto.

Pod wrażeniem występu muzyków, koncertu, oprawy oraz atmosfery towarzyszącej wydarzeniu był także ksiądz proboszcz Marek Tabor oraz ks prałat Alfred Kurek.

DSC_0151 (1024x681)

Chylę przed Wami czoła, kochani wykonawcymówił proboszcz parafii św Elżbiety, ks Marek TaborKolędy mają w sobie takie niewyczerpalne bogactwo, uniwersalizm i piękno, że powinien je śpiewać każdy. Za każdym razem będzie to wykonanie prekursorskie. Odkrywam to co roku podczas tego przeglądu. Dlatego tak, autentycznie z serca, chciałbym podziękować organizatorom a przede wszystkim wykonawcom. Życzę Wszystkim nadziei i miłości. Szczęść Boże.

 

DSC_0154 (1024x681)

Składam serdeczne podziękowania od wszystkich kapłanów naszej parafiipodsumował ks prałat Alfred Kurekgratuluję i dziękuję Wam kochane dzieci i młodzieży, którzy tak pięknie kolędowaliście i uczciliście Pana Jezusa. Dziękuje rodzicom i szkołom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie tego występu. Szczęść Boże.

Tegoroczny koncert gościł jedenaście wykonawców z miasta i gminy Stary Sącz i gościnnie z Nowego Sącza przy pięknym akompaniamencie Marka Kanika. Wystąpili dla nas: dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Nutki”, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu, Ogniska Artystycznego AGN działającego przy przedszkolu „Wesołe Nutki”,  podopieczni ze Stowarzyszenia „Gniazdo” i placówki Wsparcia Dziennego z Cyganowic a towarzyszyły im Aniołki z Zespołu Szkół w Barcicach; Uczniowie ze szkół podstawowych z Popowic, Starego Sącza, Gabonia, Skrudziny, Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu; Uczniowie z gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu i Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu oraz  Szkoły Muzycznej ze Starego Sącza.

Zgromadzona publiczność w trakcie przeglądu mogła poczuć magię minionych już Świąt Bożego Narodzenia i przenieść się w ten cudowny czas słuchając pięknych polskich kolęd i pastorałek. Wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i niespodzianki wręczał ks prałat Alfred Kurek, ks proboszcz parafii św Elżbiety Marek Tabor i burmistrz Jacek Lelek.

Zapraszamy na naszą fotorelację.

 

 

Komentarze

Komentarze (6)

 • 18 stycznia, 2016 o 12:46 pm Maria

  Brawo brawo brawo! Było pięknie!

 • 18 stycznia, 2016 o 12:48 pm obserwator

  Piękny koncert, Dziękujemy. Młodzież piekielnie zdolna, choć to słowo piekielnie może nie na miejscu. Ale fenomenalna!!!

 • 18 stycznia, 2016 o 4:47 pm anna

  Było pięknie. Dziękujemy.

 • 18 stycznia, 2016 o 4:50 pm zachwycona

  Śliczna, zdolna młodzież. Tak trzymac!

 • 19 stycznia, 2016 o 9:50 am Anonim

  Piękna i zdolna młodzież i wbrew obiegowej opini nie tylko z jednej szkoły, a wszystkich i mali i duzi z różnych podkreślam różnych gimnazjów

 • 21 stycznia, 2016 o 9:14 pm Gość

  Zazdrość? ????

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"